HP Pavilion DV6 1050et Recovery?

fasterdem
15-07-2009, 12:56   |  #1  
fasterdem avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
404 mesaj

Arkadaşlar ben hp notebook kullanıyorum.Yeni nesil bi notebook.10 gb lık bi bölüm ayrımış hp.o bölüme hiç dokunmadım.Zaten çoğu da dolu...Geçenlerde bi problem oldu sistem geri yüklemyi çalıştırdım ve eski bi tarihe aldım bilgisayarı.Ve ondan sonra baktım o recovery olan bölüm gene aynı boyutta çoğu dolu ama içine girip recovery dosyasının boyutan baktığımda 5,86 mb gördüm ve çok şaşırdım.Gizli sistem dosyalrını göster dedim ve bir sürü dosya falan daha vardı recovery ile ilgili.Örn biri 5,... gb dı.Aceba recovery dosyam zarar mı gördü?Bilgisayar açıldığında f11 ile işlem yapıyor ama daha fazla ilerlemek istemiyorum çünkü pc şu anda süper durumda ama ilerisi için kafam karışık.Hp kullanan arkadaşlar varsa eğer çok acil cevap bekliyorum.Teşekkürler...

OnlyMann
15-07-2009, 13:03   |  #2  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj

kurtarma alanı diye bilinen o alanın bir kopyasını DVD'ye almanız çıkabilecek olası sorunlarda kullanabilmenizi sağlayacaktır. herhangi bir hata (yanlışlıkla silme veya formatlama) durumunda zor durumda kalabilirsiniz. Başlat>programlar içerisinde nasıl alınacağını ve almak için gerekli program yüklüdür. Ayrıca yüklü olan sürücüleri de bir cd ye almanızda yarar var. yoksa sitesinden tek tek indirmeniz gerekir. sürücülerin bulunduğu klasör ise c: de system.sav ve swsetup klasörleridir. bunları da almanız sizin için yararlı olacaktır.

Banned
15-07-2009, 13:07   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

1.) si zarar görmemiştir proplem olmaz.

2.) Onları dvd ya almanız birşey ifade  etmez. Alsanızda boot edemez, edemezseniz yükyelemzsiniz.

3. )umarım recovey dvd lerini oluşturmuşsunuzdur.

4.)  Her ne olursa olsun  recovery bölümünün bitrgün zarar görme, recovery dvd lerinde proplem çıkma, harddiskin arızalanması vs. durumlarına karşın mutlaka ghost ve true imaj vb. bir yazılımla alınmış sistem yedeğiniz olsun ve onuda imaj aldıktan sonra dvd yazdırıp saklayın.

fasterdem
15-07-2009, 13:17   |  #4  
fasterdem avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
404 mesaj

Arkadaşlar verdiğiniz bu hızlı yanıtlarınız için çok teşekkür ederim sağolun...Verdiğiniz tavsiyelere uyacağımdam emin olabilirsiniz.