IE8'i yavaşlatan asıl suçlu bulundu!

Adanalı.
24-07-2009, 11:17   |  #26  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,336 mesaj

Okulunu hatırlamıyorum ama küçük bir ihtimal Gazi Üniversitesi olabilir. Bölümünü hüç bilmiyorum. Hocamın adı Hakan Akpınar. E-posta adresi: [email=hakan06tr@gmail.com]hakan06tr@gmail.com[/email] benim verdiğimi söylemeyin yakar beni :))

Selçuk İslamoğlu
24-07-2009, 11:20   |  #27  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj
Alıntı: herrscher  
Okulunu hatırlamıyorum ama küçük bir ihtimal Gazi Üniversitesi olabilir. Bölümünü hüç bilmiyorum. Hocamın adı Hakan Akpınar. E-posta adresi: [email=hakan06tr@gmail.com]hakan06tr@gmail.com[/email] benim verdiğimi söylemeyin yakar beni :))

Senin hocan değil mi bu? Nasıl okulunu hatırlamıyorsunuz veya bölümünü? :) Hadi hadi... Göz kırpma Neyse... Resmi bir e-posta varsa (edu veya k12) gönderirsin özelden...

Adanalı.
24-07-2009, 11:23   |  #28  
Yıllanmış Üye
2,336 mesaj

Öff ben senin okuduğu üniversiteyi istediğini sandım. Öğretmen olduğu okul Özel Çankaya Hayat İlköğretim Okulu benim 8. sınıfı okuduğum okul.

Selçuk İslamoğlu
24-07-2009, 11:25   |  #29  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
4,133 mesaj
Öff ben senin okuduğu üniversiteyi istediğini sandım. Öğretmen olduğu okul Özel Çankaya Hayat İlköğretim Okulu benim 8. sınıfı okuduğum okul.

Bak en iyisi sen okullar açılınca benim e-posta adresimi ver ona... (Gerçi o da biliyordur belki) Hala "yazdığın" görüşteyse bana e-posta göndersin resmi emailinden (malum ki gmail gibi herkese açık e-postalarda kiminle muhattap olduğun pek de anlaşılmaz). Bilgi paylaşımı ve güzel bir tartışma olur benim için...

ECHELON_
24-07-2009, 11:27   |  #30  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,644 mesaj

arkadaşlar yiğidi öldür hakkını ver demişler evet biraz yavaş olabilir ama ıe8 piyasadaki en güvenli tarayıcıdır

Adanalı.
24-07-2009, 11:29   |  #31  
Yıllanmış Üye
2,336 mesaj

Abi o zman e-posta adresini ver sen bana ben iletirim kendisine. Bide abi şu blog resmin var ya onun efektini hangi programla nasıl yaptın bi kısaca anlatsana saatlerini veriyom gene yapamıyom onu.

Son Düzenleme: Adanalı. ~ 24 Temmuz 2009 11:30
Selçuk İslamoğlu
24-07-2009, 11:45   |  #32  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
4,133 mesaj
Abi o zman e-posta adresini ver sen bana ben iletirim kendisine. Bide abi şu blog resmin var ya onun efektini hangi programla nasıl yaptın bi kısaca anlatsana saatlerini veriyom gene yapamıyom onu.

Mac'teki özel bir yazılımdı o kamerayla gelen... Belki en az 5-6 senelik bir resim... Malesef hatırlamıyorum ismini...

Adanalı.
24-07-2009, 11:52   |  #33  
Yıllanmış Üye
2,336 mesaj

Neyse abi hocam zaten her gün girer mailine istediğiniz zaman tartışabilirsiniz. Mailini de herkese vermez dolu dolu değildir.

SalvadorKanji
24-07-2009, 11:53   |  #34  
Yeni Üye
46 mesaj

Arkadaşlar bu işler öyle bir öğretmenin ağzından çıkacak bikaç cümleyle olacak olsaydı bu adamlar manyakmı aylarca yıllarca oturup program ve sistem geliştiriyorlar.. yaklaşık 10 yıldır profesyonel programcılık, web tasarım ve geliştirme, Sistem ve Network uzmanlığı konusunda çalışıyorum.. Çalışma alanım biraz geniş farkındayım ama zamanla her birinden birer parça edinmeyi faydalı buldum. Amerika dahil dünyanın birçok ülkesinde microsoft gibi bilişim firmalarında çalıştım ve tüm deneyimlerime dayanarak şunu söyleyebilirim tartışmasız en güvenli tarayıcı Internet Explorer' dır. Özellikle güvenlikte üzerine tarayıcı yoktur. Hız vs gibi konular çok mühim değildir bence, sonuçta yaşadığınız yerdeki internet ve sınırlar belli :) -ki İE 8 ile birlikte inanılmaz bir hıza kavuştu ve diğerlerini yer yer geçti. Eğer web güvenliği yazılımı ile uğraşıyorsanız neden İE daha güvenli anlayacaksınızdır. Ekelntilere falan birşey demiyorum ama direk diyebilirim ki IE bence herkez tarafından özellikle banka vs gibi işlemler sırasında kullanılması gereken tek tarayıcıdır...

