ingilizce xp yi türkçeleştirmek

HPQ-User
03-10-2009, 09:29   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

orjinal sormuş:
orjinal lisanslı ama ingilizce olan bir xp sürümünü türkçeye çevirebilirmiyim. evetse bunu nasıl yapabilirim. eğer çevirebiliyorsam bu yasal olurmu yoksa lisanssız xp kullanmış gibimi olurum. yada türkçe xp yüklesem ve ingilizce olanın lisansı ile kursam sonuç ne olur. bazı sitelerde programla türkçeleştiğini okudum ama ne kadar doğru-yanlış bilemiyorum. eğer bunların hiçbiri olmuyorsa, orjinal lisanslı ingilizce xp cd sini microsoft değiştirebilirmi. bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. şimdiden teşekkürler. Not: ingilizce orjinal lisanslı işletim sistemi türkçeye göre çok daha ucuz olduğu için ingilizce sürümünü alacağım ama türkçeleştirme olmaz diye henüz alamadım. acil yardım...

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
quad core 2,10 ghz işlemci. 2 Gb ram, 512 Mb ekran kartı

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.0.1) Gecko/2008070208 Firefox/3.0.1

International Affairs
03-10-2009, 13:34   |  #2  
International Affairs avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
4,659 mesaj

Türkçeleştirme olur tabi ki de, aşağıyı incelerseniz neticeye ulaşırsınız.
http://www.google.com.tr/search?hl=tr&rlz=1C1GGLS_trTR347&q=xp+yi+türkçeleştirmek&btnG=Ara&meta=
Diğer yandan size Windows 7 orjinal ürününü almanızı tavsiye ederim sistem özelliklerinizde oldukça müsait hem daha hızlı hem de stabil ve şu anda dünyanın en hızlı işletim sistemi.

Son Düzenleme: International Affairs ~ 03 Ekim 2009 14:02
teknohat
03-10-2009, 15:33   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,494 mesaj

İngilizce xp yi Türkçeye çevirebilirsiniz fakat yasal olur mu yoksa olmaz bilmiyorum. Ayrıca Türkçe xp yükledikten sonra ingilizce olanın key ini giremezsiniz, sonuçta ikisi farklı cd ler.

Mehmet-
04-10-2009, 11:07   |  #4  
Mehmet- avatarı
Yıllanmış Üye
2,296 mesaj
Alıntı: teknohat  
İngilizce xp yi Türkçeye çevirebilirsiniz fakat yasal olur mu yoksa olmaz bilmiyorum. Ayrıca Türkçe xp yükledikten sonra ingilizce olanın key ini giremezsiniz, sonuçta ikisi farklı cd ler.
Bu dediğinize katılmıyorum. Lisans numarasının cd ile ilgili yok. Sahip olduğunuz lisansı istediğiniz dilde yükleyebilirsiniz.
@orjinal
Xp satışları çoktan bitti. Siz oem olarak mı alacaksınız?

Hallederiz_87
04-10-2009, 14:24   |  #5  
Hallederiz_87 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
934 mesaj
Alıntı: HPQ-User  
orjinal sormuş:
orjinal lisanslı ama ingilizce olan bir xp sürümünü türkçeye çevirebilirmiyim. evetse bunu nasıl yapabilirim. eğer çevirebiliyorsam bu yasal olurmu yoksa lisanssız xp kullanmış gibimi olurum. yada türkçe xp yüklesem ve ingilizce olanın lisansı ile kursam sonuç ne olur. bazı sitelerde programla türkçeleştiğini okudum ama ne kadar doğru-yanlış bilemiyorum. eğer bunların hiçbiri olmuyorsa, orjinal lisanslı ingilizce xp cd sini microsoft değiştirebilirmi. bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. şimdiden teşekkürler. Not: ingilizce orjinal lisanslı işletim sistemi türkçeye göre çok daha ucuz olduğu için ingilizce sürümünü alacağım ama türkçeleştirme olmaz diye henüz alamadım. acil yardım...

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
quad core 2,10 ghz işlemci. 2 Gb ram, 512 Mb ekran kartı

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.0.1) Gecko/2008070208 Firefox/3.0.

Çevirebilirsiniz fakat biraz kendinizi yormanız gerekebilir..?

Benden bu kadar görüşmek üzeré! Göz kırpma

Son Düzenleme: Hallederiz_87 ~ 04 Ekim 2009 14:25
teknohat
04-10-2009, 14:56   |  #6  
Yıllanmış Üye
1,494 mesaj
Alıntı: Mehmet-  
Bu dediğinize katılmıyorum. Lisans numarasının cd ile ilgili yok. Sahip olduğunuz lisansı istediğiniz dilde yükleyebilirsiniz.
Fakat soruyu soran arkadaş farklı bir cd daha alıcam önceki cd nin key ini girsem olur mu diyor. Nasıl olabilirki?