ie-mozilla reklam sorunu

ecift
14-05-2013, 11:26   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 1
24 mesaj

Merhaba

ie ve mozillada capslerden bakarsanız reklamlar var. Kime sorduysam böyle bişey olmadığını söylüyor. bunlardan hariç açılır pencerede reklam çıkıyor. Sorun nedir acaba.

Son Düzenleme: ecift ~ 14 Mayıs 2013 11:27
ecift
14-05-2013, 12:37   |  #2  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 1
24 mesaj

sorunu bilen yokmu

murat5038
14-05-2013, 13:46   |  #3  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

İlk önce bir antivirüs yükle Önerim kaspersky IS Sonra Sertifikaları kontrol et CCleaner ile temizlik yap ve tekrar dene eğer olmaz ise İp adresin sabit değil ise modeme reset at. Sonra Kasperskydan kendi sertifikasını yüklettir. Eğer hala düzelmiyorsa Tarayıcıları silip Temizlik yap sonra google chrome kur bunda yine aynısı çıkıyor ise Denetim masasından toolbar veya gözüne yabancı gelenleri kaldır. Eğer halen geçmedi ise Teamwiever id pass gönder Ö.M olarak bana, İmzamdaki Sistem tarama aracını indir tarama yapıp sana bir sayfa açacak ordaki linki bana gönder.

Son Düzenleme: murat5038 ~ 14 Mayıs 2013 13:46
pcuzmanı41
14-05-2013, 13:59   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 13
172 mesaj

kardeş ya virüs yada yüklediğin toolbardan kaynaklanır

bence toolbar yazan her şeyi kaldır en iyisi ve ie'yi sıfırla mozillayı tekrar yükle böyle bir sorun olmaması lazım ve güvenlik yazılım yoksa bir güvenlik yazılımı kullan kullanıyorsan güncelle ve güvenli modda tam sistem taraması yap ve benden tavsiye crackli antivirüs-internet scurity kullanma çünkü güncel olmaz ve virüs tanımlamada sorun çıkartabilir free veya ücretli kullanıyorsan sorun yok

eğer yine geçmezse format en temiz kökten çözüm olur ve format atınca temiz sistem yedeği al böylece yine bozulursa kısa sürede uğraşmadan işletim sistemini kurtarırsın

bu arada adblock da kullan reklamları engeller ve sistem yükü azalıp internette daha iyi gezmeni sağlar

yugiohcu
16-05-2013, 14:53   |  #5  
Üye
Teşekkür Sayısı: 2
77 mesaj

Hocam adını tam hatırlamıyorumda galiba bilgisayarında bir virüs türü var emin değilim.Virüsün adını dediğim gibi hatırlamıyorum fakat dediğim virüsse pcye zararı dokunmaz zırt pırt böyle reklamlar olur filan (reklam linkleri filan virüslüyse bilemem :) ) bu tür virüsleri çoğu antivirüs bulabiliyor hangi antivirüüsü kullanıyorsan onunla bir tarat olmazsa antimalware programlariyla tarat vede bir arkadaşımızın dediği gibi Mozilla Firefox'a AdBlock Plus eklentisini kur ben de kullanıyorum.Reklamların  en az %95ini filan yok ediyor bana göre
[/url][url=http://www.google.com/search?hl=com&btnI=I][/url][url=http://search.surfcanyon.com/search?f=nrl1&q=d-block%20plus%20eklentisini%20kur%20ben%20kullan%C4%B1yorum&partner=fastestfox]

murat5038
17-05-2013, 00:24   |  #6  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

adblock sadece Engellemeye yarar kaldırmaz Google sayfasının üzerine normalde Reklam koyamaz Bilgisayardaki bir zararlı veya bir spy chrome dosyalarında değişiklikler yapmış ve sahte google açıyor.Bunları adblockla kaldıramazsın Antivirüs kullanıp temizleyip reklam yazılımını da bulup kaldırıp tarayıcıyı silip yeniden kurmak sorunu çözecektir.