İndirin: 7-Zip ile bedava dosya sıkıştırma

CHIP Online
07-04-2009, 10:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

7-zip: Ücretsiz yazılım ile dosyalarınızı en yüksek oranlarda sıkıştırın. İşte indirme bağlantıları.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/indi ... kistirma_11778.html

7-Zip, yüksek oranda sıkıştırma yapabilen başarılı bir dosya arşivleme ve sıkıştırma programı. Açık kaynak kodlu bir yazılım olan ve her geçen gün popülaritesini biraz daha artıran 7-Zip, ücretsiz olduğundan yazılımı kullanmak için herhangi bir ödeme yapmanız gerekmiyor.

7z, ZIP, GZIP, BZIP2 ve TAR formatlarında paketleme ve çıkarma işlemlerini gerçekleştirebilen yazılım, bunun yanı sıra ARJ, CAB, CHM, CPIO, DEB, DMG, HFS, ISO, LZH, LZMA, MSI, NSIS, RAR, RPM, UDF, WIM, XAR ve Z formatlarındaki dosyaların içerisindeki verileri dışarı çıkarabiliyor.

74'ten fazla dil desteği bulunan ve Windows 98/ME/NT/2000/XP/Vista işletim sistemleri altında sorunsuz bir şekilde çalışabilen 7-Zip, en yüksek sıkıştırma oranını kendi formatı 7z modunda gerçekleştirebiliyor.

Download: 7-Zip

Tüm konu: İndirin: 7-Zip ile bedava dosya sıkıştırma

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Hangi sıkıştırma yazılımını kullanıyorsunuz?

Kapalı Hesap (53751)
07-04-2009, 10:58   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
3,036 mesaj

Şu an sıkıştırma yazılımı kullanmıyorum:))

Banned
07-04-2009, 17:32   |  #3  
Banlandı
232 mesaj

en iyi sıkıştırma programı başa iş açmayacak olanıdır...diyelim gittiniz uyduruk bi programla sıkıştırdınız ama yarın sorun çıktı, bu durumda milyon kere sıkıştırmasının avantajı bile uçar gider...

Süleyman.
07-04-2009, 17:41   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Adamın üç tel saçı varmış. Berbere gitmiş. Saçınızı tarayalım demiş berber. Tararken "tık" bir tel gitmiş. Adam sinirlenmiş ama bozuntuya vermemiş. Sonra ikinci tel de "tık" kopmuş. Adam dayanamamış, bırak demiş dağınık kalsın.

Yahu bırakın dağınık kalsın. Neden sıkıştırıyorsunuz? Sıkıştırmanın lazım olduğu belli yerler var. Onun haricinde ne gerek var?

Diye naçizane düşünüyorum.

Son Düzenleme: Süleyman. ~ 07 Nisan 2009 17:42
mustafaasil66
18-05-2009, 13:30   |  #5  
Yıllanmış Üye
373 mesaj
eltahir
Adamın üç tel saçı varmış. Berbere gitmiş. Saçınızı tarayalım demiş berber. Tararken "tık" bir tel gitmiş. Adam sinirlenmiş ama bozuntuya vermemiş. Sonra ikinci tel de "tık" kopmuş. Adam dayanamamış, bırak demiş dağınık kalsın.

Yahu bırakın dağınık kalsın. Neden sıkıştırıyorsunuz? Sıkıştırmanın lazım olduğu belli yerler var. Onun haricinde ne gerek var?

Diye naçizane düşünüyorum.

Sıkıştırmanın bir çok faydası var örneğin tek setup halinde olmayan dosyalarda ben çok veri kaybına uğradım yok kaybolması yok silinmesi yok bazı dosyasına virüs bulaşması gibi birçok neden ile... ama artık sıkıştırıyorum tek bi dosya halinde duruyor dolayısıyla etkilenmiyor hemde yerden tasarruf oluyor 50mb sıkıştırsa kardır neden fazla yer kaplasın ki yani... Sıkıştırmanın lazım oldugu belli yerler var belki bu sözle benim demek istediğimi kastetmiş olabilirsiniz eğer benim belirttiğim nedenler için ise sözüm yokBeğendim