IE8'i yavaşlatan asıl suçlu bulundu!

Adanalı.
24-07-2009, 12:47   |  #51  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,336 mesaj

Bana ne senin yaptığın çalışmalardan. Ben ev kullanıcısıyım programcı veya Webmaster değilim. Benim için en güzel olanı kendim seçerim. Çok işletim sistemi denedim. Pardus, Ubuntu, OpenSUSE, Magma, Win2000, XP, Vista ve Win7. İnternet tarayıcılarında da aynı şekilde Firefox, IE, Google Chrome, Safari, Avant ve Koqueror kullandım. Ve bence IE berbat bir tarayıcı. Sırf IE yüzünden harici harddiskime virüs girdi GB'larca dosyam gitti. En iyisi firefox sonrada chrome. IE'yi de sadece microsofun sitesine girmek için kullanıyorum.

Selçuk İslamoğlu
24-07-2009, 12:48   |  #52  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj
Alıntı: herrscher  
Sırf IE yüzünden harici harddiskime virüs girdi GB'larca dosyam gitti.

Antivirüssüz Firefox ile de o virüs girecekti bilgisayarına, Chrome'la da... Sonuçta "dosya indirme"den bahsediyorsun. Browserların hiçbirisi virüs kontrolü yapmaz

SalvadorKanji
24-07-2009, 12:51   |  #53  
Yeni Üye
46 mesaj
Bana ne senin yaptığın çalışmalardan. Ben ev kullanıcısıyım programcı veya Webmaster değilim. Benim için en güzel olanı kendim seçerim.

işte bu doğru . kendin için olanı sen seçersin. Ama gerçek olan şu, senin seçimin onu en iyisi yapmaz.. Sen kendince onu seviyorsundur orası ayrı.. Ona kimse birşey diyemez. Ben bunu seviyorum der geçersin. Ama onun en iyisini olduğunu savunursan işte ozaman gerçekler konuşur..

Adanalı.
24-07-2009, 12:52   |  #54  
Yıllanmış Üye
2,336 mesaj

Firefox kullandıysan indirmeden sonra virüs kontrolü yaptığını görürsün. Eğer geçerse indirme tamamlanır virüs varsa bağlantıyı keser dosyayı siler.

Selçuk İslamoğlu
24-07-2009, 12:58   |  #55  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
4,133 mesaj
Firefox kullandıysan indirmeden sonra virüs kontrolü yaptığını görürsün. Eğer geçerse indirme tamamlanır virüs varsa bağlantıyı keser dosyayı siler.

Onu yapan senin antivirüs programın veya virüs programının tarayıcılarına eklediği eklenti... Elma ve Armut... Dikkat et, ben sana IE kullan veya IE'yi sev demiyorum. Sadece atarken destekli at diyorum...

Adanalı.
24-07-2009, 13:13   |  #56  
Yıllanmış Üye
2,336 mesaj

Yav kaç defa dicem ben programcı veya ileri düzey PC kullanıcısıyım demiyorum. Ben gördüğümü söylüyorum ve fireoxun dosya indirirken virüs kontrolü yaptığını gördüm. Ayrıca olay sevmek-sevmemek değilben internet tarayıcılarının hepsini en az 1 ay kullandım. Hız, güvenlik, sade yapı vs falan en iyi Firefox'tur.

Adanalı.
24-07-2009, 13:27   |  #57  
Yıllanmış Üye
2,336 mesaj

Aferin...

Adanalı.
24-07-2009, 13:40   |  #58  
Yıllanmış Üye
2,336 mesaj

İşte kanıt:
[/url] [url=http://g.imageshack.us/img216/21932547.png/1/]

Selçuk İslamoğlu
24-07-2009, 13:57   |  #59  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
4,133 mesaj
İşte kanıt:

Ben de diyorum ki, bu "Firefox'la default gelen bir özellik değil, antivirüsün çalışıyor burada"

Adanalı.
24-07-2009, 13:58   |  #60  
Yıllanmış Üye
2,336 mesaj

Bak bakayım görev çubuğuna tek program çalışmıyor.

Selçuk İslamoğlu
24-07-2009, 14:50   |  #61  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
4,133 mesaj
Bak bakayım görev çubuğuna tek program çalışmıyor.

Arkadaşım bak...

http://www.mozilla-europe.org/tr/firefox/features/#security

İngilizce bilmediğini varsayarak basitçe şunu diyor:
Anti-Virus SoftwareFirefox integrates elegantly with your antivirus software. When you download a file, your computer’s antivirus program automatically checks it to protect you against viruses and other malware, which could otherwise attack your computer.

---

Firefox, antivirüs yazılımınızla otomatik entegre olur. Bir dosya indirdiğinizde, bilgisayarınızdaki antivirüs programı indirdiğiniz dosyaları kontrol etmek için çalışıtırılır.

Yani o çalışan arkaplanda senin bilgisayarındaki antivirüs... Bunun için ikon çıkmaz zaten, background process'tir... Yani Firefox'ta varsayılan olarak antivirüs olacak ve hiç bir antivirüs firmasının buna sesi çıkmayacak...

ParanoiD
24-07-2009, 14:54   |  #62  
ParanoiD avatarı
Yıllanmış Üye
1,900 mesaj
Alıntı: Selçuk İslamoğlu  

Arkadaşım bak...

http://www.mozilla-europe.org/tr/firefox/features/#security

İngilizce bilmediğini varsayarak basitçe şunu diyor:
Anti-Virus SoftwareFirefox integrates elegantly with your antivirus software. When you download a file, your computer’s antivirus program automatically checks it to protect you against viruses and other malware, which could otherwise attack your computer.

