IE8 Beta 1'den kurtulamıyorum..

dtergin
20-07-2008, 09:13   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
32 mesaj

Yakın zamanda deneme amaçlı ie8 Beta1'i kurdum. Kaldırdıktan sonra bilgisayarım "iertutil.dll bulunamadı" diye hata verdi ve explorer açılmaz oldu. Google'da araştırdım, benimle aynı dertten muzdarip bir kaç kişiye bazı çözüm yolları önermişler, hepsini denedim ama bu hata iletisinden kurtulamadım. Aşağıya denediğim yöntemleri yazdım:
-ie8 ve ie7'yi kaldırıp ie7'yi yeniden kurdum, olmadı
-beraberinde XP'nin sp3 paketini de kaldırdım, gene olmadı
-ie8'i kaldırdıktan sonra işletim sistemi CD'siyle Kur'u çalıştırıp tamir yaptım, sfc /scannow komutuyla tamir yaptım işe yaramadı
-iertutil.dll dosyasını internetten indirip yerine koymaya çalıştım, ama varolan iertutil.dll dosyasının silinmesine windows izin vermedi, bunun için Unlocker programını kullandım, olmadı, güvenli modda çalıştırmayı denedim, açılmadı.
-son çare olarak format atmayı düşündüm ama gözüm yemedi
-son olarak ie8'i tekrar kurdum, sorun halloldu ama ben amacıma ulaşamadım.Sorun, ie7'yi kurduğumda ortaya çıkıyor; ya ie6'ya yada ie8 Beta1'e razı olacağım, ie7 kullanmam mümkün olmuyor.
Dostlar ie8 Beta1'den kurtulmanın bir çaresi yok mu?

m.ildemir
01-08-2008, 21:03   |  #2  
Yeni Üye
23 mesaj

yedeklerini oluştur ve formatla hiç uğraşma ie8 çıkmadı ki nerden buluyorsunuz bunları, bir de windows media player 12 diye bir şey çıkarmışlardı, kurmamla kaldırmam bir olmuştu buda ona benziyor.

Son Düzenleme: m.ildemir ~ 01 Ağustos 2008 21:06
ReFeRaNSs
01-08-2008, 21:09   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,225 mesaj

windows updateye gir oradan yüklü güncelleştirmeleri tıkla karşına gelen yerden ie 8 i seç kaldır de restart yap düselir :)

qazx
01-08-2008, 21:14   |  #4  
Yıllanmış Üye
560 mesaj

ie 8 henüz beta sürüm.beta sürümlerde bu tür sorunlar çıkabiliyor.henüz hazır olmayan bi sürümü daha güvenli ve oturmuş olan ie 7 varken hiç yüklemeseydiniz keşke.neyse olan olmuş artık.sorunun düzelmesi zor gibi görünüyor.yani formattan başka çare yok gibi..

ReFeRaNSs
01-08-2008, 21:16   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,225 mesaj

bnce orada formatlık bir drum yok dediğimi yaparsın olmadı birde sistem geri yüklme yaparsın olur biter herşeyi formata bğlamamak gerek hdd lere yazık Kahkaha