ilginç bir haber

AYKANUS
13-04-2008, 23:50   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
329 mesaj

Selam arkadaşlar duyduğuma göre microsoft artık evleri dolaşacakmış  bizim arkadaş yeni bir laptop aldı ve microsoft görevlisi biri her ay sistemini kontrol edeceğiz demiş ve telekomdan internete bağlı olan evlerin adreslerini isteyip kapı kapı ürün kontrolü yapacağız diye

Son Düzenleme: AYKANUS ~ 13 Nisan 2008 23:55
BOOMFUNKMCS
13-04-2008, 23:56   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj

evde yokuz :D

gladyator79
14-04-2008, 00:04   |  #3  
Yıllanmış Üye
178 mesaj

oldu gözlerim doldu :)

AYKANUS
14-04-2008, 00:08   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
329 mesaj

Banada saçma geldi ama arkadaş aynen böyle söylediler dedi belkide korkutma politikasıdır

Alibaba
14-04-2008, 00:09   |  #5  
Yıllanmış Üye
427 mesaj

arama emri ve polis-jandarma ekibi olmadan kimseleri eve almayın. geleni de kapının önünde dövün. öncelikle, haneye tecavüze meşru müdafa lisansınızı kullanın.

frkn_ua
14-04-2008, 00:10   |  #6  
Yıllanmış Üye
893 mesaj

savcılıktan arama izni olan bi kağıtla gelmedikleri sürece eve almam onları :) ama almanya da böyle bir uygulama varmış yani yetkililer(sanırım polislerdi) çat kapı gelip sizin bilgisayarınızdaki hard diski inceliyorlar ve korsan bir içerik buldukları anda kötü günler başlıyormuş. bunu bana almanya da yaşayan bir arkadaşım söyledi sırf bu yüzden taşınabilir hard disk kullanıyorum demişti.(ne kadar doğru bilemem)

emre__
14-04-2008, 00:14   |  #7  
emre__ avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,519 mesaj

Türkiye de bu iş biras zor ama yapmaya kalksa çabuk biter işi Türkiyede avrupadaki kadar bilgisayar kullanımı yok :D hatta hiç ewe gelmesinler amcamlar bi yama çıkartır sistemi kontrol eder eve gelmeden :D

Banned
14-04-2008, 00:30   |  #8  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Olamaz demiyorum aksini iddia etmiyorum, sadece düşünüyorum. Varsayalım haberde denildiği gibi neler yaşanabilir;

a.) Sadece korsan windows kurulu pc lere el konulur: Türk telekomda aşırı bir ADLS iptal patlaması yaşanır bu arada ülkedeki bilgisayarların %67 si toplanacağından her mahalleye tırlarla gitmek zorunda kalacaklardır.Zaten halk ahanda microsoft tırı geliyor diye bilgisayarını saklar.
b.) Korsan windows kullanıcılarını tutuklar gözaltına aldırırlar; Bunun ancak yalnızca ilk gün yapabilirler çünkü ikinci güne kadar emniyet güçlerininde % 67 sis tutuklanmış olacağından kendilerine eşlik edecek görevli bulamazlar.
C. ) Bizim insanımız hani birazda inattır; Hani dedimmü demuşumdur uşağum derler ya ağzımızı bir yaksınlar microsoft birdaha üste para verse kimse windows kullanmaz, her tarafta şimdiki bilgisayar kursları gibiş linux öğretme kursları açılır.
Her ne kadar hem xp lisansım hemde vista lisansım olsada malum recovery dvd si ile her defasında 4 saatte kurulum yapma sıkıntısından dolayı korsan kullanıyorum. Ülkemde ev kullanıcıları için böyle bir uygulama yapıldığı takdirde ertesi gün tüm lisanslarını xp- vista dvdlerini microsofta göndermezsem, sistemimede linuxlardan birini kurup windows hackerlığına başlamassan adam değilim.

gladyator79
14-04-2008, 00:32   |  #9  
Yıllanmış Üye
178 mesaj

frkn_ua hocam arkadasin dogruyu söylüyor
ama söylede bir durum var insanlarin almanyada veya baska avrupa ülkesinde
korsan cd ve program kullanmaya ihtiyac duymuyorki nedenmi? vista ultimate orjinal suan Türkiyede ne kadar bilmiyorum ama burada aradigin zaman 200 ytl ye bulabiliyorsun bir cogunun alim gücü yetiyor alim gücü yetmiyorsa? onunda cözümü mevcut avrupada 2 nci el fiyatlari ne durumda biliyormusun? 2nci el bircok seyi bariz ucuz fiyatlara alabiliyorsun minik bir örnek;isvicrede crysis magza fiyati 80 ytl...oynamak istiyorsun ama paranmi yok? 2nci el 15 ytl+5ytl posta ücreti bukadar paranda vardir eminim üstelik orjinal buna benzer örnek cok yari fiyatina güclu ekran kartlari bulamamak imkansiz ATI 3850 ler bile harac mezat yari fiyat..böyle bir ortam icerisinde kim kacak kullanmak isterki? bu fiyatlar programlar icinde dahil
Türkiyede malesef Halkimizin alim gücü düsük :( tabi bu gelirle orantili bir durum (bence) microsoftun türkiyede kacagi engellemek icin her evin önünne 1 tane adam koysa gene basedemez reklam kokalari bunlar :)

