ilginc bi odev sorusu

Erhan Tiryakioğlu
04-11-2009, 23:02   |  #26  
Erhan Tiryakioğlu avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
4,716 mesaj
Alıntı: m-polo  
arkadasim islemci olucak zaten, biz memory turlerinden bahsediyoruz, turkcesi bellek , cpu eder bir bellek ise benim yanlisim var afedersiniz...
soru birusu (ram,rom,hdd,vs vs) yerine tek bir memory kullanilabilirmi cpu yerine
Tek Bir Memory İle Yapamazsınız Yapsanızda HDD'yi Ram Olarak Kullanmanız Gerek Olur Bununda Nasıl Yapılacağı Belli DEğil Desem Yalan Olmaz ... Yani Sonucunda Bilgisayarınızda Hem HDD hemde Ram Olmak Zorundadır Eğer Manyak Şeyler Denemek İstemiyorsanız Varmı Başka sorun ?!!!

m-polo
04-11-2009, 23:03   |  #27  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
45 mesaj

bende hocaya salak dediniz diye bisey demedim, arkadasim...

Erhan Tiryakioğlu
04-11-2009, 23:03   |  #28  
Yıllanmış Üye
4,716 mesaj
Alıntı: Semih Özyurt  
yanlış anladın erhan hocaya siz  salakmısınız desem ayıp olur bir bildigi var ki sormuş
Pardon Kendimi Tutamadım Ancak Biz Söylemişiz Gibi Anlaşılıyor Başkası Görse Biz Yazdık Sanabilir ...

EDİT : Eğer Benim Dediğim Gibi Çok Sıradışı İseniz Ram Yerine HDD kullanacaksanız Okuma Ve Yazma Hızlarıda Yüksek Derecede Olmalıdır Ancak Siz Öğretmeninize Yapıamaz DEyin İsterseniz Yapılır Derseniz Sıra Dışı Olur ...

Son Düzenleme: Erhan Tiryakioğlu ~ 04 Kasım 2009 23:05
Semih Özyurt
04-11-2009, 23:07   |  #29  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,748 mesaj

pardon ama konuyu acan arkadaş bizde senin hocana SALAK demedik sen kendi hocana dedin onu

alien_fx
04-11-2009, 23:11   |  #30  
Yıllanmış Üye
5,671 mesaj

karıştı ortalık. kavga etmeden halledelim.
alıntı;
Tek Bir Memory İle Yapamazsınız Yapsanızda HDD'yi Ram Olarak Kullanmanız Gerek Olur Bununda Nasıl Yapılacağı Belli DEğil Desem Yalan Olmaz ... Yani Sonucunda Bilgisayarınızda Hem HDD hemde Ram Olmak Zorundadır
bu cevaptır sorunuza.

m-polo
04-11-2009, 23:12   |  #31  
OP Yeni Üye
45 mesaj
Alıntı: Erhan Tiryakioğlu  
Tek Bir Memory İle Yapamazsınız Yapsanızda HDD'yi Ram Olarak Kullanmanız Gerek Olur Bununda Nasıl Yapılacağı Belli DEğil Desem Yalan Olmaz ... Yani Sonucunda Bilgisayarınızda Hem HDD hemde Ram Olmak Zorundadır Eğer Manyak Şeyler Denemek İstemiyorsanız Varmı Başka sorun ?!!!
HDD nin gorevini biliyoruz hepimiz, veri depolamak
ramin gorevini biliyoruz
rom un gorebini biliyoru...vsvs

tum bunlarin gorevleri 0ve1 leri yazmak ve okumak
Ram hdd nin gorevini gorur diyoruz ama (zaten ama`dan sonrasi ilgilendirmiyor) kapaninca veriler silinir
hdd de ramin gorevini gorur ama nasil yapilacagi belli degil ( dedigim gibi AMA sindan sonrasi bizi ilgilendirmiyor orasini hoca dusunsun)

yani kisacasi hangi memory diger tum pc de kullanilan memory turlerinin gorevini gorur ama dan sonrasi onemli degil...
varsa oyle bisey atiyorum RAM hepsinin gorevini gorur diyelim
ve basliyalim + ve - leri saymaya ,( nasil kullanilir , windows kullanilmaz, dedigim gibi amadan sonralar gereksiz ).saygilar

m-polo
04-11-2009, 23:12   |  #32  
OP Yeni Üye
45 mesaj
Alıntı: Erhan Tiryakioğlu  
HDD nin gorevini biliyoruz hepimiz, veri depolamak
ramin gorevini biliyoruz
rom un gorebini biliyoru...vsvs

