ilink[1].htm diye bir Trojan..

masolak
01-07-2008, 00:08   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
179 mesaj

Selam Arkadaşlar;

Bilgisayarımı yeni kurdum yani yeni format attım. İnterneti ise bir internet cafeden ağ çekerek kullanıyorum. Sistemimde Bullguard internet security 8.0 yüklü ve sürekli Trojan buluyor. haber sayfalarını açtığımda bile dosya adı ilin[1].htm olan trojanları bulduğunu söyleyip siliyor antivirüs programı. ANcak firefox kullandığımda böyle bir sorun olmuyor. ne yapmalıyım?

QUAKE-4
01-07-2008, 00:42   |  #2  
Yıllanmış Üye
646 mesaj
QUAKE-4
Güvenli modda güncel bir antivirüs programı ile  virüs taraması yaptır ve bulunan virüsleri sil...

Sanırım sen virüs taramasını normal modda yapıyorsun bu nedenle bilgisayarında bulunan virüsler tarama sırasında ya erişimi engelliyor yada kendilerini kopyalıyorlar.

Güvenli modda tarama yaptığın takdirde bu virüsler tamamen silinecektir.

.::KOLAY GELSİN::.

SaGoPa KaJMeR.
01-07-2008, 00:55   |  #3  
SaGoPa KaJMeR. avatarı
Yıllanmış Üye
2,547 mesaj

İnternet explorer tarayıcısında Cok... acık var ! Firefox'a devam etmenizi tavsiye ederim. başınız agrımaz. Güvenli modda Kis7 Anti-virüs programıyla sisteminizi bi güzel tarat. bakalım N'olcak !

Reborn91
01-07-2008, 02:03   |  #4  
Reborn91 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
3,307 mesaj

zaten en başta firefox kullanmanı tavsiye ederim..
ayrıca nod32 yükleyin cok daha başarılı bir antiviürs ondan...

masolak
02-07-2008, 00:03   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
179 mesaj

Teşekkür ederim arkadaşlar. Güvenli mod'da virüs taraması yaptırdım ve şu an trojan uyarısını şimdilik almıyorum. dediğiniz gibi bende firefox kullanma taraftarıyım ancak bazı oyunlarda firefox yetersiz kalıyor. örneğin game garden de okey oynayamıyorum. ama diğer siteleri çok rahat ve hızlı açıyor. ayrıca bullguard internet security nin iyi olduğunu duyduğum için bu antivirüs ve anti-spam programını ullanıyorum. alında bana göre en iyisi kaspersky ama PC yi bullguard a göre az biraz kasıyor.