HTML Install Runner

Bu forum kilitli bir forumdur. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
ezirrize
06-02-2008, 17:05   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
76 mesaj

Bu ay ilk kez CHIP dergisini aldım.
CHIP DVD(Şubat)'yi takıyorum. İçinden herhangi bir programı indirmek için tıklatınca şöyle bir yazı geliyor:

Bu bağlantıyı açmak için "HTML Install Runner" uygulaması başlatılmalı:
chip:/flash/Baslat.exe

Onaylıyor musunuz?

Evet'e tıkladığımda "dosya bulunamadı" diyor. Yani indiremiyorum.
DVD'yi açıp indirmeye çalıştığımda da bütün programlar indirilemiyor.

Bu sorunu nasıl çözebilirim. Yardımlarınızı bekliyorum...

Mahmut Karslıoğlu
13-02-2008, 21:37   |  #2  
Mahmut Karslıoğlu avatarı
CHIP Editör
84 mesaj

CHIP DVD arabirimi HTML tabanlı olduğu için standart olarak arabirim üzerinden yazılımı çalıştırmak mümkün değil. Bu yüzden ilk olarak kendi geliştirdiğimiz CHIPrun programının çalışması gerekir. Eğer DVD'nizde autorun özelliğini kapattıysanız, DVD üzerinden CHIPrun.exe'yi bir kereliğine elle çalıştırıp bu sorundan kurtulabilirisiniz. İyi çalışmalar.

ezirrize
18-02-2008, 16:41   |  #3  
OP Üye
76 mesaj

Ben DVD'yi çalıştırabiliyorum zaten. Yalnız çalıştırdıktan sonra bir programı indirmek istediğimde "CHIPrun: dosya bulunamadı" hatası veriliyor. Acaba sorun DVD'de mi yoksa ayarlarımda mı bir sorun var? Teşekkürler...

Son Düzenleme: ezirrize ~ 18 Şubat 2008 16:42
FBI35
04-01-2009, 17:30   |  #4  
Taze Üye
4 mesaj

Aynı sorunu bende yaşıyorum bu dvd yi acabilen demicem ama acıp dvd deki programları ulaşabilen varmı acaba?Neden bir arkadaş bu konuda yorum yapmıyor?

pekcan46
24-02-2009, 15:29   |  #5  
Yeni Üye
48 mesaj

Ben dvd'yi açtım herhangi bir sorun olmadı.
Eğitim kısmındaki(php,msql..) videosunda küçük bir sorun vardı, bi kaç video çalışmıyordu onuda hallettim. Şu an eğitim videosuda sorunsuz çalışıyor.

TuncaBozkurt
27-02-2009, 16:40   |  #6  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

"chip://"ten dolayı sorun çıkabiliyor bazen. DVD'ye Bilgisayarım altından giriş yaparak veya dosyanın hedefini adres çubuğuna yapıştırıp "chip://" bölümünü DVD sürücünüzün harfi ile değiştirerek dosyayı çalıştırabilirsiniz.

Son Düzenleme: TuncaBozkurt ~ 27 Şubat 2009 16:40