HTC Windows Phone 8X testte!

CHIP Online
11-11-2012, 01:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

HTC'nin ülkemizde de satışa sunulan Windows Phone 8'li amiral gemisi 8X'i test ettik!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/ht ... x-testte_36929.html

Ve nihayet Türk kullanıcılar da, gecikmeli de olsa, Windows Phone ile tanıştı. Windows Phone 7 ve hatta Windows Phone 7.5'i es geçen ülkemiz, Windows Phone 8'e kayıtsız kalamadı. Artık bizler de, paralel ithalat ürünlerine baş vurmadan ya da yurt dışından getirmek zorunda kalmadan, resmi olarak Windows Phone 8'li cep telefonlarını satın alabiliyoruz. Karşımıza çıkan ilk telefon ise, HTC'nin Windows Phone 8X'i oldu. Test merkezimize konuk olan telefonu, en ince detayına kadar inceledik.


HTC'nin son dönem cep telefonlarında olduğu gibi, 8X'de de unibody, yani yekpare bir kasa kullanılıyor. Bu da, doğal olarak arka kapağı ortadan kaldırarak, bataryanın çıkartılamaması ile sonuçlanıyor. Yani yedek bir batarya alıp zor durumlarda onu kullanmak isterseniz, ne yazık ki böyle bir şansınız yok.


Ancak kasanın yapısı, son dönemde karşımıza çıkan en ince cep telefonunlarından birisini sunuyor bize. 4.3 inç'lik büyük sayılabilecek bir ekrana sahip olmasına rağmen, 8X'in boyutları sadece 132 X 66 mm. Kalınlık ise, sadece 10 mm.  Tüm bu boyutlar, telefonun son derece kolay taşınabilir olmasını sağlarken, ergonomik bir yapı da sunuyor. Telefonun ağırlığı ise 130 gram.


Tüm Konu: HTC Windows Phone 8X testte!

Kaynak: www.chip.com.tr