HP Pavillion DV9850ET Mortingen!!

brodigue
05-09-2010, 14:31   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
15 mesaj

HP Pavillion DV9580ET notebook  aldım 2 senelik bir cihaz windows 7 yüklüydü üzerinde PES6 yükledim oyun oynarken ekran  yanıp yanıp sönmeye başladı gidip gelir gibi oldu kitlendi Ctrl+Alt Delete yaptım çıktım masaüstüne döndüm tekrar oyuna girdim oyun oynanıyor ama oyunun ortasında tekrar aynı şeyi yaptı bu sefer Ctrl+Alt Delete işe yaramadı powerdan restart yaptım açıldığında Çözünürlük 4 Bit 640x480 olarak açıldı kesinlikle başka bir çözürlük seçilmiyor görüntü özellikleri gelişmiş bağdaştırıcıda ekran kartı gözükmüyor aygıt yöneticisinde sürücüsü yüklü windows 7nin dvdsini taktım bakım onarım yaptım açılışta düzeldi sonra tekrar aynı olay oldu, daha sonra xp yükledim olmadı sildim vista yükledim olmadı kurulmları dahil hepsinde yukarıdan aşağıya doğru düzensiz çizgiler var. Sorun neden kaynaklanıyor olabilir ?
Ekran Kartı Geforce 8600M GS

infoman
05-09-2010, 20:18   |  #2  
infoman avatarı
Yıllanmış Üye
2,884 mesaj

Isı veya sürücü hatasından olabilir.
1- Öncelikle fanlarda toz, toprak, çakıl, moloz varmı kontrol edin mümkünse temizleyin veya temizlettirin. kaliteli bir ermal macun ile bütün termal macunları tazeleyin. Fanın kaytarmadan çalıştığından emin olun.
2- Ramleri söküp bilgisayarı çalıştırın, hata sesi verdikten sonra yada 30 saniye sonra bilgisayarı kapatıp ramlerinizi geri takın
3- Dos modunda biosunuzu yeniden yükleyin veya güncel sürümü yükleyin.
4- En son ekran kartı sürücüsünü nvidianın sitesinden indirip kurun.

brodigue
05-09-2010, 20:53   |  #3  
OP Taze Üye
15 mesaj
Alıntı: infoman  
Isı veya sürücü hatasından olabilir.
1- Öncelikle fanlarda toz, toprak, çakıl, moloz varmı kontrol edin mümkünse temizleyin veya temizlettirin. kaliteli bir ermal macun ile bütün termal macunları tazeleyin. Fanın kaytarmadan çalıştığından emin olun.
2- Ramleri söküp bilgisayarı çalıştırın, hata sesi verdikten sonra yada 30 saniye sonra bilgisayarı kapatıp ramlerinizi geri takın
3- Dos modunda biosunuzu yeniden yükleyin veya güncel sürümü yükleyin.
4- En son ekran kartı sürücüsünü nvidianın sitesinden indirip kurun.
Dos modunda bios'u nasıl yüklicez bu açıklayabilirmisin veya bunu anlatan bi link varmı ?

infoman
05-09-2010, 23:02   |  #4  
infoman avatarı
Yıllanmış Üye
2,884 mesaj

Biosu indireceğin HP.com da bununla ilgili doküman vardır. Her marka, model bilgisayarın bios güncelleme şekli farklıdır. Önemli olan bios üreticisidir.

Phoenix, Award, Insyde, Ami hangisiyse "....." bios update diye arattır :D