INCA ADSL Modem hk.

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
BabySouL
23-04-2005, 19:47   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Selam,
Inca I-Mod004 ADSL modem de firewall disable yapmayi bilen varmi ? Remote olarak baglanmama engel oluyor ve P2P baglantilari devamli olarak engelliyor. Dosya transferide yapamiyorum. Sistem XP pro. onun firewall kapali..
Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler ..

DaNGeR_44
23-04-2005, 20:10   |  #2  
Taze Üye
5 mesaj

modemin menüsüne girebiliyormusun.eğer girebiliyorsan menünün altlarına doğru bir yerde olması lazım seçenekleri bir dolaş kesin bulursun. eğer modemin menüsüne giremiyorsan kullanma kitapcığına bak. oradaki yönergeleri izle.

firuz20
08-06-2005, 20:29   |  #3  
Taze Üye
6 mesaj

selam,
sizinle sorunumuz aynı çözüm bulabildiniz mi acaba?inca adsl modem firewall özelliği ile ilgili

Son Düzenleme: firuz20 ~ 11 Haziran 2005 17:24
firuz20
08-06-2005, 20:30   |  #4  
Taze Üye
6 mesaj

menüyle falan ilkgisi yok be abi.. sacma sapan ya da ben sacmalıyorum ne kameram calısıyo msn de ne de dısarıya dosya transferi yapabiliyorum...lütfen birileri yardım etsin

free_x_man
09-06-2005, 22:36   |  #5  
Yıllanmış Üye
475 mesaj

bende inca amx ca 84 r 4 portlu var.ben bugüne kadar hiçbir sorunla karşılaşmadım.nete bağlı bir bilgisayarda standart bir kullanıcının yapabilceği ne varsa yapıyorum.sahi merak ediyorum.bazı arkadaşlar modemleri aynı olmasına rağmen biri sorun yaşarken diğeri yaşamıyor.örneğin arkadaşlarla benim modemim aynı ama onlar bu sorunlarla boğuşurken ben neden hiçbir sorun yaşamıyorum?mümkünse arkadaşların sorununa çözüm önerirken bu sorunun cevabını da eklerseniz sevinirim.

lazrailefsanesi
10-06-2005, 00:00   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,393 mesaj

********ALINTI*******
Windows XP ile Standart olarak gelen Firewall koruması nasıl kaldırılır?

Öncelikle, Masaüstünüzde bulunan Ağ bağlantılarım Simgesine Sağ tıklayıp Özellikler diyoruz.
Açılan Pencereden İnternete erişmek için kullandığınız (Modeminizin kullandığı) Bağlantının üzerine sağ tıklayıp özellikler diyoruz.
Gelişmiş Sekmesine gelerek
Bu bilgisayara Internet üzerinden erişimi sınırlayarak yada önleyerek bilgisayar ağımı koru Yazısının Yanındaki Çentiğin işaretini kaldırıyoruz.
Daha sonra Tamam Diyerek işlemimizi bitiriyoruz
******************************************************Xp den böyleymis,
port ve firewall ile ilgili buldugum siteler

Sanırım isini bu site görecek

lazrailefsanesi
10-06-2005, 00:02   |  #7  
Yıllanmış Üye
1,393 mesaj

http://www.meretx.com/ asus modemdeki ayarlar sanırım inca'nınkine yakın.

lazrailefsanesi
10-06-2005, 00:06   |  #8  
Yıllanmış Üye
1,393 mesaj
alıntı:
Gönderen : free_x_man

bende inca amx ca 84 r 4 portlu var.ben bugüne kadar hiçbir sorunla karşılaşmadım.nete bağlı bir bilgisayarda standart bir kullanıcının yapabilceği ne varsa yapıyorum.sahi merak ediyorum.bazı arkadaşlar modemleri aynı olmasına rağmen biri sorun yaşarken diğeri yaşamıyor.örneğin arkadaşlarla benim modemim aynı ama onlar bu sorunlarla boğuşurken ben neden hiçbir sorun yaşamıyorum?mümkünse arkadaşların sorununa çözüm önerirken bu sorunun cevabını da eklerseniz sevinirim.

Modemi kurarken yanlis ayarlardan olabilir,Senin beklentilerinle baskalarinki farkli olabilir,(eemulada high id gibi :) usb kullaniyorsan bu tür hatalarla karsilasmiyor olabilirsin.Sp2 ayarlari yüzünden vs,vs ne bilem KarizmaKarizma

firuz20
11-06-2005, 16:08   |  #9  
Taze Üye
6 mesaj

selam beyler bu modemi ithalatcı firmaya götürdüm hiç bir sorun yok dediler.telekomdan kaynaklanabilir dediler telekomu aradım onlrada belki statik ip almam gerektiğini söylediler. dogrumudur acaba.(hiçbir firewall ve antivirüs programı kullanmıyorum)

firuz20
09-07-2005, 17:44   |  #10  
Taze Üye
6 mesaj

evet beyler bu bolume tekrar gözatan olacak mı bilmiyorum ama benım sorunum çözüldü.sorun telekomdan kaynaklanıyormus daha öncede telekomu aramıstım fakat boyle birşeyin olamayacağını bana izah :) etmeye çalıştılar.ancak en son seferde şanslıymışım bi bilene denk geldik  hattımda upload problemi warmıs ordaki yetkilinin soylediğine göre iss mi turknet cevirmiş sonra da herhangi bi problem cıkmadı.