IE8 yavaş mı? İşte hızlandırmanın yolu

levoank
06-05-2009, 20:17   |  #51  
levoank avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
96 mesaj

Bu ve diğer durumlar için benim pc de sürekli sakladığım bir .bat dosyası var, ihtiyaç olduğunda çalıştırıyorum.

burdakı dosyaları tekrar nasıl kaldırabılırım hangı komutu yazmam lazı

Selçuk İslamoğlu
06-05-2009, 20:31   |  #52  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj

O dosyaları kaldırırsan bir daha makinanı açamayabilirsin. Onlar gerekli sistem dosyaları.

mustafaasil66
06-05-2009, 20:37   |  #53  
Yıllanmış Üye
373 mesaj
Selçuk İslamoğlu
O dosyaları kaldırırsan bir daha makinanı açamayabilirsin. Onlar gerekli sistem dosyaları.
Beğendim

xmenevren
06-05-2009, 20:49   |  #54  
xmenevren avatarı
Yıllanmış Üye
916 mesaj

teşekkürler arkadaşım

levoank
07-05-2009, 09:25   |  #55  
levoank avatarı
Üye
96 mesaj
Selçuk İslamoğlu
kardes alıntıdan kastım hanı unınstall gıbı bı sıkkı war mı mesela /u falan koyarak. derdım su;
ben bu ıslemı yaptıntak sonra www.iskur.gov.tr adresinde sagda işveren gırısı bolumu var tamamı ordakı sıfrelerı gırdıkten sonra bu web sayfası bulunamdı dıyor. bu java dosyasını calıstırmadım makınalarda gırıyo ama.
bunu cozebılırmısın bana msn dende konusabılırız

levoank
07-05-2009, 12:45   |  #56  
levoank avatarı
Üye
96 mesaj

ya arkadaslar olayı en sonund yarım olarak çözdüm.
Vista ultimate var no32 4.0.424 turkce kullanıyorum
nodun antivirus ve antispaywareyı kapatınca sayfa acılıyo
bırısı bana bu nod32 nın en ıyı seılkde ayarları yapılmıs dosyasını verebılırmı
o kadar yerını kapadım actım olmadı
gelısmıs ayarları duzgun calısan bı dosyayı verırısenız bana onu yukleyımde adam gıbı calıssın su nod
:(

feyt333
09-05-2009, 13:57   |  #57  
Taze Üye
1 mesaj
piRe_
Bu sadece IE8'e özel bir durum değil diğer sürümler için de geçerli. Zaten 23 Kasım 2006 da makaryos bu konuda bir bilgi paylaşmıştı. Yine de hatırlatma için teşekkürler.

Bu ve diğer durumlar için benim pc de sürekli sakladığım bir .bat dosyası var, ihtiyaç olduğunda çalıştırıyorum.

paylaşım için teşekkürler

bebra
10-05-2009, 19:11   |  #58  
Yeni Üye
48 mesaj

basta paylasım için saol bende  hersey aynı gibi

Selçuk İslamoğlu
27-05-2009, 22:05   |  #59  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
4,133 mesaj

Windows 7'de bile işe yaradığını görünce, MS nasıl unutur bunları dedim...

msgh
01-06-2009, 12:13   |  #60  
Yeni Üye
22 mesaj

Öncelikle bu şekilde paylaşımlar yaptığınız için teşekkürler.

İlk mesajda;

Şimdi asıl çözüm:

Öncelikle bir metin dosyası yaratın ve içine aşağıdaki satırları kopyalayın...

