IE OS ve Firefox OS'a merhaba

CHIP Online
25-11-2009, 00:03   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Chrome'dan Chrome OS oluyor da, neden IE'den IE OS, Firefox'tan Firefox OS olmasın?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/ie-o ... -merhaba_16640.html

Resimlerle: İşte Chrome OS'tan ilk gerçek ekran görüntüleri

İşletim sistemi olarak duyurulan ancak temel olarak işletim sistemi kavramının dışında, bilgisayarın açılışını da gerçekleştiren, cihaz sürücülerini yükleyen bir internet tarayıcı olan Chrome OS, hem geleceğe yiönelik bir girişim olarak ilgiyle takip ediliyor, hem de son zamanların en büyük hayal kırıklıklarından biri.

Sonuçta gelişmiş özellikler çıkartılıp sadece cihaz sürücüleri ve belli başlı parçalar geride bırakıldığında, işletim sistemi zaten saniyeler içerisinde açılabilir. Ama bu, masaüstü işletim sisteminde, kullanılacak olan her şeyin sonradan yüklenmesi anlamına geliyor. Chrome OS için bütün uygulamaların internet üzerinden yüklenip çalışması demek oluyor.

Kullanıcılar Windows'a ve Mac'e rakip bir ürün beklerken, alışılmadık derecede sade bir işletim sistemiyle karşılaştı. Şimdi soru şu, internet tarayıcı işletim sistemi olabiliyorsa, Internet Explorer ve Firefox, hatta Opera, Safari, Maxton vb bu trendi neden izlemesin?

Tüm konu: IE OS ve Firefox OS'a merhaba

İzleyin: Ve Chrome OS ortaya çıktı!

Resimlerle: İşte Chrome OS'tan ilk gerçek ekran görüntüleri

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: IE OS, FF OS ve diğerleri olsa nasıl olur?

Ahmet Ertuğrul
25-11-2009, 01:53   |  #2  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,651 mesaj

Çok çekici bir fikir. Çıksa denerdim hepsini.

uGuR.uK
25-11-2009, 14:43   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

olursa onlardan olur zaten, Google'ın internet tarayıcısı pekte bi sükse yaratmadı adının ilk duyulması hariç. asıl kullanım yaygınlığı, hız ve fonksiyon zenginliği hala ie ve ff'te var.

Fattur
25-11-2009, 17:22   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

Aslında sanki gereksiz :)