HTC One X ve One X+ sıkışıp kaldı!

CHIP Online
14-01-2014, 15:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Eğer kısa süre öncenin bu amiral gemisi ceplerinden birine sahipseniz, büyük şoka hazır olun!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/htc ... ip-kaldi_44829.html

Resimlerle: Şaşırtan HTC One klonu!

18.55 GÜNCELLEME:
Haberimiz hakkında, HTC'den resmi bir açıklama geldi. Noktasına virgülüne dokunmadan yayınlıyoruz:


"HTC, HTC One X ve HTC One X+ modellerinin, bundan sonra Sense 5 ile Android 4.2.2'den daha ileri sürümlerine güncelleme yapılmayacağını onaylamaktadır.


Bu haberin HTC kullanıcılarını üzdüğünün farkındayız ancak müşterilerimizin HTC One X ve HTC One X+ ürünlerimizin mükemmel kamera ve üstün ses deneyimini yaşatmak için tasarlandığını ve bu konu hakkında kendilerini güven içinde hissetmeleri gerektiğini önemle vurgularız."


 --------------------------------------------------------------------------


HTC yaptığı açıklamayla One X, One X+ ceplerinin KitKat'a güncelleneceği dedikodularını savurdu attı.


Firmanın İngiltere bölümünün resmi Twitter hesabında şu sözler yer aldı: "One X+'nın başka Android güncellemesi almayacağını ve şu anki Android sürümünde kalacağını doğrulayabiliriz." Bu açıklamanın hemen ardından The Verge'e de konuşan HTC, One X+'ın yanı sıra One X'in de güncelleme almayacağını doğruladı. Açıklama şöyle devam etti:


"Bazılarının bu haberler nedeniyle hayal kırıklığına uğrayacağını biliyoruz, ancak müşterilerimiz her iki cihazı da harika bir kamera ve ses deneyimi sunmak üzere tasarladığımızdan emin olmalılar."


Böylece HTC One X ve HTC One X+, Android 4.2.2 Jelly Bean'de resmi olarak sıkışıp kalmış oldular. Yani cepler sadece KitKat'ı değil, giyilebilir teknolojilerle devamlı eşitlenme için Bluetooth Low Energy desteği sunan Android 4.3'ü de kaçırdılar.


HTC her ne kadar kullanıcılarına şu anki yazılımlarıyla yetinmelerini ve onunla iyi hissetmelerini telkin etse de, bazı kullanıcılar, HTC One X+'ın sadece 14 aylık olduğunu Twitter'da dile getirdi.

Tüm Konu: HTC One X ve One X+ sıkışıp kaldı!

Resimlerle: Şaşırtan HTC One klonu!

Kaynak: www.chip.com.tr