Htc Ne Kadar İyidir?Alsam iyi edermiyim?

kirpikral123
08-11-2009, 18:52   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
772 mesaj

Merhaba ben dokunmatik telefon almak istiyorum htc modeller gordum bir teknoloji mağzasasında ve oldukça uygun fiyatları var.Sizce htc guvenilir bir markamıdır?Alırsam uzun sure rahat bir şekilde kullanabilirmiyim?Samsung almayı planlıyordum samsung telefon 350liraydı...Benim almak istediğim tel ile htc arasında özellikler aynı olmasına rağmen 100lira fark var.Htc tel 250tl.İlgi ve alakanız için şimdiden teşekkür ederim.

Esc
10-11-2009, 05:12   |  #2  
Esc avatarı
Yıllanmış Üye
109 mesaj

arkadasim aslinda bakarasn dokunmatik dedigin zaman dusundurucu oluyor simdiye dek iphone gibi dokunmatik dogmadi. iphone haric dokunmatik teler bir kac hafta sonra agirlasiyor bir kac defa basman gerekirki islem yapsin evet efekler falan insanin aklini donduruyor ama biraz arastir dokunmatik dersen iphone. 

bu gunler bende bi cep merakina sarildim aklimdaki 2 model var biri Blackberry 9000 - ve Nokia E75 acaba hangisini alsam diye dusunuyorum umarim uzmanlar burada bizi bilgilendirrler tesekurler.

heatblast
10-11-2009, 11:27   |  #3  
Yıllanmış Üye
2,260 mesaj

samsung daha kalitelidir

facebook
11-11-2009, 17:14   |  #4  
Üye
59 mesaj

HTC DE uzak doğuda bilinen ve bir çok batılı şirkete fason üretimde yapan bir şirkettir.ama dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olmamak gerekir.göz önündekileri almak gerekir 350 lik samsung star mıydı

NoteBook
28-11-2009, 14:22   |  #5  
NoteBook avatarı
Yıllanmış Üye
658 mesaj

HTC , telekominikasyon dünyasında 1 numara değil ama olma yolunda.eğer sıkı paran varsa , yani mesela n97 alabilecek kadar paran varsa n97 alma htc al derim.

ama HTC 'nin bir dezavantajı var.bu marka Türkiye'ye yeni geldi.dilinden anlayan pek yok.yani bir yeri bozulduğunda yaptırmak için çok uğraşman gerekir.telefonun kod yapısı , yazılımsal özellikleri diğer telefonlara göre biraz daha karmaşık.bu da telefonunda programsal olarak bir arıza ortaya çıktığında yapılması zor olur anlamına gelir.ama bu hemen bozulacak demek değildir.diğer telefonlar ile karşılaştırıldığında bozulması en zor telefonlardan biridir HTC.çünkü bahsettiğim kod yapısına kolay kolay ulaşamazsın.mesela n97 'nin kod yapısına bir kaç kod yardımı ile ulaşmak ve kod yapısını çökertmek mümkün.ama HTC 'de bunu yapabilmek için sağlam bi beyin gerek :) HTC'yi Nokia gibi kişileştiremezsin.sınırlıdır.ayrıca basit bir .sis yazılımı ile nokia'ya istediğin yazılımı oturup kendin yazabilirsin.ama HTC'de bunu yapmak biraz beyin ister :) ki bunu yapabilen adam bir süre sonra oturur kendine cep bilgisayarı yapar HTC 'yi bir kenara atar :)

fiyat konusuna gelince.HTC epey tuzlu.bahsettiğin model yaklaşık 1800 TL civarında.yani o kadar parayı verip sadece konuşmak ve mesaj çekmek için kullanacaksan telefonu vermeye değmez.aynı işi Nokia 3210 da yapıyor :)

ama net delisi isen Wifi ile dünyalara açılmak istiyorsan Iphone'dan sonra gelen en iyi net konfirügasyonuna sahip telefondur HTC.asla yarı yolda bırakmaz ve mükemmel bir bağlantı sağlar.

media özellikleri  ( kamera hariç ) nokia 5800 kadar iyi değil.yani 5800 'ın video oynatma,mp3 çalma vs.. gibi özellikleri HTC'ye göre daha iyi.bunun nedeni ise malum 5800'ın bu iş için yapılmış olması.

Samsung almanı tavsiye etmem.çünkü samsung telefonlar biraz kaprisli telefonlardır.yapmak istediğin bir şeyi yaparken yanlşı yaparsan affetmez olmadık işler çıkarır başına.tamiri zordur.programsal özellikleri sınırlıdır.kişileştirme, program geliştirme işlemleri zordur.işlemlerarası geçiş yavaştır.ikinci el olarak elden çıkarmaya kalksak uğraşırsın.

sonuç olarak.HTC yi alacaksan sırf HTC zevki için almalısın.çünkü telefona 1800 TL gibi bir para vereceksin.bu parayı verdikten sonra çoğu özelliklerini kullanmayacaksan boş yere vermiş olursun.ama 5800 'a 530 TL verirsin bütün özelliklerini çatır çatır kullanırsın.

