ingilizce ?

OSMAN BAĞÇEVAN
02-10-2009, 19:47   |  #26  
OP Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

meslek liselerinde lise 2 ye kadar ingilizce gösteriyorlar..unutmasan orada ki dersleri ingilizceyi tam olarak öğrenebilirsin aslındada , işte unutuyorsun..
meslek liselerinde lise 3 ve 4 de artık beden eğitimi var , ingilizce yok : (
nasıl bir mantık anlamadım ben.....

ingilizceyi öğrenmek için üniversite zorunlu gibi gözüküyor : )

CapanQGLU
02-10-2009, 20:21   |  #27  
CapanQGLU avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,511 mesaj

İngilizceyi Sanaldan da kaparsın.
Kursa giderek de kaparsın.
Özel hoca çağırarakta.
Okula giderekte.
Üniversite okuyarakta.
--

PcMaKeR
02-10-2009, 20:44   |  #28  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

lisede iyi derecede biliyordum hocayla ingilizce konuşup sınıfı fıtık ederdim.

bir sene boşta durdum lise bittikten sonra sonra meslek yüksekte tekniki ingilizce gördüm. microsoft ingilizcesiydi çoğu zaman. dha bir acayipleşiyor işler. orda da hocayla tekniki konuşuyorduk ingilizceyi. şimdi konuşmam gitti 2 senedir pratik yapmıyorum ama anlama ve okuma yerli yerinde. konuşmayı pratik yaparak hayatta tutman lazım.

bu seneyi kaçırdım ama gelecek yaz ingilizceyi daha iyi geliştirecem. Antalyada turist çok. arkadaşım baya bir turistle tanıştırdı. matrak oluyor ama.

Pratik yapman daha iyi olur ;)

Mustafa@PC
02-10-2009, 20:57   |  #29  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
13,125 mesaj

Ben ilkokul 5. sınıftan sonra orta hazırlık okudum. Haftada 27 saat ingilizce :S neredeyse anadilgibi öğrendik. O sene sonuda(yaz) yurtdışında yaşayan ve tatile Türkiye'ye gelen bir akraba ile pratik yapma imkanım oldu. Ondan sonra yine okulda hersene haftada 4 saat civarı görsekte, pratik gibi olmadı hiçbirzaman. Havalimanı dış hatlarda görev yapmak bu açıdan çok faydalı oldu bana. Baktığımız uçaklar Amerika, İngiltere daha sonra da bazı avrupa uçakları, o zaman dilimi gerçekten ilaç gibi geldi bütün gün konuşuyorduk.

Serdar'dan da benden de anlaycağın üzere anahtar kelime pratik. Ne öğrendiysen pratik ile perçinliyorsun üstelik telefuzun da öyle gelişiyor. ;)

Son Düzenleme: Mustafa@PC ~ 02 Ekim 2009 21:20
ADEM-KAYA
02-10-2009, 21:17   |  #30  
ADEM-KAYA avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 10
12,271 mesaj

Benim ingilizcem, her zaman 70-80 arası olmuştur, okulda. Lİsede 60-70 alırdım..
Çoğunlukla pratik yapardım, ama ana dersimiz Muhasebe idi ; o da 0  dı Ağzı kulaklarına varıyor

AMA LOST VE PRİSON BREAK SAĞOLSUN.. HAL ÇINLIYOR KULAĞIM.

Jack! Jack! Help me! Help me! 
 Sinsi

Son Düzenleme: ADEM-KAYA ~ 02 Ekim 2009 21:23
uGuR.uK
02-10-2009, 22:47   |  #31  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj
Alıntı: ADEM-KAYA  
Benim ingilizcem, her zaman 70-80 arası olmuştur, okulda. Lİsede 60-70 alırdım..
Çoğunlukla pratik yapardım, ama ana dersimiz Muhasebe idi ; o da 0  dı Ağzı kulaklarına varıyor

AMA LOST VE PRİSON BREAK SAĞOLSUN.. HAL ÇINLIYOR KULAĞIM.

Jack! Jack! Help me! Help me! 
 Sinsi

o ikisi banada level atlatmıştı sağolsunlarGülüş. ama asıl olay pratikte bitiyor, kurslarmış eğitim setleriymiş yalan. size okulda öğretilen temel bilgiler yeter, çıkın olduğu kadar turistlerle konuşmaya çalışın onların olduğu bölgelerde. 2 kelime bile edip olay bitirseniz yada kilitlenseniz kârdır, yarın 3-4 kelime yaparsın, sonra bi cümle yaparsın... kulak dolgunluğu ve orjinalinden pratik asla hocalarla veya arkadaş arasındaki konuşmalarla kıyaslanamaz. ben işyerlerinde benim dilimi mülakat etcek adamın kitlendiğini bilirim. ha bide kısa ve öz bi not; ne zaman ki grameri unutursunuz, o zaman dili öğrenmiş olursunuzGöz kırpma. konuşcakken veya duyduğunuz "o neydi bu buraya şu şuraya şöyle geliyordu" vs. diye düşünmeden cümle kafanızda kurulup bi anlam ifade ediyorsa ben iyi biliyorum diyebilirsiniz, onun dışında asla "iyi" veya üstü değildir o seviye, en fazla orta olur.

OSMAN BAĞÇEVAN
03-10-2009, 00:09   |  #32  
OP Denetmen
6,606 mesaj

benim de ingilizcem ya 4 yada 5 di..
hoca bi soru sorardı  hep ben bilirdim : )
mesela bir kelime sorardı , bilene kadar  bişeyler sölerdim  bilirdim ama en sonda : )

Prison break ı izledim de türkçesini izledim , bi faydası olmadı : )

uGuR.uK
03-10-2009, 00:39   |  #33  
Yıllanmış Üye
8,316 mesaj

boşunamı bas bas bağırıyoruz burda şunları dublajlı değil orjinal dilinde alt yazılı olarak izleyin diye:)
ayrıca okuldaki notlarına göre asla kendini yorumlama. kağıt üstünde yada en fazla daha dün öğretilen şeyin sorulduğu bir ortamdaki performansınla tamamen gerçek bi durum arasında uçurumlar olur. çok gördüm kağıt üstünde takır takır yapıp yeri geldimi takılan.

_hEro
03-10-2009, 00:41   |  #34  
_hEro avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,428 mesaj

O dizi orjinal dilde izlenir :) Bırakın ingilizceyi t-bag in ses tonu yeter :) 
Osman benim içinde yararlı bir konu oldu sağolasın.Hemen hemen aynı durumdayız çünkü :) . Cevaplayan herkese de teşekkürler :) Yakın takipteyim :)

OSMAN BAĞÇEVAN
03-10-2009, 00:54   |  #35  
OP Denetmen
6,606 mesaj

_hero ; )

Ugur,uk haklısın beah : )
kağıt üzerinde yapardım ama kelimelerin hepsini bilirdim... : )

matrax-38
04-10-2009, 12:58   |  #36  
matrax-38 avatarı
Yıllanmış Üye
746 mesaj

DayLight genel ingilizce setini tavsiye ederim çok güzel bi anlatımı var sıfırdan başlayıp tek tek anlatıyor dilbilgisini çok iyi kavrıyorsunuz ama asıl zor olan şey öğrendiğiniz şeyleri günlük hayata uygulayabilmek.