musaguleryuz
24-07-2009, 11:53   |  #35  
Taze Üye
5 mesaj

Internet Explorer çok nadir kullanıyorum.Mozilla Firefox kullanıyorum genellikle.Şu ana kadar ikisininde kasma yaptığını şahsen görmedim.Tabi Internet Explorer 8 Firefox tan yavaş kalıyor orası ayrı mesele :)

Selçuk İslamoğlu
24-07-2009, 11:55   |  #36  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
4,133 mesaj
Neyse abi hocam zaten her gün girer mailine istediğiniz zaman tartışabilirsiniz. Mailini de herkese vermez dolu dolu değildir.

Dediğim gibi hocanın mail kutusu hakkında bu kadar bilgi sahibi olman dahi, neden gmail gibi maillerle yazışmayacağımın bir göstergesi...  Benimki basit sislamoglu - at - chip.com.tr, hocanın eğer k12 veya edu e-postası varsa ondan bana açıklayabilirse sevinirim.

ParanoiD
24-07-2009, 11:56   |  #37  
ParanoiD avatarı
Yıllanmış Üye
1,900 mesaj

IE kullanmıyorum.

Adanalı.
24-07-2009, 11:57   |  #38  
Yıllanmış Üye
2,336 mesaj

Abi şöyle deyim mesela Internet Explorere'ı geliştiren 250 kişi var. Internet Explorer'ın hatalarını 250 kişi kontrol ediyor. Ama Firefox açık kaynak olduğu için Mozilla'da Firefox'u geliştirenler 150 kişi varsa 150+milyonlarca oluyor çünkü isteyen herkes Firefox'un kodlarına bakıp hatalarını bulabilir. Bu yüzden Firefox en iyi tarayıcıdır.

Adanalı.
24-07-2009, 12:01   |  #39  
Yıllanmış Üye
2,336 mesaj
Alıntı: Selçuk İslamoğlu  

Dediğim gibi hocanın mail kutusu hakkında bu kadar bilgi sahibi olman dahi, neden gmail gibi maillerle yazışmayacağımın bir göstergesi...  Benimki basit sislamoglu - at - chip.com.tr, hocanın eğer k12 veya edu e-postası varsa ondan bana açıklayabilirse sevinirim.

Bir de hotmaili vardı ama öyle özel yok sanırım veya bana vermiyor. Bir de gmailindeki kişileri görmüştüm o yüzden az diyorum.

Son Düzenleme: Adanalı. ~ 24 Temmuz 2009 12:01
SalvadorKanji
24-07-2009, 12:07   |  #40  
Yeni Üye
46 mesaj
Abi şöyle deyim mesela Internet Explorere'ı geliştiren 250 kişi var. Internet Explorer'ın hatalarını 250 kişi kontrol ediyor. Ama Firefox açık kaynak olduğu için Mozilla'da Firefox'u geliştirenler 150 kişi varsa 150+milyonlarca oluyor çünkü isteyen herkes Firefox'un kodlarına bakıp hatalarını bulabilir. Bu yüzden Firefox en iyi tarayıcıdır.

Bu nasıl bir düşüncedir yahu :) açık kaynak olması en büyük sorunu zaten , güvenlik yok, varolan güvenlik her zaman çok basit kırılmaya açık :)

Son Düzenleme: SalvadorKanji ~ 24 Temmuz 2009 12:07
Adanalı.
24-07-2009, 12:08   |  #41  
Yıllanmış Üye
2,336 mesaj

Hayır açık kaynak demek herkes tarafından geliştirilebilir demek daha açık kaynağın ne olduğunu bilmeyen birinin IE'yi kullanması çok normal. MS'de beyninizi mi yıkadılar?

Selçuk İslamoğlu
24-07-2009, 12:09   |  #42  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
4,133 mesaj

Sen hiç mesela Firefox'un kaynak kodunu indirdin mi? Tekrar derledin mi? Milyonlarca satırdan hata buldun mu? "Milyonlarca kişi" derken, sence bunu yapacak milyonlarca kişi var mı? Ayrıca 250 kişinin bulabileceği hatalar var, az kişi buluyor diyorsun, bir yandan da "hatalarla dolu" diyorsun, hangi hatalar sıralayamıyorsun. Bunu gurur meselesi yapmanın anlamı yok. Sevmiyorum de bitsin gitsin sonuçta... İddia ediyorum ki, şu anda bir Windows Vista veya 7 üzerindeki IE8 kadar güvenli tarayıcı henüz yok. Çünkü "format atmak zorunda" kaldığına da inanmadığımın farkındasın.  Bana de ki, IE8 ile şu siteye gir, virüs bulaşacak, hep beraber deneyelim görelim. Her ne kadar virüs ile hata farklı şeyler olsa da, tüm iddialarına diyorum ki: Aslı yok...

