HP pavilion dv6000 ekran görünürlüğü sorunu

toscano
13-10-2011, 16:37   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Merhaba.Benim dv6000 laptopum var.özellikleri bilinir aşağı yukarı.Amd işlemcili.laptobumda sorun yoktu düne kadar ancak dün sabah açmaya çalıştığımda ekran gelmedi sandım öncelikle.sonra dikkatli bakınca çok az görebiliyordum.kullanıcı hesap şifremi girip işletim sistemini açtım.şu an ekran çok az gösteriyor hçbir şey yapamıyorum.laptobun bütün herşeyi çalışıyor ancak sadece ekran görüntüsü belli belirsiz oldu.Ne tamamen lkayboldu simsiyah oldu ne de normal gösteriyor.Bu konuda ne yapabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim.Şimdiden teşekkür ederim.

sado7337
13-10-2011, 17:44   |  #2  
sado7337 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
219 mesaj

direk garantiye yolla hiç uğraşma...

mesut53
13-10-2011, 19:58   |  #3  
mesut53 avatarı
Yıllanmış Üye
294 mesaj
Alıntı: toscano  
Merhaba.Benim dv6000 laptopum var.özellikleri bilinir aşağı yukarı.Amd işlemcili.laptobumda sorun yoktu düne kadar ancak dün sabah açmaya çalıştığımda ekran gelmedi sandım öncelikle.sonra dikkatli bakınca çok az görebiliyordum.kullanıcı hesap şifremi girip işletim sistemini açtım.şu an ekran çok az gösteriyor hçbir şey yapamıyorum.laptobun bütün herşeyi çalışıyor ancak sadece ekran görüntüsü belli belirsiz oldu.Ne tamamen lkayboldu simsiyah oldu ne de normal gösteriyor.Bu konuda ne yapabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim.Şimdiden teşekkür ederim.
chipset arızası pavilion dv 6000 serisinin kronik sorunudur ..

toscano
14-10-2011, 23:55   |  #4  
OP Taze Üye
2 mesaj
Alıntı: sado7337  
direk garantiye yolla hiç uğraşma...
Alalı 3 sene oldu garanti dışı şu anda.bir de bu alet yurtdışından gelme.bizim buradaki hp servisleri farklı bir muamele gösterirler mi diye merak ediyorum.Klavyesi almanca işletim sistemi de almanca.ingilizce bile değil yani.bilmiyorum tabi işletim sistemiyle ya da yazılımsal bir kontak olacak mı laptopta. istanbulda bana önerebileceğiniz bir yer var mıdır bu chipset arızasıyla alakalı.bir de fiyat ne olur aşağı yukarı? bu arada belirtmek isterim ki laptobu bugün normal olarak açtım ekran falan herşey geldi ancak aradan 5 dk geçmeden yine ekran karardı bu sefer tamamen karardı.yine laptop normal çalışmaya devam ediyordu bu sırada.izlediğim videonun sesi geliyordu.sadece ekranla alakalı bir sıkıntı gibi duruyor.arkadaşın biri bu hplerin ekranların altında ekranı aydınlatan led ışıklar olduğunu ve onların yanmış olabileceğini söyledi.ne kadar doğrudur bilemiyorum.yardımlarınızı bekliyorum tekrar.teşekkürler şimdiden.

mesut53
15-10-2011, 02:08   |  #5  
mesut53 avatarı
Yıllanmış Üye
294 mesaj
Alıntı: toscano  
Alalı 3 sene oldu garanti dışı şu anda.bir de bu alet yurtdışından gelme.bizim buradaki hp servisleri farklı bir muamele gösterirler mi diye merak ediyorum.Klavyesi almanca işletim sistemi de almanca.ingilizce bile değil yani.bilmiyorum tabi işletim sistemiyle ya da yazılımsal bir kontak olacak mı laptopta. istanbulda bana önerebileceğiniz bir yer var mıdır bu chipset arızasıyla alakalı.bir de fiyat ne olur aşağı yukarı? bu arada belirtmek isterim ki laptobu bugün normal olarak açtım ekran falan herşey geldi ancak aradan 5 dk geçmeden yine ekran karardı bu sefer tamamen karardı.yine laptop normal çalışmaya devam ediyordu bu sırada.izlediğim videonun sesi geliyordu.sadece ekranla alakalı bir sıkıntı gibi duruyor.arkadaşın biri bu hplerin ekranların altında ekranı aydınlatan led ışıklar olduğunu ve onların yanmış olabileceğini söyledi.ne kadar doğrudur bilemiyorum.yardımlarınızı bekliyorum tekrar.teşekkürler şimdiden.
Hp yetkili servisi cihazda yüklü işletim sistemi vs. ile ilgilenmez Almanca-İngilizce-Fransızca işletim sistemi olabilir önemli değil.. Cihazda Anakart arızası var pavilion serisinde kronik.. Yetkili servisi arayıp sorunu anlattığınızda muhtemelen aynı cevabı verecekler çözüm önerisi ise anakart değişimi (chipset tamiri ile uğraşmıyorlar)sahibinden.com'a bakarsanız birsürü bozuk dv 6000 görebilirsiniz çoğu kullanıcı tamir ettirmek yerine yedek parça olarak satıyor.İstanbul'da Avrupa yakasında iki servis önerebilirim(bu işte uzmanlaşan) ücret olarak 200-250 tl fiyat ..100 liraya yapan servislerde var ama aynı arızayı tekrar yaşayabilirsiniz..

sah1n
15-10-2011, 11:43   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,757 mesaj

Panelin florasanı bitmiştir büyük ihtimalle yeni panel taktırcaksın uzman birine göster. Tahminim sana 250-300tl civarında masraf çıkar