Huawei Matepad vs iPad 9 (Lütfen içeriği okuyalım)

CCey1917
08-11-2023, 20:56   |  #1  
CCey1917 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Kas 2023

Arkadaşlar herkese selamlar, çok kararsız kaldığım bir konuda danışmak istiyorum. Öğrenci için vergisiz tablet kampanyasından yararlanmak istiyorum. Burada seçenekleri 2'ye indirdim ancak hala çok kararsızım. Malum biliyorsunuz alacağım cihazın 9500 TL altında olması gerekiyor.

Mühendislik öğrencisiyim ve hali hazırda çok güçlü bir laptop sahibiyim. Ancak laptobumu ağırlık ve sarj durumlarından dolayı her yere taşıyamıyorum. Mobilite benim için önemli kısacası. Bu tableti derslerde notlar almak ve ev dışında kullanmak için alacağım.

Burada arada kaldığım iki model Huawei Matepad 11.5 ve iPad 9. Nesil.

Matepad 11.5 bana kalem+kılıf+klavye ile birlikte tahmini olarak 8800 lira civarlarına geliyor vergi indirimiyle birlikte.
iPad 9 ise geçtiğimiz günlerde indirime girdi ve 9000 TL'ye düştü. Şuan tekrar normal fiyatına geldi ama ben buradaki hesaplarımda iPad 9'u 9499 TL'ye almış gibi hesaplayacağım. İpad 9 ise bana kalem ve tablet toplamda 11000 TL civarına geliyor.

İki tableti de görmüş ve kısmen yorum yapabilme yeteneğine sahip olduğumu düşünüyorum ve benim düşüncem şu. iPad kuşkusuz tablet denince akla ilk gelen ürün. Çok uzun ömürlüler. Performansları da gayet iyi. Stabil cihazlar vs. vs. Ancak iPad 9 elime alınca bana günümüzün gerisinde kalmış eski bir tablet gibi hissettirdi. Ekranının boyutunu yetersiz buldum. Ekran çerçeveleri berbat görünüyor. Kamerası cihazın kısa kenarında dolayısıyla toplantılar için hiç verimli değil. Ekran oranı 4:3 olduğu için çoğu videoda altta ve üstte neredeyse 3'er cm boşluklarla dizi film izliyorsunuz, zaten küçük olan tablette alan iyice küçülmüş oluyor. Ama tüm bunların yanında o bir iPad sonuçta.

Huawei cephesine gelince kesinlikle iyi bir iş çıakrdıklarını söyleyebiliriz bence 11.5'te. Ancak 11.5'in handikapları da şunlar. Kalemi gereğinden fazla pahalı ve piyasada Huawei Store dışında bulunmuyor yani ikinci elini de alamıyoruz. Kalem tablete yapışmıyor, ayrı bir kabloyla şarj ediyorsunuz falan. Bunlar kötü özellikleri. Bir de iyi özelliklerinden bahsedeceğim. MatePad11.5'i elime aldığımda gayet yenilikçi hissettim. Ekranı harika görünüyor. Google uygulmalarını da çözmüş gibiler. Klavyesi ve kılıfının birlikte gelmesi büyük avantaj vs. vs.

Tüm bunların ışığında sizler ne önerirsiniz şimdiden cevaplarınıza teşekkür ediyorum..

Son Düzenleme: CCey1917 ~ 08 Kasım 2023 20:59 Neden:
IsetenayI
09-11-2023, 18:24   |  #2  
IsetenayI avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 41
843 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Kas 2011

İki ürünün de artı ve eksilerinden çok güzel bahsetmişsin. Söylediklerine ve benim de yaptığım araştırmaya göre benim önerim Huawei'den yana olur. Ekranın biraz daha geniş olması not almaö notları inceleme açısından daha rahat olaur diye düşünüyorum. Genel özellikler ve fiyat açısından bakınca da Huawei daha başarılı gönüyüor.

IsetenayI bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]