regsvr32 comcat.dll /s
regsvr32 shdoc401.dll /s
regsvr32 shdoc401.dll /i /s
regsvr32 asctrls.ocx /s
regsvr32 oleaut32.dll /s
regsvr32 shdocvw.dll /I /s
regsvr32 shdocvw.dll /s
regsvr32 browseui.dll /s
regsvr32 browseui.dll /I /s
regsvr32 msrating.dll /s
regsvr32 mlang.dll /s
regsvr32 hlink.dll /s
regsvr32 mshtmled.dll /s
regsvr32 urlmon.dll /s
regsvr32 plugin.ocx /s
regsvr32 sendmail.dll /s
regsvr32 scrobj.dll /s
regsvr32 mmefxe.ocx /s
regsvr32 corpol.dll /s
regsvr32 jscript.dll /s
regsvr32 msxml.dll /s
regsvr32 imgutil.dll /s
regsvr32 thumbvw.dll /s
regsvr32 cryptext.dll /s
regsvr32 rsabase.dll /s
regsvr32 inseng.dll /s
regsvr32 iesetup.dll /i /s
regsvr32 cryptdlg.dll /s
regsvr32 actxprxy.dll /s
regsvr32 dispex.dll /s
regsvr32 occache.dll /s
regsvr32 occache.dll /i /s
regsvr32 iepeers.dll /s
regsvr32 urlmon.dll /i /s
regsvr32 cdfview.dll /s
regsvr32 webcheck.dll /s
regsvr32 mobsync.dll /s
regsvr32 pngfilt.dll /s
regsvr32 licmgr10.dll /s
regsvr32 icmfilter.dll /s
regsvr32 hhctrl.ocx /s
regsvr32 inetcfg.dll /s
regsvr32 tdc.ocx /s
regsvr32 MSR2C.DLL /s
regsvr32 msident.dll /s
regsvr32 msieftp.dll /s
regsvr32 xmsconf.ocx /s
regsvr32 ils.dll /s
regsvr32 msoeacct.dll /s
regsvr32 inetcomm.dll /s
regsvr32 msdxm.ocx /s
regsvr32 dxmasf.dll /s
regsvr32 l3codecx.ax /s
regsvr32 acelpdec.ax /s
regsvr32 mpg4ds32.ax /s
regsvr32 voxmsdec.ax /s
regsvr32 danim.dll /s
regsvr32 Daxctle.ocx /s
regsvr32 lmrt.dll /s
regsvr32 datime.dll /s
regsvr32 dxtrans.dll /s
regsvr32 dxtmsft.dll /s
regsvr32 WEBPOST.DLL /s
regsvr32 WPWIZDLL.DLL /s
regsvr32 POSTWPP.DLL /s
regsvr32 CRSWPP.DLL /s
regsvr32 FTPWPP.DLL /s
regsvr32 FPWPP.DLL /s
regsvr32 WUAPI.DLL /s
regsvr32 WUAUENG.DLL /s
regsvr32 ATL.DLL /s
regsvr32 WUCLTUI.DLL /s
regsvr32 WUPS.DLL /s
regsvr32 WUWEB.DLL /s
regsvr32 wshom.ocx /s
regsvr32 wshext.dll /s
regsvr32 vbscript.dll /s
regsvr32 scrrun.dll mstinit.exe /setup /s
regsvr32 msnsspc.dll /SspcCreateSspiReg /s
regsvr32 msapsspc.dll /SspcCreateSspiReg /s
exit

Daha sonra metin dosyasının adını (dosya uzantıları açık olacak şekilde) ie.bat diye değiştirin.

şeklinde verilen bu metin dosyası temelde ne yapıyor bunu merak ediyorum ne olmuş oluyorda bunu çalıştırınca hızlanıyor?

Ne kadar konu dahili bir soru bilmiyorum ama bu uygulamaların temeldeki işlevlerini merak ediyorum bişiler havada benim bilgilerimde:)

Yardımcı olabilirseniz sevinirim..

feyizu
24-06-2009, 12:47   |  #61  
Taze Üye
18 mesaj
levoank
kardes alıntıdan kastım hanı unınstall gıbı bı sıkkı war mı mesela /u falan koyarak. derdım su;
ben bu ıslemı yaptıntak sonra www.iskur.gov.tr adresinde sagda işveren gırısı bolumu var tamamı ordakı sıfrelerı gırdıkten sonra bu web sayfası bulunamdı dıyor. bu java dosyasını calıstırmadım makınalarda gırıyo ama.
bunu cozebılırmısın bana msn dende konusabılırız

[/alıntı

Arkadaşlar Java matriks gibi java eklentileri ile çalışan programlarınız var ise "Web Browser Applet Control" eklentisini tekrar aktif hale getirmeniz gerekiyor,aksi halde uygulama başlatılamıyor.
levoank arkadaşım siz de bu eklentiye bir bakın bence.

Selamlar

Limited
01-07-2009, 14:58   |  #62  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
119 mesaj

IE 8' Gayet iyi bir çözüm olmuş teşekkürler...

AKDELİKAN
11-07-2009, 13:39   |  #63  
Taze Üye
12 mesaj

Arkadaşım bu denilen işlemleri yaptım, gerçektende çokçabuk açılma gözlemledim. bu çalışma için teşekkürederim..
Ama > Bunu yaptıktan sora google toolbar kayboldu (yani> yazılanları devredışı bıraktığımız için normalde kaybolacaktır da) ben sadece google toolbar ın etkin olabilmesi için hangi komutu devre ye sokabilirim?
İyi Çalışmalar..

AKDELİKAN
11-07-2009, 13:49   |  #64  
Taze Üye
12 mesaj
Alıntı: msgh  
Öncelikle bu şekilde paylaşımlar yaptığınız için teşekkürler.

