HP PAVİLİON ısınma sorunu ?

Jacub
27-11-2011, 14:13   |  #1  
Jacub avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
40 mesaj

hp pavilion 1030ET (LL002EA) model kullanıcısıyım. Alalı yaklaşık 7 ay kadar oldu. İlkin ısınma gibi bi sorunum yoktu çok sessiz çalışıyodu. Şuan açılıştan sonraki çıkan windows ekranına geldiği anda fan hızlanmasında bi yükselme oluyo ve bunun sonucunda rahatsız edici bi ses oluşuyo. Bu ses sonradan ortaya çıktı tozlandığını sanmıyorum çok temiz kullandım. Aynı zamanda oyun açtığım zaman bu ses 2 katına çıkıyor ve fan daha hızlı dönüyor bugüne kadar ısınmadan 1 kere bilgisayar kapandı ve yaptığım tek şey bir soğutucu almamdı fakat soğutucu takılı olmasına rağmen hayla sıcak ve fan sesli çalışır halde. Açıkcası bu sorun çoğu hatta tüm demeliyim hp pavilion serisi kullanıcılarında var. chip online 4-5 tane bu pclere ait konular mevcut internet ortamında diğer forum sitelerinde de aynı konular mevcut. İnternette bir kaç yerde bios update gibi şeylere rastladım update etmeme karşı aynı sonucu verdi. Sırf ısınma sorunu yüzünden HP'den soğudum. Açıkcası bidahaki seçiminde hp pclerden uzak durucam. Performansta bir sıkıntım yok. bilgisayarla Battlefield3, gta4 gibi oyunları oynadım ama ısınma konusu gerçekten çok kötü. Bu ısınma sorununa karşı bir çözüm arıyorum bulamazsam yakın bir zamanda garantiye göndermeyi düşünüyorum  iyi forumlar..