omnia
28-11-2009, 21:38   |  #6  
Yeni Üye
23 mesaj

Ben de Htc Hd2 yi bekliyorum. Avrupa da dağıtımı yapılmış, satışta. Bize ne zaman gelir onu bekliyorum. 4,3" kapasitif dokunmatik ekranı, wifi ve bir çok özelliği ile mini laptop tan daha cazip bence, çünkü taşınması kolay. Yanlız ofis belgelerini görüntüleme mi var yoksa düzenleme de var mı bu konuda net bilgi sahibi olamadım. Bir de şu anda SE K790 i var kullandığım, ajandasında özel şifreli kod belleği diye bir bölüm var çok kullanışlı, kredi kartı şifreleri vs özel bilgileri saklamak için güzel bir uygulama. Hd2 de böyle bir uygulama var mı , almak istediğim telefonla ilgili bende kalan soru işaretleri bunlar. Bir konu da wifi ile normal notbookla bağlandığım gibi mi internette sorunsuz gezinip banka işlemlerimi vs yapılabiliyoru mu, yoksa cep telefonu için kablosuz internette teknik olarak bir kullanım sınırlaması var mı acaba bu konulardaki tereddütlerimi giderdiğim anda hemen Htc Hd2 yi almak istiyorum. Bu arada herkesin Kurban Bayramını kutluyorum.

Yani tereddütlerimi sıralarsam,
1-Ofis belgelerini görüntülemenin yanısıra düzenleme de var mı?
2-Ajandasında özel şifreli kod belleği diye bir bölüm var çok kullanışlı,kredi kartı şifreleri vs özel bilgileri saklamak için güzel biruygulama. Htc Ht2 de de var mı acaba?
3-Wifi ile normal notbookla bağlandığım gibi mi internette sorunsuz gezinip banka işlemlerimi vs yapılabiliyoru mu, yoksa cep telefonu içinkablosuz internette teknik olarak bir kullanım sınırlaması var mı acaba?

Bilgisi olup paylaşan olursa sevinirim. Teşekkür ederim.

Son Düzenleme: omnia ~ 28 Kasım 2009 21:41
NoteBook
29-11-2009, 19:47   |  #7  
NoteBook avatarı
Yıllanmış Üye
658 mesaj

omnia,

1-Ofis belgelerini görüntüleme ve düzenleme seçeneği var evet.Ama bu normal bir laptop ya da masaüstü bilgisayarındaki düzenleme kadar azami rahatlık anlamına gelmiyor.Yine de kendi ayarındaki cihazlara göre üstün bir performans sağlamakta.

2-Nokia'nın smartphone'larında bulunan M-Cüzdan mantığının da biraz daha ilerisinde olan özel bir güvenlik yazılımı ile daha sıkı koruyabileceğin ve virüs vs.. gibi dış yazılımlar ile kolay kolay ulaşılamayacak bir teknik özelliğe sahip.Ama yine de teknoljik olarak ne kadar güvenilebilir tam emin değiliz.Çünkü bu telefon smartphone'un ötesinde windows tabanlı bir telefon.Yani cep bilgisayarı.Evinizdeki bilgisayara ne kadar güvenirseniz bu telefona da o kadar güvenebilirsiniz.Tavsiyem, telefonunuz ne kadar güvenli de olsa kredi kartı şifresi,özel bilgiler vs.. tarzı bilgileri telefonunuzda saklamayın.

3-HTC HD2 ile web siteleri, Microsoft Office dosyaları, PDF belgeler ve resimleri kolayca görüntülemene, büyütmene veya yeniden boyutlandırabilmene olanak tanıyan “kapasitif” dokunmatik ekrana sahip ilk Windows telefon.Geniş ekranı ve dokunmatik özelliğinin dokunma hissine duyarlılığının iyi olması internette gezinirken sana oldukça rahatlık sağlar.Normal bir bilgisayar ile internette dolaşır gibi rahatça dolaşabilir ve işlemlerini yapabilirsin.Ancak her bilgisayar ve cep bilgisayarında olduğu gibi, internette işlem yaptıktan sonra internetten çıkınca güvenlik için çerezleri temizlemeni tavsiye ederim.Wifi üzerinden bağlandığında bağlantı sağlayan birim ile arandaki mesafeden ve ya başka bir nedenden dolayı bağlantının şiddeti düşse bile bağlantı tamamen kesilmedikçe internette rahatça gezinebilirsin.Telefonun içerisinde bulunan Facebook and Twitter integration, YouTube client gibi web tabanlı programlar sana kolaylık sağlayacaktır.

omnia
02-12-2009, 19:48   |  #8  
Yeni Üye
23 mesaj

NoteBook,
Cevabınız için çok teşekkür ederim, işim gereği motorla mobil çalışıyorum. Dizüstünü taşımaktansa bu telefon benim için daha cazip. şimdi hemen heryerden wifi ile de bağlantı yapılabiliyor. Nasip olur alırsam ilk deneyimlerimi buradan paylaşmak isterim. Teşekkür ederim.

Son Düzenleme: omnia ~ 02 Aralık 2009 19:49
NoteBook
02-12-2009, 22:15   |  #9  
NoteBook avatarı
Yıllanmış Üye
658 mesaj
Alıntı: omnia  
NoteBook,
Cevabınız için çok teşekkür ederim, işim gereği motorla mobil çalışıyorum. Dizüstünü taşımaktansa bu telefon benim için daha cazip. şimdi hemen heryerden wifi ile de bağlantı yapılabiliyor. Nasip olur alırsam ilk deneyimlerimi buradan paylaşmak isterim. Teşekkür ederim.

hadi hayırlı olsun tepe tepe kullan şimdiden :)