tum bunlarin gorevleri 0ve1 leri yazmak ve okumak
Ram hdd nin gorevini gorur diyoruz ama (zaten ama`dan sonrasi ilgilendirmiyor) kapaninca veriler silinir
hdd de ramin gorevini gorur ama nasil yapilacagi belli degil ( dedigim gibi AMA sindan sonrasi bizi ilgilendirmiyor orasini hoca dusunsun)

yani kisacasi hangi memory diger tum pc de kullanilan memory turlerinin gorevini gorur ama dan sonrasi onemli degil...
ve basliyalim + ve - leri saymaya ,( nasil kullanilir , windows kullanilmaz, dedigim gibi amadan sonralar gereksiz ).saygilar

Erhan Tiryakioğlu
04-11-2009, 23:13   |  #33  
Yıllanmış Üye
4,716 mesaj
Alıntı: alien_fx  
karıştı ortalık. kavga etmeden halledelim.
alıntı;
Tek Bir Memory İle Yapamazsınız Yapsanızda HDD'yi Ram Olarak Kullanmanız Gerek Olur Bununda Nasıl Yapılacağı Belli DEğil Desem Yalan Olmaz ... Yani Sonucunda Bilgisayarınızda Hem HDD hemde Ram Olmak Zorundadır

bu cevaptır sorunuza.

Bana Katıldığınız İçin Teşekkürler ...

Semih Özyurt Abi Sanada İlgin İçin Teşekkürler ...

Hadi Ciddiyeti Bozmadan Devam Edelim forumda Gezinmeye ...

alien_fx
04-11-2009, 23:14   |  #34  
Yıllanmış Üye
5,671 mesaj

Kahkaha hayde !

Semih Özyurt
04-11-2009, 23:15   |  #35  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
2,748 mesaj

eyvallah erhanım ama ben kactım sabah 6 da kalkıcam yarın görüşmek üzere

EDİT:KONU DAĞILDI

alien_fx
04-11-2009, 23:16   |  #36  
Yıllanmış Üye
5,671 mesaj

bende 6 ta kalkcam. olsun devam gezinmeye Kahkaha

m-polo
04-11-2009, 23:16   |  #37  
OP Yeni Üye
45 mesaj
pardon ama konuyu acan arkadaş bizde senin hocana SALAK demedik sen kendi hocana dedin
yav arkadasim yukardada belirttim SIZ benim hocama SALAK dediniz demedim oyle bisey yaziyormu biyerde yaziyorsa sucluyum ama yazmiyorsa dogru duzgun okumadan neden cevap yaziyorsunuz,
ya kimse cevap yazma mecburiyetinde degil , istedim ki bilgi paylasimi olsun, siz konuyu nerelere bagliyosunuz, yazicaksaniz yorumunuzu yazin bi bilgi paylasin bisey sorun konuyla alakasiz seyleri yazmayin lutfen...

alien_fx
04-11-2009, 23:17   |  #38  
Yıllanmış Üye
5,671 mesaj

hayırda cevabı 3-5 kere verdik. tatmin olmayan arkadaşa biz neapalım ?

alien_fx
04-11-2009, 23:18   |  #39  
Yıllanmış Üye
5,671 mesaj
yav arkadasim yukardada belirttim SIZ benim hocama SALAK dediniz demedim oyle bisey yaziyormu biyerde yaziyorsa sucluyum ama yazmiyorsa dogru duzgun okumadan neden cevap yaziyorsunuz,
ya kimse cevap yazma mecburiyetinde degil , istedim ki bilgi paylasimi olsun, siz konuyu nerelere bagliyosunuz, yazicaksaniz yorumunuzu yazin bi bilgi paylasin bisey sorun konuyla alakasiz seyleri yazmayin lutfen...
3-5 kere yazıldı.

Semih Özyurt
04-11-2009, 23:18   |  #40  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
2,748 mesaj
bende hocaya salak dediniz diye bisey demedim, arkadasim...
AL BUDA İSPATI

SUÇLUSUN

Erhan Tiryakioğlu
04-11-2009, 23:19   |  #41  
Yıllanmış Üye
4,716 mesaj
ve basliyalim + ve - leri saymaya ,( nasil kullanilir , windows kullanilmaz, dedigim gibi amadan sonralar gereksiz ).
Ama dan Sonralarını Okumamaya DEvam Edin Bu Arada Ben Bir ŞEyi Düzelteyim HDD de Ram Rom Eprom ve Prom Cipleri Olmalıdır ...

