ilginç ve daha önce görmediğim bir virüs

mazirodes
02-01-2010, 20:41   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
171 mesaj

arkadaşlar ne yaptım hangi siteye girdim bilmiyorum ama karşı taraftan bana getright aracılığı ile uzantısı .mp3 olan pop.mp3 atılıyor ve drwatson.exe aktive oluyor bilgisayarda acayip bir kasılma oluyor .mp3 uzantılı dosyayı buluyorum siliyorum gene getright programı indiriyor getrighı kapatıyorum tamamen görev yöneticisinden bu seferde işletim sisteminin dosya indiricisiyle bilgisayarıma iniyor bilgisayarımı eset,spy-bot,spyware doctor ve IObit Security ile tarattım bişi bulamıyor ben bu .mp3 uzantılı virüsten nasıl kurtulabilirim yardımlarınızı bekliyorum.şimdiden herkese çok teşekkür ederim

mustafa2116
03-01-2010, 02:11   |  #2  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj
Alıntı: mazirodes  
arkadaşlar ne yaptım hangi siteye girdim bilmiyorum ama karşı taraftan bana getright aracılığı ile uzantısı .mp3 olan pop.mp3 atılıyor ve drwatson.exe aktive oluyor bilgisayarda acayip bir kasılma oluyor .mp3 uzantılı dosyayı buluyorum siliyorum gene getright programı indiriyor getrighı kapatıyorum tamamen görev yöneticisinden bu seferde işletim sisteminin dosya indiricisiyle bilgisayarıma iniyor bilgisayarımı eset,spy-bot,spyware doctor ve IObit Security ile tarattım bişi bulamıyor ben bu .mp3 uzantılı virüsten nasıl kurtulabilirim yardımlarınızı bekliyorum.şimdiden herkese çok teşekkür
indirilen site mutlak bir yerde durur.
 cmd den bi kontrol et.
işletim sisiteminde gizli açılan bir tarayıca vardır onuda bul öence çalışmasını durdur.
sonra yerini değiştir tekrar oluyşuyorsa gözetleyicisini bul.

birde güvenlik ayarlarından güvenlik duvarındaki ayarları yendiden züzenle bir açık sistem vardır orda onun işaretini kaldır.

Son Düzenleme: mustafa2116 ~ 03 Ocak 2010 02:12
ilginch
03-01-2010, 02:20   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,635 mesaj

ben chrome kullanıyorum, facebookta bir ileti aldığımda, bazen o çıkan pop sesi, mp3 olarak indiriliyor.
virüs ile ilgili olacağını sanmıyorum.

Rafet_
08-02-2010, 15:42   |  #4  
Taze Üye
1 mesaj

aynen arkadaşım bende chrome gönderiyorm facebookta biri yazdığında o sesi kaydediyor 1 kerede değil :S anlamadım sinir oldum nasıl düzeltebiliriz acil  yardımmmm