inf error (yardım edin lütfen)

iscrotix
22-11-2006, 10:29   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

slm arkadaşlar ,tam emin değilim ama sanırım ekran kartımla ilgili  bir sorunum var ve bu sorunu en başından anlatmak istiyorum

ekran kartım ati radeon A9600SE

bilgisayarıma nfs carbon kurmak istediğimde bana directx in son versiyonu olan 9.0c yi microsoftun sitesinden indirip kurmam istendi ama zaten bilgisayarımda 9.0c versiyonu yüklüydü , yinede indirdim ve kurdum ama aynı uyarıyı yine verdi ,9.0c yi yüklemelisin diye.forumlara konular yardım konuları açtım bununla ilgili ama cvpsız kaldılar hep ,birileri ekran kartımı atinin sitesinden güncellememmi söyledi ve ben uğraşlarım sonunda catalyst 6.11 i buldum ama kuramadım :( inf error hatası verdi aşağıdaki resimlerdeki gibi.

buda nfs carbon un easy info su ..

lütfen yarım edin çaresiz kaldım..bu oyunu oynamak istiyorum.

Son Düzenleme: iscrotix ~ 22 Kasım 2006 10:37
cell-o
22-11-2006, 11:15   |  #2  
Yıllanmış Üye
843 mesaj

şimdi öncelikle şunu yapmanı tavsiye edeceğim.ilk önce ati nin sitesine giderek son sürümünü indir.sonra var olan driver güvenli kipte kaldırmayı dene.birde sonra normal kipte açılnca driver yüklemeni söylese bile sen aygıt yöneticiye gel.orada ekran kartını bul.sonra seç ve yukarıdan kaldır tıkla.sonra yeniden başlat.sonra indirdiğin driver çalıştır.yükle.yeniden başlat.bu arada direct-x 9.0c hatası veriyor.demişsin. internetten full sürümünü indirmeni tavsiye ederim.bunuda yap. sonra sorun var mı ,yok mu diye bakmak için başlat-çalıştır gel.  dxdiag yaz. açılan pencereden yukarıdaki tüm sekmeleri açarak aşağıdan sorujn var mı yokmu diye kontrol et.eğer yine sorun varsa oyunda sorun vardır.şimdilik diyeceklerim bunlar..

ati driver-->>  http://downloads.guru3d.com/download.php?id=18
direct-x 9.0c full --->>  http://www.softwarepatch.com/windows/directx.html

kolay gelsin..

iscrotix
22-11-2006, 12:45   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj

cell-o çok sağol ilgilendiğin için.. catalyst 6.10 u kurdum sayende.

direct-x 9.0c  uda indirdim kurdum  ama oyunu install etmeye kalktığımda yine şu resimdeki uyarıyı alıyorum

çıldırmak üzereyim

bu ekran kartı buglumu acaba :S:S

viking20
22-11-2006, 16:36   |  #4  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

direct-x in en son versiyonunu (aşağıda ki adresten)indirin diyor,hata mesajında.

Son Düzenleme: viking20 ~ 22 Kasım 2006 16:38
iscrotix
22-11-2006, 19:13   |  #5  
OP Taze Üye
3 mesaj

directx son versiyonu kurdum zaten :(