imdaaat !!!! C diskinde sorun

myilmazer
25-02-2008, 11:55   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
22 mesaj

Arkadaşlar ,yardım ederseniz çok sevinirim
-Bilgisayarım dan C'yi tıkladığımda birlikte aç penceresi açılıyor ve alakasız bir program çalıştırmayı istiyor.
-C'nin içini sağ tuş aç diyorum ancak orda da aç ve birlikte aç komutları yazıları sanki hintçe yada urduca dillerde yazılmış gibi okunmuyor ve anlaşılmıyor.
-Daha önce bu forumda buna benzer bir soru sorulmuş cevap olarak REGEDİT çalıştırp kayıt defterinden düzeltmeler yapılması istenmiş bende onları uyguladım ama fayda etmedi .
-Virüs taramalarını defalardır yapıyorum ama o da sonuç vermiyor.

Banned
25-02-2008, 12:26   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

1. Ctrl-Alt-Del konfigürasyonunu kullanarak Görev Yöneticisi’ni (Task Manager) açın.
2. Eğer wscript.exe adında çalışan bir dosya varsa işlemi sonlandır ile kapatın.
3. Eğer explorer.exe adında çalışan bir dosya varsa işlemi sonlandır ile kapatın.
4. Görev Yöneticisi’nden Dosya > Yeni Görev Çalıştır fonksiyonunu açın.
5. Çıkan kutuya cmd yazarak Komut İstemini çalıştırın.
6. Aşağıdaki komutu bütün sabit disk bölümlerine uygulayın.

del c:\autorun.* /f /a /s /q
del d:\autorun.* /f /a /s /q
(Not: Bu komut sabit disklerinizdeki bütün autorun.inf dosylarını sileceğinden dolayı eğer kendi olauşturduğunuz dosyalar varsa yedekleyin.)

7. cd c:\windows\system32  komutu ile Windows/System32 klasörüne girin.
8. dir /a avp*.*  komutunu girin.
9. Eğer avp0.dll, avpo.exe, avp0.exe adında dosyalar görüyorsanız aşağıdaki komutla silin.

attrib -r -s -h avpo.exe
del avpo.exe

10. Görev Yöneticisi’nden Dosya > Yeni Görev Çalıştır fonksiyonunu kullanarak regedit  komutunu çalıştırın. Şu anahtarı bulun.

HKEY_CURRENT_USER \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Run

11. Bu anahtar altında avpo.exe girdisi varsa silin.

12. Regedit’in düzen>bul fonksiyonu ile ntde1ect.com dosyasını arayın. Bulduğunuz bütün girdileri silin.

13. Bilgisayarı yeniden başlatın.

Bilgisayarınız bu şekilde autorun trojanından kurtulmuş olacaktır. Eğer hala trojan varsa buradaki işlemleri bilgisayarınızı güvenli kipte açarak tekrarlamanızı öneririm.

Not: burada anlatılan yöntemleri kendi bilgisayarınızda uygulamanın tamamen kendi sorumluluğunuz altında olduğunu hatırlatmak isterim.

Banned
25-02-2008, 12:39   |  #3  
Banlandı
5,777 mesaj

Kendim bunları yapamam derseniz, Aşağıda vereceğim programı kullanın o sizin için yapıversin.

* Aşağıda linki bulunan ekteki dosyayı indirin.

* Aracı arşivden masaüstüne çıkartın.

* Tüm dosya ve klasörleri kapatın.

* Sisteminizinde önemli bilgiler var ise önceden yedeğini alınız.

* İndirdiğiniz dosyadaki programı çalıştırın. Hiçbir değişiklik yapmadan yükleyin. Araç otomatik çalışacaktır.

* Aracın doğru çalışması için varsayılan ayarlarını değiştirmeyiniz ve size sorduğu "E/H" sorularına "E" cevabını veriniz.

* Tüm işlemlerden sonra bilgisayarınız otomatik olarak yeniden başlayacaktır

Son Düzenleme: khramn ~ 25 Şubat 2008 15:25
myilmazer
25-02-2008, 17:58   |  #4  
OP Yeni Üye
22 mesaj

dostum teşekkür ediyorum alakan için,programı kurdum çalıştırdım kapanıp açıldı.şimdide ara bul sayfasına gidiyor.
yani olmadı heralde ???

myilmazer
25-02-2008, 18:04   |  #5  
OP Yeni Üye
22 mesaj

bir kaç defadır tekrarladım sağ tıklayıp açtığımız zamanki garip yazılar kayboldu şimdi normal olarak aç ve birlikte aç komutları türkçe okunur hale geldi ancak !!!
c sürücüsüne çift tıkladığımızda gene arabul komutu açılıyor.onu nasıl düzelte biliriz.yardımcı olursan sevinirim
saygılar

Banned
25-02-2008, 19:15   |  #6  
Banlandı
5,777 mesaj

arabuldan windowsa girip explorer.exe yi seçip sürekli bununla açı tıkladıktan sonra tamam ı tıklayarak denermisiniz

stern
25-02-2008, 20:12   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,453 mesaj

http://support.microsoft.com/kb/321186/en-us

myilmazer
26-02-2008, 14:22   |  #8  
OP Yeni Üye
22 mesaj

çok teşekkürler yardımların için hallettim

attackrap
10-05-2008, 13:12   |  #9  
Taze Üye
3 mesaj

Bu işlemleri yapınca D: diskindeki klasörlerimizin hepsi silinecekmi(müzık, resim ,video vb.)