RAm Değil HDD hepsinin Görevini Tekbaşına Çok Zor Bir Şekilde Alır ...
Windows Yavaş Hatta Extra Yavaş Olur , HDD ye Rom-eprom-prom cipleri olmassa çalışmaz ...
HDD nin Çok Kaliteli olması gerekir Ve okuma yazma hızları çok yüksek olmalıdır ...
Nasıl Kullanılacağı Çok Karışıktır Şahsen Az Bir şeyini Hayal Edebiliyorum Onları Buraya Yazı Olarak Dökebilmem İçin İSe Beynime Bir Kodek Paketi Gerekir :) ...

alien_fx
04-11-2009, 23:19   |  #42  
Yıllanmış Üye
5,671 mesaj

Kahkaha
neyse değmez uğraşmayalım. dağılalım, forumda yayılalım.

Semih Özyurt
04-11-2009, 23:21   |  #43  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
2,748 mesaj

Arkadaş işletim sistemi kullanmadan dostan ekran açmaya çalışıyor

m-polo
04-11-2009, 23:22   |  #44  
OP Yeni Üye
45 mesaj
AL BUDA İSPATI

SUÇ

haaa "sen calis baban gibi essek olma "tumcesine benziyor o zmn yani aradaki su virgul meselesi
o zmn ondan onceki yorumu okumanizi oneririm, anlarsiniz ne demek istedigimi...
bende siz hocaya salak dediniz diye , herhangi birsey demedim yada hesap sormadim kimseye ki buna hakkim yok.cunku diyen olmadi

Erhan Tiryakioğlu
04-11-2009, 23:22   |  #45  
Yıllanmış Üye
4,716 mesaj
Alıntı: TBCMagic  

Soru su sekilde mi?
Mesela: Elimizde bir ana kart var, islemci ve RAM. Bu bilgisayari calistirmak icin hangi "depolama birimini" kullanmayi tercih edersiniz ve neden?
Öyle Olsa Çözmüştük Bu kadar Boş Bir Konu Olmaz ve Uzamazdı Ancak Tek Bellek Birimini Örn HDD yi Hem Ram Hemde HDD olarak Kullanabilirmisiniz Demek İstiyor Konuyu Açan Abimiz ...

Erhan Tiryakioğlu
04-11-2009, 23:25   |  #46  
Yıllanmış Üye
4,716 mesaj
haaa "sen calis baban gibi essek olma "tumcesine benziyor o zmn yani aradaki su virgul meselesi
o zmn ondan onceki yorumu okumanizi oneririm, anlarsiniz ne demek istedigimi...
bende siz hocaya salak dediniz diye , herhangi birsey demedim yada hesap sormadim kimseye ki buna hakkim yok.cunku diyen
Siz Zaten Bize DEmemiş Olabilirsiniz Ancak Konuyu lk KEz Okuyan Bizim DEmişiz ZAnnedecektir YANLIŞ ANLAŞILMA OLUYOR !

Ayrıca bu Konu Böyle Giderse Birbirimizi Yıpratmaya DEvam Ederiz Konu Kapansın Asıl Soruya Dönelim ...

Semih Özyurt
04-11-2009, 23:27   |  #47  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
2,748 mesaj

erhan bu  hocanın sordugu soruya kendi ne yanıt vericek merak ettim şimdi :)

alien_fx
04-11-2009, 23:29   |  #48  
Yıllanmış Üye
5,671 mesaj

bendede sen söleyince bi merak oluştu :D

m-polo
04-11-2009, 23:30   |  #49  
OP Yeni Üye
45 mesaj

son msjlarda cevaba sanirim cok yaklastik
elimizde anakart var ve islemci var bu kadar (ram, hdd , rom,vs.  ) bunlardan hangisini kullanarak iste basit kullanilabilir bi bilgisayar elde ederiz, onceki yorumlardada demistim hani anakart ,cpu ve memory olarak rami olan bi pc te hdd fln olmadan cd den calistirdim ama ortaya bilgisayar acilisinda romu da kullandim diger bellekleride HDD disinda , yani amacimiz veri depolamak diil sadece calistirmak , baslangictaki romun gorevini goren, ramin gorevini goren ayriyetten hdd gibi en azindan 1mb lik gorevini goren bisey olsun ...

m-polo
04-11-2009, 23:31   |  #50  
OP Yeni Üye
45 mesaj

valla artik dogru cevabi bulamazsak hocanin verdigi cevabi paylasicam mutlaka :D