---

Firefox, antivirüs yazılımınızla otomatik entegre olur. Bir dosya indirdiğinizde, bilgisayarınızdaki antivirüs programı indirdiğiniz dosyaları kontrol etmek için çalışıtırılır.

Yani o çalışan arkaplanda senin bilgisayarındaki antivirüs... Bunun için ikon çıkmaz zaten, background process'tir... Yani Firefox'ta varsayılan olarak antivirüs olacak ve hiç bir antivirüs firmasının buna sesi çıkmayacak...

Birşey sormak istiyorum bu ozellik ie 8 de var mı?Yani antivirüsün entegre olma ozelligi yada buna benzer bir ozellik.

Not: Tartışmaya katılmak istemiyorum ie iyidir yada ff iyidir diyemem zaten uzman bilgim yok.Sadece basit bir firefox kullanıcısıyım meraktan soruyorum...

SalvadorKanji
24-07-2009, 14:58   |  #63  
Yeni Üye
46 mesaj
Alıntı: ParanoiD  
Birşey sormak istiyorum bu ozellik ie 8 de var mı?Yani antivirüsün entegre olma ozelligi yada buna benzer bir ozellik.

Not: Tartışmaya katılmak istemiyorum ie iyidir yada ff iyidir diyemem zaten uzman bilgim yok.Sadece basit bir firefox kullanıcısıyım meraktan soruyorum...

Bu özellik tüm tarayıcılarda vardır. İsteğe bağlı olarak etkinleştirir yada iptal edersin.. Sonuçta hiçbir tarayıcı üzerinde antivirüs ile gelmez...

Adanalı.
24-07-2009, 16:40   |  #64  
Yıllanmış Üye
2,336 mesaj

Teşekkürler bunu bilmiyordum.

Fattur
24-07-2009, 21:20   |  #65  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

Tartışmaya girecektim ama gerek kalmadı.Ayrıca benim eklentileri selçık abi çok iyi biliyor Gülümseme

Kapalı Hesap (2197)
24-07-2009, 21:23   |  #66  
Kapalı Hesap
230 mesaj

:=) Tarayıcıya entegre olması da gerekmez zaten. Portlar ne için vardır ? Antivirüsler Realtime-Protection mantığı ile çalıştıklarından, sık kullanılan ve interneti kullanan uygulamaları kendi himayelerine alırlar. Herhangi bir saldırıda zaten ( Bir çoğu sanırım seçeneklerden etkinleştirilmedikçe bunu göstermiyor ) uyarı veriyor. Ben Norton kullanıyorum. Nortonda hangi internet programını kullanıyorsam önce geçiş izni için onay vermem lazım. Sonrasında "listen" dediğimiz işlemi yapıyor norton. Eğer bir problem olursa saatin üzerinde bu konuda bir bilgilendirme geçiyor. istersem daha detaylı da bunun bilgisine ulaşabiliyorum.Yani Firefox, Chrome ya da IE8, iyi bir güvenlik programı yüklü değil ise istedikleri kadar çalışsınlar. Bu risksiz olmadığı anlamına gelmez. Bu arada, IE8 de çok hata var denilmiş. Ben bayağıdır kullanıyorum, görünümden başka bir hata aldığımı söyleyemem. Yani bazı görünüm konusunda eksik kaldığı doğru. Onu da zaten "Uyumluluk Görünümü" butonuna bastığımda giderebiliyorum. Yavaşlık konusuna gelirsek, Firefox, Chrome ve bu tür benzeri IE8 den farklı Browser lar, tek pencere ve çoklu pencere olmak üzere Görev yöneticisinde ne kadar sistem belleği kullanıyor sizce ? IE7 bu konuda hepsinden öndeydi. IE8 için de söz sizde. Saygılarla... 

Hiper£l£v£nKids
24-07-2009, 22:16   |  #67  
Yıllanmış Üye
2,310 mesaj

IE'yi bir kere sadece Firefox'u yüklerken kullanmışımdır.

Ahmet Ertuğrul
24-07-2009, 22:19   |  #68  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj

Geçenlerde ne olduğunu anlamadım ama (IE8'imin çok yavaş olduğundan yakınmıştım bir ara forumda) birden IE8, Chrome gibi şak diye çift tıklamayla beraber açılmaya başlamıştı. Üstelik o zaman forumda tavsiye edilen tüm çözümleri uygulamama rağmen sonuç alamamıştım.Nasıl yani?

Adanalı.
24-07-2009, 22:33   |  #69  
Yıllanmış Üye
2,336 mesaj

Abi Vista kullansan Superfecth diyecem de XP kullanıyorsun.

Fattur
25-07-2009, 02:00   |  #70  
Yıllanmış Üye
5,768 mesaj

Ama doğru eklentiler cidden ie8 i yavaşlatıyor.Kendimden biliyorum.Açtığım konuyu baya bi kişi okumuştu ve sonuçta eklentilerde problem oldluğu anlaşılmıştı...

PCKoLiK BeRKaY
14-08-2010, 12:49   |  #71  
PCKoLiK BeRKaY avatarı
Yıllanmış Üye
542 mesaj

En iyisi Mozilla Firefox