HTC sensation XE (Tuhaf bir Sorun)

razorr
23-02-2012, 21:16   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
267 mesaj

Merhaba arkadaşlar dün htc sensation xe 

telefonu

aldım ve şarja takıp fulledikten sonra 

telefonun

şarjını pirizden çıkardım fakat aceleden usb kısmını 

telefondan

çıkarmadan evde bırakıp işe gittim akşam geldiğimde 

telefonu

açtım ve şarjın %10 da olduğunu farkettim  neden böyle olduğuna anlam veremedim sıfır 

telefon

daha,düşünüyorumda acaba usb 

telefona

takılıykende şarjdan yermi? Bu arada 

telefonu

kapatmıştım açık değildi yani.

Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

Saygılar.

razorr
24-02-2012, 13:56   |  #2  
OP Yıllanmış Üye
267 mesaj

Yardımcı olabilecek varmi?

razorr
26-02-2012, 23:19   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
267 mesaj

Ah ahh nerde eski chip forumu nerde ilgi ve alakali forum uyesi ! resmen bos bir bardak misali ici dolu ama bos dusuncelerle dolu...

Yazik

mustafa2116
09-03-2012, 10:03   |  #4  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj

şarzını doldurmamış olabilir.
Bende Nokia var Şarza takıyorum bazen ilk baştan alıp sonradan şarzı almıyor  öyle olunca şarz var gibi dolu gösteriyor sonradan da gerçeğini gösteriyor.

bosluk
09-03-2012, 15:13   |  #5  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
1,894 mesaj

Romuyla alakalı muhtemelen. Android rom sürümlerinin bazılarında (halihazırdaki kernel denilen çekirdekte de), pil göstergesinde problem mevcut. Bazen takılıyor ve şarj olmuş olsa da sabit bir rakam gösteriyor. Bunu düzeltmek için hatta, custom recovery denilen gizli başlangıç menüsünde (yakında android'i araştırdığınızda konuya gayet hakim olacağınız için detay vermiyorum) pil göstergesini sıfırla diye bir seçenek de mevcut. O yüzden en azından şimdilik çok kafaya takmayın durumu.

Şöyle yapın. Çıkartın pilini telefonun ve 30 saniye sonra tekrar takın. Telefonu da kapalı olarak tekrar prize takın ve kesintisiz 5-6 saat şarj etsin. Sonra bakın %99 ya da 100 gösterecek mi diye. Hala göstermiyorsa son çare "hard reset - google'dan bakarsınız hangi tuşlara basılacağına" atıp tekrar denersiniz ve yine olmazsa garantiye gönderirsiniz değişim için. Normale dönerse de çok yakında custom rom işine o kadar dalacaksınız ki zaten hangi sürümde nasıl tarz sorunlar var deneyimle göreceksiniz ;)