Alibaba
14-04-2008, 01:20   |  #10  
Yıllanmış Üye
427 mesaj

ticari suçlarla asayiş suçlarını karıştırmamak lazım. almanyada polisin baskın yapma yetkisi belki bazı koşullarda yasalarla belirlenmiştir ama, polis korsan windows avlamak için değil, bilişim yoluyla işlenen adli suçlar için çalışır. microsoft korsan windows yükleyip doğrudan ya da dolaylı para kazanan firmalarla bile başaçıkamazken ev kullanıcılarına mı saldıracak? üstelik günümüzde hemen herkes dizüstü tarzı gelişmiş hazır bilgisayarlar alıyor ve OEM windows lisansına sahip. kullanıcıları kolaylaştırılmış linuxlar, Reactos, wine gibi sistemlere zorlarsa kendi kaybeder microsoft. windowstan fazlasıyla para kazanıyor ve lisans sahiplerini bile bir ton formalite işlemle sıkboğaz ediyor.

gladyator79
14-04-2008, 01:41   |  #11  
Yıllanmış Üye
178 mesaj

Alibaba hocam söylediklerin dogru korsan windows avlamaya geldiklerini bende duymadim ama polis bazi olaylarda evine gelebiliyor  bizzat basima geldi cunki bundan 10 ay önce isden eve döndügümde 2 sivil giyimli (internet saglayici firmanin görevlileri ve yaninda 1 polisle) kapida karsiladilar beni benim bilgisayarimdan internet saglayici ana merkeziydi yanilmiyorsam galiba  trojan atildigini söylediler  bilgisayarimi kontrol ettiler hicbirsey bulamayinca gittiler aradan 1 hafta gecti internetimi kapattilar onlari arayip sebebini sordugumda yine ayni olayin oldugunu söylediler bilgisayarimi virus programimi acip taramami söylediler taradim hicbirsey cikmadi isvicrede 3 kez agir uyari aldigin zaman birdaha evine internet vermeyebiliyorlar kablosuz internetime sifre koyup eskiyen bilgisayarimida yenileyince hic bir sorunum kalmadi tahmin ediyorumki benim internetimi bir baskasi kullaniyordu..

yelkowan
14-04-2008, 18:49   |  #12  
Yıllanmış Üye
602 mesaj
khramn
Olamaz demiyorum aksini iddia etmiyorum, sadece düşünüyorum. Varsayalım haberde denildiği gibi neler yaşanabilir;

a.) Sadece korsan windows kurulu pc lere el konulur: Türk telekomda aşırı bir ADLS iptal patlaması yaşanır bu arada ülkedeki bilgisayarların %67 si toplanacağından her mahalleye tırlarla gitmek zorunda kalacaklardır.Zaten halk ahanda microsoft tırı geliyor diye bilgisayarını saklar.
b.) Korsan windows kullanıcılarını tutuklar gözaltına aldırırlar; Bunun ancak yalnızca ilk gün yapabilirler çünkü ikinci güne kadar emniyet güçlerininde % 67 sis tutuklanmış olacağından kendilerine eşlik edecek görevli bulamazlar.
C. ) Bizim insanımız hani birazda inattır; Hani dedimmü demuşumdur uşağum derler ya ağzımızı bir yaksınlar microsoft birdaha üste para verse kimse windows kullanmaz, her tarafta şimdiki bilgisayar kursları gibiş linux öğretme kursları açılır.
Her ne kadar hem xp lisansım hemde vista lisansım olsada malum recovery dvd si ile her defasında 4 saatte kurulum yapma sıkıntısından dolayı korsan kullanıyorum. Ülkemde ev kullanıcıları için böyle bir uygulama yapıldığı takdirde ertesi gün tüm lisanslarını xp- vista dvdlerini microsofta göndermezsem, sistemimede linuxlardan birini kurup windows hackerlığına başlamassan adam değilim.

Beğendim harikasınBeğendim

lujiyano
15-04-2008, 11:26   |  #13  
Yıllanmış Üye
251 mesaj
Alibaba
arama emri ve polis-jandarma ekibi olmadan kimseleri eve almayın. geleni de kapının önünde dövün. öncelikle, haneye tecavüze meşru müdafa lisansınızı kullanın.
Gözünü devirmiş

eroltezcann
05-07-2008, 15:25   |  #14  
Taze Üye
9 mesaj

yok ya =) :P

DavutGENC
05-07-2008, 15:35   |  #15  
Taze Üye
5 mesaj

arkadaşlar  yaparlar çünkü  çalışlanı  ve türkiye deki  şubeleri cok olmadı ilçe başı  bir adam koyarlar.
Sebep : Çine Yogun Baskılar Sonucu  XP Vista  Alıcaksın Dendi 1 Milyar Nüfüslü Çinde Toplam Satılan Windows ojinal  kurulum dc leri 300 tane sizce siz olsaydınız ne yapardınız