ienternet sayfama korsan bir tarayıcı sa

HPQ-User
09-08-2009, 11:28   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

gökalp sormuş:
başlat menüsü nün bulunduğu kısım daki çubukta bulunan internet
logo sunsu tıklattığımda  google sayfası açılması gerkirken            (fix arama) diye bir tarayıcı açılıyor ve üzerinde  sürekli hareketli yanıp sönen mesajlaşma  isteyen bir kız var ve hemen alt kısmıda daha küçük bir pencerede bir türlü kapatılamayan tıklamamızın istendiği bir pencere daha var nereden nasıl eklendi bilemiyorum bu durum beni çook strese sokuyor sinirlerim geriliyor.bu tarayıcı sayfayı nasıl yok edeceğim konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim  50 yaşında eğitimciyim  ancak bilgisayar donanım ve programları hususunda pek bilgi sahibi değilim.ilgileneceğiniz umuduyla şimdiden teşkkürler..

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
bu konuda çok bilgim yok...

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; Trident/4.0; GTB6; .NET CLR 2.0.50727; InfoPath.1; .NET CLR 3.0.4506.2152; .NET CLR 3.5.30729)

Craterus
09-08-2009, 12:01   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
881 mesaj

sisteme virüs bulaşmış olablir sitemi virüse karşı tararın ve internet geçmişini silin o site size başka bir site tarafından çengellenmiştir ve daha sonra goola maunuel olark girin ve bunu geçerli giriş sayfası yaın diye bişey var allta onu tıklayın ve sistemi şişmeye karşı sistem temizliği yapın

HugOBoss___
09-08-2009, 14:40   |  #3  
HugOBoss___ avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,011 mesaj

hocam bu zararlı bir virüs falan değil... 

internet explorer ı açın, üstte araçlar menüsü vardır, buradan internet seçeneklerini tıklayın... karşınıza gelen menünün en üstünde "giriş sayfası" bölümü var... buradaki yazılı olan adresi silin... ve www.google.com.tr yazın     uygula ve tamam diyerek çıkın...      explorer ı yeniden başlatın

bilgisayarınıza antivirüs yüklemeyide ihmal etmeyin...

Son Düzenleme: HugOBoss___ ~ 09 Ağustos 2009 14:42
Süleyman.
10-08-2009, 00:41   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Ayrıca olmadıysa da haber verin, zararlı yazılımdan kaynaklanan durum da olabilir. Sistemi güncel bir güvenlik yazılımıyla tarayın.