IE, Firefox'un boşluğunu yakaladı!

CHIP Online
27-06-2011, 16:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Microsoft, Firefox'da farkettiği bir boşluğu doldurmak için bakın nasıl bir yola başvurdu!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/ie-f ... yakaladi_27727.html

Resimlerle: Chrome ve Firefox'un karşısında 7 yeni tarayıcı!

Mozilla'nın Firefox 4 için güvenlik desteğini Firefox 5'in çıkışıyla beraber kaldıracak olması bazı şirketleri zor duruma soktu. Zor duruma giren şirketlerden biri de IBM. IBM'den John Walicki, 500 bin şirket çalışanına kullandırmak üzere Firefox 4 testlerinin yeni bittiğini ve şirkette kullanmak üzere oldukları Firefox 4'ün başına böyle bir durumun gelmesinin kendilerini zora soktuğuklarını açıkladı.

"Şu anda ya Firefox 4'ü güncellenmeyecek açıklarla şirkete sunacağım, ya Firefox 5 için uzun test sürecini yeniden başlatacağım ya da güncellenmiş bir Firefox 3.6.x'te kalacağım" diyen Walicki'ye Firefox müdürü Asa Dotzler'in sözleri de hiç yardımcı olmadı; "Şirketler hiçbir zaman odak noktamız olmamıştır. Şirket çalışanlarını mutlu etmek için çalışılacak bir dakika normal kullanıcıları mutlu etmek için kullanılabilir. Yani özetle şunu söylüyorum ki Firefox'u şirket canlısı yapmak umrumda değil."

Tabii bu boşluktan yararlanan isim ise Internet Explorer oldu. Internet Explorer müdürü Ari Bixhorn durumu blog yazısında şu şekilde değerlendirdi; "Sanırım piyasadaki yerimizi tekrar kazanmak için bir fırsat istiyoruz desem Internet Explorer ekibinden herkes adına konuşmuş olurum. Internet Explorer 8 ve 9'da şirket çalışanlarının kolayca kullanabileceğini birçok çözüm bulunuyor. Tabii bir rakibimizin müşterisiyle olan ilişkilerini sorgulayacak bir pozisyonda değilim fakat, Internet Explorer takımının şirket müşterileri için desteğinin nasıl olduğunu belirtmek istedim."

Tüm konu: IE, Firefox'un boşluğunu yakaladı!

İzleyin: Firefox 4'e çoklu-dokunmatik gücü!

Resimlerle: Chrome ve Firefox'un karşısında 7 yeni tarayıcı!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Firefox'un bu tutumunu doğru buluyor musunuz?

endlessnight
27-06-2011, 17:43   |  #2  
endlessnight avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 13
2,457 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: May 2011

Yiyin birbirinizi:)