İlk kez PC toplayanlar için 5 ipucu!

CHIP Online
23-08-2014, 00:02   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Hayatınızda ilk kez bilgisayar toplayacaksanız, işte unutmamanız gereken 5 ipucu!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/ilk ... -5-ipucu_49058.html

Resimlerle: Tarihten en çekici 9 bilgisayar tasarımı!

Hayatınızın önemli bir kısmı 505başında geçiyor, teknolojiyle yakından ilgileniyorsunuz, ancak nasıl olduysa şimdiye kadar hiç bilgisayar toplamayanlardan mısınız? Konsolların aksine PC'ler, bize istediğimiz bileşeni seçme şansı tanıyorlar ve kendimizi özgür hissetmemizi sağlıyorlar. Elbette konsolların kendilerine göre birçok avantajı var, ancak yakın gelecekte kendi oyun PC'nizi toplamaya niyetiniz varsa ve bunu ilk kez yapacaksanız, aşağıdaki ipuçlarını aklınızda bulundurmanızı tavsiye ediyoruz. Toplama işini yarıda kesip, bilgisayarcıya gitmek zorunda kalmamak için, bu bilgileri aklınızda bulundurmanızda fayda var.


1. Gerekli tüm araçlara sahip misiniz?


PC'nizi toplarken bilgisayarcınıza geri dönmek zorunda kalmak istemiyorsanız, tüm paketleri açın ve kurulum kılavuzlarına göz gezdirin. Başlamadan önce gerekli tüm araçlara sahip olduğunuzdan emin olun.


2. Mümkünse mini ITX kullanmayın


En küçük anakart ve kasa boyutu olan mini ITX, ayrı ekran kartını destekliyor. Ancak bu işi profesyonellere bırakmanızda fayda var. Bu tür küçük bir kasada işinizi yapmanız zor olabilir. Güç kaynağını taktığınızda ise parmaklarınızın gireceği sadece birkaç delik kalabilir. Bu sırada yeni nesil konsolların küçük boyutunu ve yüksek gücünü takdir etmeye başlayabilirsiniz.


Tüm Konu: İlk kez PC toplayanlar için 5 ipucu!

Resimlerle: Tarihten en çekici 9 bilgisayar tasarımı!

Kaynak: www.chip.com.tr