ilginç ipucu(?)

viking20
16-10-2007, 13:38   |  #1  
viking20 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

[ARKADASLAR. EGER MODEMİNİZDE  BİLHASSA  UZUN SURELİ KULLANIMLARDA,
"DSL" LAMBASI YANMIYORSA ;
MODEMİNİZİ KAPA-AÇ YAPTIGINIZ HALDE BAGLANTI YOKSA;
İNTERNETİNİZ DE BAĞLI GÖRÜNDÜĞÜ HALDE BAGLANTINIZ YOKSA ;
ÜZERİNDEN BAĞLANTI YAPTIGINIZ TELEFONU BASKA BİR TELEFONDAN(ÖRN:CEPTEN) ARAYIP 1-2 KERE ÇALDIRIN. SORUN ÇÖZÜLMÜŞTÜR.UNUTMADAN!MARKA FARKETMEZ...telekomdan kaynaklanan bir sorun değilse neredeyse %100 sonuc veriyor]
(Alıntı)
---
edit:şöyle söyliyeyim,ben buna kesin olarak inanmadım,ona rağmen verdim.Yanlız dün gece modem açık çalışıyor,baktığımda Ağ bağlantılarında bağlanmış gözüküyor fakat hiç bir e7,tilki,opera sayfa açmuyordu(sürekli hata bildirimi)bari bu arkadaşın dediğini deneyeyim dedim,cepden 3-4 kez telefonu çaldırdım,vakit çok geç old. için de PC yi kapatıp yattım.Sabah baktım gayet güzel internet geri gelmiş bir sorun yok,artık düzelme bundan mıdır,nedendir onuda bilmiyorum(zaten onun üzerine forumda vereyim dedim:D).İsteyen inansın,istemeyen(benim gibi)inanmasın,vatandaş birşeyler yazmış(kendiside tesadüfen keşfetmiş).

Son Düzenleme: viking20 ~ 16 Ekim 2007 14:11
MCSE Denizhan
17-10-2007, 17:44   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

ilginç

Dark Spirit Of The Silent
20-10-2007, 08:38   |  #3  
Yıllanmış Üye
604 mesaj

modemn fişini çekp tkrr takncada dzelio her 3 gnde bi kesin başıma gelr:)

atiozsoydan
21-10-2007, 15:50   |  #4  
Taze Üye
10 mesaj
Dark Spirit Of The Silent
modemn fişini çekp tkrr takncada dzelio her 3 gnde bi kesin başıma gelr:)
Merhaba
Bu gibi durumlar özellikle modem devamlı açık olduğu durumlarda ani elektrik kesilmeleri yada ripl diyebileceğim ani dalgalanmalar ki bunu anca fluoresan lambalarda takip edebiliyoruz, bu gibi durumlarda modem yada santraldan gelen bilgi paketlerinde yanlış sinyaller yada gürültü gelmesi sonucunda modem takılabiliyor. O yüzden kapatıp tekrar açınca düzelme oluyor. Kesin çözüm online çalışan yada aynı zamanda voltajı regüle edebilen line interaktif ups kesin çözüm olabiliyor.
kolay gelsin
saygılar