hwm win7 hem win8 olurmu?

Rabbit
28-03-2012, 21:33   |  #1  
Rabbit avatarı
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
88 mesaj

Merhaba arkadaşlar.Benim sorum hem win7 hem win8 pc olurmu.Yani aslında şöyle şimdi normal olarak ben win7 ultimate kullanıyorum.HDD 500 GB ben bunu böldüm 50 GB bu 50 GB ye win8 yuklesem yani denemek amaçlı win7 kalsın işlerim felan var çünkü deneme amaçlı yüklesem böldüğüm bölüme o zaman 2 işletim sistemi olacak pc ya win8 açarsa win7 bida nası açarım bilemem fakat ikili boot mu ne varmış ayarı yapınca ilk başla hangisi  işletim sistemini açıcağını soruyormuş.Bilen arkaşim varsa bana bi anlatabilirmi.Birde win8 yüklediğim bölümü daha sonra biçimlendirip tekrar birleştirebilirmiyim?(Virtual PCye yükleme önerisi yapmayın onu yaptım zaten amacım normal denemek xD)

mustafa2116
29-03-2012, 11:35   |  #2  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj

Bu işlem için Windows 7 kurulu  olup  Windows 7 üzerinden windows 8 formatı başlatmanız gerekir.

Windows 8 windows 7 için ayarlanılmış açılış alanını silmeyecek  onun yerine windows 7 ninde bulunduğu yeni bir alan üretecektir. Açılışta windows 8 mi windows 7 ideye soracaktır.

Ancak Windows 7 üzerinden windows 8 mgr alanını silemezsiniz.
Windows 8 üzerinden windows 7 mgr alanını silebilirsiniz.

Bunu unutmayın çünkü diğer bir formata kadar  mgr alanı size sürekli windows8 i silmiş olasanızda  windows 8 i soracaktır.