İlk mesajda;

Şimdi asıl çözüm:

Öncelikle bir metin dosyası yaratın ve içine aşağıdaki satırları kopyalayın...
...............................
..........................
..................
Daha sonra metin dosyasının adını (dosya uzantıları açık olacak şekilde) ie.bat diye değiştirin.

şeklinde verilen bu metin dosyası temelde ne yapıyor bunu merak ediyorum ne olmuş oluyorda bunu çalıştırınca hızlanıyor?

Ne kadar konu dahili bir soru bilmiyorum ama bu uygulamaların temeldeki işlevlerini merak ediyorum bişiler havada benim bilgilerimde:)

Yardımcı olabilirseniz sevinirim..

Arkadaşım; konunun en başında anlatılmış bu dosyaların yapması gerekenleri..
AmA Yinede bakabilirsin teKrardan,
Şöyleki >........................................................................................................................................
1. Diğer toolbar, antivirüs ve eklentiler.
Bir çok program sponsor bağlantıyla gerekli gereksiz bir çok şeyi Internet Explorer'a entegre etmek ister. Bunun en büyük örnekleri, Google Toolbar, Ask Toolbar, Alexa Toolbar, MSN toolbar gibi örnekleridir. Genellikle eski sürümleri olan bu yazılımlar, yeni güncellediğiniz IE ile uyumsuz olduğu için gerek programın açılımını, gerekse internet bağlantılarını yavaşlatırlar.

2. SP2, SP3 ENTEGRE edilmiş paketler, Windows'un bazı fonksiyonlarına yarayacak DLL'leri kayıt defterine alamazlar. Kısacası herkesin olmasa da, özellikle korsan Windows kullananların sık başına gelen bir durumdur. Genellikle temiz Windows kurulup arkasında servis paketlerinin yüklenmesi bu yüzden önerilir. Bu hata sadece IE8'i değil, diğer Windows programlarını, IE7'yi de etkiliyor.

Son Düzenleme: AKDELİKAN ~ 11 Temmuz 2009 13:53
AKDELİKAN
14-07-2009, 00:39   |  #65  
Taze Üye
12 mesaj
Alıntı: AKDELİKAN  
Arkadaşım bu denilen işlemleri yaptım, gerçektende çokçabuk açılma gözlemledim. bu çalışma için teşekkürederim..
Ama > Bunu yaptıktan sora google toolbar kayboldu (yani> yazılanları devredışı bıraktığımız için normalde kaybolacaktır da) ben sadece google toolbar ın etkin olabilmesi için hangi komutu devre ye sokabilirim?
İyi Çalışmalar..
_______________________________________________________________________________________
KENDİ SORUMUN CEVABINI ÇOK BASİTÇE KENDİM BULDUM 
IE Menü Sistem Tepsisinde>sağ tık>Google>Google Toolbar Helper eklentisini etkinleştirmek yeterlidir..

tuana09
16-07-2009, 19:09   |  #66  
Yıllanmış Üye
213 mesaj
Alıntı: Tırtıl  
Sonuç şaşırtıcı olacak.

Bu değişiklikten sonra göreceğiniz, hem IE8 ışık hızıyla açılacak hem de yeni sekmeleri açarken hiç beklemeyeceksiniz.

Alıştığım için IE6 kullanıyordum,  IE8'e yeni geçtim. Başlangıçta geç açılmasından dolayı kaldırmayı düşünüyordum. Gerçekten işe yarar bir uygulama. Teşekkürler

Pc_-_FiXeR
18-07-2009, 12:23   |  #67  
Yıllanmış Üye
553 mesaj

teşekkürler

Fe-cI
24-07-2009, 02:06   |  #68  
Taze Üye
19 mesaj

Bu eklentileri kapatmadan verilen dll'leri kaydettirsek, gene de bir hızlanma söz konusu olur mu acaba? Olmazsa diyecek bir kaç sözüm var da!.. :))

PESSIMIST
24-07-2009, 03:01   |  #69  
PESSIMIST avatarı
Yıllanmış Üye
258 mesaj
Alıntı: Fe-cI  
Bu eklentileri kapatmadan verilen dll'leri kaydettirsek, gene de bir hızlanma söz konusu olur mu acaba? Olmazsa diyecek bir kaç sözüm var da!.. :))
Dur tahmin edeyim.. Hızlanmadı değil mi? (:

Selçuk İslamoğlu
24-07-2009, 03:04   |  #70  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
4,133 mesaj
Alıntı: Fe-cI  

Eklentiler yavaşlığın en büyük sebebi...

DLL'ler daha çok açılış ve yeni tab açılış hızını vs. etkiler. Tabi eğer Eklentiler her yeni tab'e de karışıyorsa (toolbarlar gibi) o zaman gözle görülür değişiklikler için eklentilerini kontrol etmelisin.

