HP Probook 4510s Soğutma

myth_237
23-09-2010, 00:32   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

Selamlar arkadaşlar. Benim bir tane laptopum var. Konu başlığında da belirttiğim gibi HP ProBook 4510s notebook. Bilgisayarımda nedenini anlayamadığım bir problem var. O da işlemci fanının her ne olursa olsun yüksek sesle çalışması. Sıcaklığı 60C ı zor geçen bir laptop neden olurda insanı rahatsız edecek kadar gürültü çıkarır? İçini açıp baktığımda fanın yaprakları tertemiz. Ben yine de fırçayla temizledim ama yine aynı. Orjinal BIOS u yükledim değişmedi. Ben bir keresinde iyice psikopata bağladım ve laptopun altını buzdolabının soğutucu gözüne tuttum.(Bu cesaretimi laptopumun altının kapalı olmasına borçluyum) Ve en geç yarımdakika içerisinde fan sesi bayağı azaldı. Bundan yola çıkarak bende laptopun altına konulan fan satın almaya karar verdim ama orada da bir problem var. Alttaki resimde gördüğünüz gibi benim makinenin altı. Fanın ürettiği soğuk hava dalgası öteki laptoplardaki gibi işlemci fanına ulaşmaz. Sadece kasasını serin tutmaya yarar diye düşünüyorum. Sizce ben böyle birşey alsam fan sesini düşürmeye yardımcı olur mu? Düşüncelerinizi bekliyorum...

Altı;

işlemcinin sıcak havayı attığı bölüm (Sol taraf)

saka_laz
19-01-2011, 00:50   |  #2  
Taze Üye
2 mesaj

Arkadaşım bende 2010 Nisan ayın da aldım aynı PC yi. İlk başlarda harikaydı ses yok ısınma yok. 3 aydan sonra bir ses bir ısınma aklın hayalin şaşar :). Servise göndersem 15 gün gelmicek. Kendim açtım makinayı ve açış o açış... 3 ayda bir fan temizliği yapmak zorunda kalıyorum. Enteresan olan son açmam da fan tertemizdi ve halen ses geliyo. Mübarek sanki THY acil kalkış yapıyo. Çok gürültülü... ve 9 ay oldu. 10 gün önce pil birden bire 1.5-2 saate yakın giderken birden bire pili değiştirin uyarısı gelmeye başladı. pilin ömrü 1 günde yarım saate düştü. enteresan uyarılar vermeye başladı. Hp yi aradım normal diyolar. tabi makinayı açtığım içinde garanti falan olmaz dediler. Ulan ben sölemesem makinanın açıldığını belkide zorlasam kendileri gönderecekti başka pil. Servisi de 5 kuruş etmez... Yalandan oyalıyolar. Bir hatayla aldım bu PC yi. Daha mı HP..... aslaaa... ben bu makinayı alırken tüm internet sitelerin de harddisk devir hızı 7200RPM ve pilinin de 8 cell olduğu yazıyodu. Taa ki makinayı alana kadar böyleydi. Anlayacağın Hp bir kere mal satan cinsten. Xp yi kurmak istedim sitesinden indirdiğim driver lar sağlıklı çalışmıyor. anlatacak o kadar çok sorun yaşattı ki... zaten çok konuştum uzatmıyorum daha...

gamewivetr
21-06-2013, 01:17   |  #3  
Taze Üye
11 mesaj

kardeş bende 3 yıldır 4510s kullanıyorum ama fan sesi yok benim sorunum pc'nin ısınarak kapanması ve serviste çok ücret istiyor

xDeXteRx
21-06-2013, 09:22   |  #4  
xDeXteRx avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 24
123 mesaj

bios sürümü olarak öncelikle F20 sürümüne mutlaka güncelleme yapmanızı öneririm.sürüm yükseltmeden önce bios'u fabrika ayarlarına geri çekerek biosu güncelleyiniz.buradan indirebilirsiniz.

ikinci olarak işletim sisteminizde virüs olmadığından emin olun ve windows 7'nin her hangi bir sürümünü kullanmanızı tavsiye ederim.

cihaza ait kendi orjinal driverlarının kurulu olduğuna dikkat etmelisiniz.emin değil iseniz softpaq download manager programını kullanmanızı öneririm.444 71 71 den gerekli desteğide alabilirsiniz.

eğer sorun devam ediyor ise fan değişimi yapılabilir.535766-001 parça numaralı fan'ı satın almayı düşünebilirsiniz.

dmx36
25-06-2013, 12:12   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 34
417 mesaj

ısınma sorunu hp olur 

https://www.notebookadresi.com