Hükümetten "oyun öldürür" kampanyası!

CHIP Online
09-03-2009, 00:02   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Oyunları hedef alan sert açıklamalara mutlaka rastlamışsınızdır. Ama bu iddia sanki biraz abartılı.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Huku ... mpanyasi_11338.html

Bilgisayar oyunlarının çocuklar üzerinde çok ciddi yan etkilerinin bulunduğunu öne süren araştırmaların sayısı her geçen gün biraz daha artıyor. Bu dalganın son halkası da İngiliz hükümetinin başlattığı bir kampanya oldu.

Change4Life adını taşıyan bir kampanyaya önderlik eden İngiliz hükümetine göre oyuncuların ömrü diğer insanlara nazaran daha kısa. Diğer bir deyişle, oyunlarla fazla haşır neşir olan insanlar, oyunlarla pek bir alakası bulunmayan diğer insanlarla karşılaştırıldığında daha genç yaşta hayatlarını kaybediyor.

Bu reklam kampanyasına göre, özellikle televizyonun karşısına geçen genç yaştaki bireylerde bazı ciddi kalp rahatsızlıkları görülüyor ve bu da erken ölümleri beraberinde getiriyor.

Ne diyelim; biz de söyleyenin yalancısıyız...

Tüm konu: Hükümetten "oyun öldürür" kampanyası!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce oyunlar gerçekten de erken ölümlere neden olabilir mi?

Metal_Milita
09-03-2009, 00:28   |  #2  
Metal_Milita avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,011 mesaj

Ben o zaman çoktan ölmüşüm be daha önce deselerdi keşke haberim yoktu

hiko91
09-03-2009, 00:40   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,899 mesaj

bunlarda uyduracak sey bulamadılar ona buna camur atıyolar bıaralarda pıkacu cızgı fılmı olduruyo, murat kekıllının sarkısı olduruyo ...vs vs seyler cıkmıstı

undrgrnd
09-03-2009, 10:29   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
230 mesaj

Hak veriyorum. Oyun oynamak bi yerden sonra zaman kaybından ve sağlık problemlerinden başka hiçbir şey değil. Asosyalliğin de baş sebebi.

Metal_Milita
09-03-2009, 10:49   |  #5  
Metal_Milita avatarı
Yıllanmış Üye
1,011 mesaj

Oyun oynama işi zaten boş zamanları doldurmak için  yapılan bir eylem ve hiç kimse asosyal olacak kadarda oyun oynamaz, bu bir eğlence işi sonuçta aksine etrafındakilerle paylaşacak bişeyin olmasında vesile oluyor oyun oynamak, böyle bağnaz bi düşünce tarzı kabul edilemez bence

ReFeRaNSs
09-03-2009, 11:44   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,225 mesaj

Eksik eğitimin günah keçileri oyunlar...

Fattur
09-03-2009, 16:38   |  #7  
Yıllanmış Üye
5,768 mesaj
undrgrnd
Hak veriyorum. Oyun oynamak bi yerden sonra zaman kaybından ve sağlık problemlerinden başka hiçbir şey değil. Asosyalliğin de baş sebebi.
Asosyal mi?
oyunlarda gerçek hayattan daha çok sosyal yaşantı var..

Ayrıca bence böyle bir şey olamaz.Oyun oynayan erken ölür.
Sebeplerini açıklasınlar.İngiliz Hükümeti daha mantıklı şeyler üzerinde destek vermeli...

osmanefe
09-03-2009, 17:52   |  #8  
Yıllanmış Üye
1,693 mesaj

bi seviyeden sonra insanın ruh sağlığını veya direk vicut sağlığını etkiliyo ben belkifde günümün okulda 6 saatini evdede ortalama 7 8 saatini bilgisayar başında geçiriyorum ama bilgisayarın sosyal hayatta verdiği eksiklikler beni çok etkiliyo bilgisayar konusunda en çok bu yönden sıkıntı yaşıyorum ama sır bu bilgisayar alanını sevmemden kaynaklı her şeyine razıyım :D