IE8'deki en büyük yavaşlama eski ve internetin herşeyine karışmaya çalışan eklentilerden kaynaklanıyor. Benim en büyük problemim Antivirüs eklentileriydi zamanında...

man on the moon
24-07-2009, 03:13   |  #71  
man on the moon avatarı
Yıllanmış Üye
2,151 mesaj

peki şimdi kapattınız mı antivrus eklentilerini? ben de kaspersky yüklü ama onları kapatmıyordum. kapatmanın bir zararı(genelde güvenli steler de dolaşıuyorsak ) olur mu?

IE8'deki en büyük yavaşlama eski ve internetin herşeyine karışmaya çalışan eklentilerden kaynaklanıyor. Benim en büyük problemim Antivirüs eklentileriydi zamanında...
Son Düzenleme: man on the moon ~ 24 Temmuz 2009 03:14
Selçuk İslamoğlu
24-07-2009, 03:17   |  #72  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
4,133 mesaj
Alıntı: e-eyup  
peki şimdi kapattınız mı antivrus eklentilerini? ben de kaspersky yüklü ama onları kapatmıyordum. kapatmanın bir zararı(genelde güvenli steler de dolaşıuyorsak ) olur mu?

Antivirüsler hala IE6 sanarak kendilerini kurmaya çalışıyor... IE8 şu anda en güvenli tarayıcı diyebilirim. Özellikle Vista ve Windows 7 üzerinde... Kısacası "gerek yok"... Bu tür eklentilerin IE8'de çalışmasının en büyük nedeni ise malesef firmalardaki "uyumluluk" ihtiyaçları... Firefox gibi yeni sürüm çıktığında "gidin yeni eklenti indirmezseniz kullanamazsınız" deme gibi bir lüksü yok.

Bendeki liste kısa (yani bir kaç sayfa önceki örnek gibi değil)

man on the moon
24-07-2009, 04:26   |  #73  
man on the moon avatarı
Yıllanmış Üye
2,151 mesaj

hepsini kaldırıp sadece kasperskyleri bırakmıştım, yine yavaştı. onları da kaldırıp devam edelim o zaman yoksa olacak gibi değil.

Fe-cI
24-07-2009, 14:15   |  #74  
Taze Üye
19 mesaj
Alıntı: PESSIMIST  
Dur tahmin edeyim.. Hızlanmadı değil mi? (:
Yok yaw henüz denemedim. Benim yorumlarım daha farklı bir yönde olacaktı. :))

Fe-cI
24-07-2009, 14:33   |  #75  
Taze Üye
19 mesaj
Alıntı: Selçuk İslamoğlu  

Eklentiler yavaşlığın en büyük sebebi...

DLL'ler daha çok açılış ve yeni tab açılış hızını vs. etkiler. Tabi eğer Eklentiler her yeni tab'e de karışıyorsa (toolbarlar gibi) o zaman gözle görülür değişiklikler için eklentilerini kontrol etmelisin.

Dikkat ettim sonraki mesajınızdaki eklentiler kısmındaki herşeyi siz de kapatmamışsınız. Ağzı kulaklarına varıyorNormalde toolbar kullanmayı sevmiyorum zaten öyle bir sorunum yok. Fakat Spybot S&D'yi kullanmaktayım ve bu programın zaten IE8 ile kullanımında bir yavaşlama yaptığı sorunu bilinen bir gerçek. Gereksiz olabilecek eklentilerin kapatılması görüşü gerçekten değerli fakat Silverlight eklentisini bile bana kapatın derseniz ben buna karşı çıkarım. Lazım olunca aç, işin bitince kapat olayı bana biraz tersgeldi. Bu şartlar altında hızlanacaksa IE8 boşverin hızlanmasın.  Bu haliyle Firefox'tan, Chrome'dan, Opera'dan daha hızlı çalışıyor diyorsanız bende sizinle bir koşu için iddiaya girebilirim. Siz sırtınızda 10kg ile bense normal halimle bir koşu yapacağız ve kazananın kim olduğunu göreceğiz. Sinsi Aynı eklentiler firefox ve diğerleri içinde hemen hemen geçerli ve aynı şartlarda maalesef IE8 daha yavaş işlemekte. Bu testler en iyi yavaş bağlantıda anlaşılır. Hızlı bağlantıda hangi tarayıcıyı kullandığının pek önemi yoktur. Varsın sekmeler 1sn geç açılsın, yavaş bağlantıda sayfayı zaten açmıyorki IE hemencecik. Bu yüzden dedim ki bu eklentilerin hepsini kapatmadan da bu işlem ona hız katar mı diye...

Son Düzenleme: Fe-cI ~ 24 Temmuz 2009 14:35