Huawei, Samsung'un Tizen'ine saydırdı

CHIP Online
26-08-2014, 17:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Dev şirketin Samsung'un Tizen işletim sistemi hakkında söyledikleri, yenilir yutulur gibi değil!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/hua ... saydirdi_49180.html

Resimlerle: Tüm Samsung Galaxy'ler!

Samsung, düne kadar Google'ın ve Android mobil işletim sisteminin en büyük destekçisiydi. Ancak artık sadece cihaz satarak kazandığı para Samsung'a yetmemiş olacak ki, Samsung tablet devriminden önce Intel ile ortak olarak geliştirmeye başladığı mobil işletim sistemi Tizen'i diriltti ve yakında Tizen'li telefonlar üreteceğini açıkladı. Ayrıca, giyilebilir bilgisayarlar ve akıllı ev cihazları içinde Android'in Wear platformunu kullanmayacağını, bu cihazlarda sadece Tizen kullanacağını vurguladı. Elbette bu açıklamalar, Google ve Samsung yöneticileri arasında masa yumruklamalı kavgalara da yol açtı ama ok yaydan bir kere çıktı.


Samsun şimdi, aynı Microsoft, Apple veya Google gibi, kendi işletim sistemini yaygınlaştırmaya çalışan bir teknoloji şirketi olarak piyasada savaş verecek. Bu savaşta da, diğer telefon üreticilerinin Tizen'li modellerinden de büyük beklenti içinde ancak önemli bir telefon üreticisi olan Çinli Huawei'nin CEO'su, aynı zamanda büyük rakibi de olan Samsung'un işletim sistemini kullanmayacaklarını açıkladı. Huawei CEO'su Tizen'i başarıya ulaşma şansı olmayan bir işletim sistemi olarak gördüklerini de vurguladı. 


Aslında Huawei, yıllar önce Tizen platformu için destek veren şirketlerden biriydi. Ancak bu şirketler Android ve iOS arasındaki büyük rekabete odaklanırken Tizen'den vazgeçiler ve şu anda Samsung'un platformuna destek vermiyorlar. Huawei açık konuşan ilk şirket oldu. Diğer telefon üreticilerinin de benzer bir tavır takınması bekleniyor. Yani, Tizen savaşında Samsung yalnız kalacak gibi görünüyor.

Tüm Konu: Huawei, Samsung'un Tizen'ine saydırdı

Resimlerle: Tüm Samsung Galaxy'ler!

Kaynak: www.chip.com.tr