SalvadorKanji
24-07-2009, 12:09   |  #43  
Yeni Üye
46 mesaj

Ayrıca İE yi 250 kişi kontrol ediyor demek de son derece yanlış bir düşünce. İE tabanında kaç kişilik programcı, geliştirici ve kaç kişilik test ekibi var biliyor musun? Ayrıca MS windows aracılığı ile tüm dünyadaki windows kullanıcılarında İE ve diğer programları ile ilgili bilgi topluyor. Hata vs gibi. senden bile :) Asla MS seviyesine ulaşamazlar bu bir gerçek..

SalvadorKanji
24-07-2009, 12:12   |  #44  
Yeni Üye
46 mesaj
Hayır açık kaynak demek herkes tarafından geliştirilebilir demek daha açık kaynağın ne olduğunu bilmeyen birinin IE'yi kullanması çok normal. MS'de beyninizi mi yıkadılar?

Ben hayatımı program yazmaya  geliştirmeye adadım yıllardır. Senin tahmin bile edemeyeceğin kadar. Senin Firefox un yokken ben program yazıyordum Dünyanın dört bir yanında... açık kaynak geliştirilebilir demek de peki nasıl geliştiriyorsun biliyormusun? bilmediğin konularda bu kadar öne çıkma bence.. açık kaynak demek bir açıktır bunu aklından hiç çıkarma...

Adanalı.
24-07-2009, 12:17   |  #45  
Yıllanmış Üye
2,336 mesaj

Salladım o rakamı zaten sorunum MS'le ilgili değil sorunum IE ile ayrıca Firefox'un son sürümü IE'den çok daha hızlı ve güvenli. Ayrıca selçuk abi dsoya indirirken virüs giriyor internette gezerken değil.

Adanalı.
24-07-2009, 12:20   |  #46  
Yıllanmış Üye
2,336 mesaj
Alıntı: SalvadorKanji  

Ben hayatımı program yazmaya  geliştirmeye adadım yıllardır. Senin tahmin bile edemeyeceğin kadar. Senin Firefox un yokken ben program yazıyordum Dünyanın dört bir yanında... açık kaynak geliştirilebilir demek de peki nasıl geliştiriyorsun biliyormusun? bilmediğin konularda bu kadar öne çıkma bence.. açık kaynak demek bir açıktır bunu aklından hiç çıkarma...
Açık kaynak açık değildir. Eğer öyle olsaydı linuxlar virüsten geçilmez olurdu.

SalvadorKanji
24-07-2009, 12:23   |  #47  
Yeni Üye
46 mesaj
Açık kaynak açık değildir. Eğer öyle olsaydı linuxlar virüsten geçilmez olurdu.

Linux lar için virüs yazılmıyor bundan bilgin varmı? çünkü zaten onlara virüs yazmaya gerek yok. Kullanıcı kitlesi çok az ve hiçbir zaman dünyanın en güvenli gelişmiş sistemleri linux da kullanılmaz.. o yüzden linuxa virüs yazılmıyor.. bu onun güvenli olduğundan değil bi nevi bu konuda ciddiye alınmadığındandır...

Ayrıca dosya indiriken virüs giriyor demişsin :) bu çok saçma çünkü virüs ile tarayıcının alakası yoktur.. bunu öğrenmek gerek artık...

Adanalı.
24-07-2009, 12:30   |  #48  
Yıllanmış Üye
2,336 mesaj

Biliyor muydun hackerlar için düzenlenen bir yarışmada ubutuyu hackleyememişlerdi. Yarışmada ikinci olan vistayı hackledi.

SalvadorKanji
24-07-2009, 12:37   |  #49  
Yeni Üye
46 mesaj

Abim sen televizyonda Hugo tarzı çizgi filmler izlerken ben bilgisayar network sistemleri güvenliği üzerinde çalışmalar yapıyordum. Dünyada hacklenemeyecek bir sistem yoktur bunu asla unutma bir köşeye yaz. Bir insan yaptığı sürece başka bir insan her zaman kırabilir. Güvenlik konusunda bence hiç konuşma bunu başkalarının yanında. Her zaman windows sistemleri dünya üzerindeki en güvenli sistemdir. Ben dünyada hayal bile edemeyeceğin yerlerin sistemlerini gördüm bizat geliştirdim ve eğitildim. Hiçbirinde senin bahsettiğin sistemler yoktu. İyi kötü deiyorum, tabikide her sistemin kendine göre iyi ve kötü yanları vardır, hızlıdır yavaştır. Ama güvenlik dediğin zaman duracaksın. Dünyanın en güvenli sistemi windows server sistemleridir...

Son Düzenleme: SalvadorKanji ~ 24 Temmuz 2009 12:37
Selçuk İslamoğlu
24-07-2009, 12:44   |  #50  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
4,133 mesaj
Ayrıca selçuk abi dsoya indirirken virüs giriyor internette gezerken değil.

Bunun IE ile uzaktan yakından alakası olmadığının farkındasın değil mi?