iframe ve google

biojudas
29-10-2009, 16:43   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
19 mesaj

Başlığı hem dikkat çekici hem de açıklayıcı yapmaya çalıştım çünkü ciddi bir sorunla karşı karşıya olabilirim

Yapımını üstlendiğim bir Üniversite Bölümü sitesini güncellemelerin kolaylıgı ve php/asp bilenlerin azlıgı sebebiyle mecburen .html olarak kodladım.Düzenli görünüm için iframeler kullanarak anasayfanın sabit kalmasını ve soldaki menüden tıklandığında gövde iframe'i içinde sayfaların açılmasını sağladım.

http://users6.jabry.com/biojudas/

Bu şu anda taslak halidir.Orada sistemi daha iyi anlayabilirsiniz.
Ancak frame'e çağrılan diğer .html sayfalar da Google'da indexlenecek ve belki de ayrı bir arama sonucu olarak gelecek.Bu durumda tıklayan kişiler direk ana sayfa layout'u olmayan,normalde index.html içerisindeki frame'de açılması gereken çıplak sayfayı görecekler.

Ben bunun yerine serverside bir kodlama veya frame'e çağrılan sayfalara eklenecek javascript kodlarıyla;frame içinde açılacak sayfaların dışarıdan çağrıldığında da anasayfayı çağırmasını ve anasayfa içerisinde açılmasını istiyorum (sanki anasayfadan girilmiş ve menüden tıklanmışlar gibi)

Bu konuda acilen yardımlarınızı beklemekteyim.
Site hakkında da yorumlarınızı duymaktan mutluluk duyarım.

(İlk ciddi işim olmakla beraber henüz tasarım aşamasındadır.Bedava host'da deneme amacıyla yayınlandıgından su anda reklamlar gözükmektedir)

Teşekkür ederim.<