ingilizce ?

OSMAN BAĞÇEVAN
02-10-2009, 15:44   |  #1  
OP Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

ingilizceyi internetten öğrenmek istiyorum..

önerebileceğiniz siteler var mı ?
yanlız güzel olsun.. google ben de sorabiliyorum fakat sizin önerdiğiniz siteler den öğrenmek en iyisi , en yararlısı olur .. ki ingilizce bilenlerin önericeği siteler daha iyi olur..

Banned
02-10-2009, 15:56   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
160 mesaj

internetten olmaz o iş iyi 1 hoca yada enkesin yolu yabancı ülkeye git

CapanQGLU
02-10-2009, 16:05   |  #3  
CapanQGLU avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,511 mesaj

Zaten öğrenmek istiyor. Ders sıralaması iyi ve oldukça kaliteli bir site buldun mu hoca kadar eğitici olacaktır. Ben biraz Google'den Osman için araştırıyorum sağlıklı bir site bulursam link koyarım.

CapanQGLU
02-10-2009, 16:09   |  #4  
CapanQGLU avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,511 mesaj

Osman bu siteyi biraz kurcala iyi bir yere benziyor.

OSMAN BAĞÇEVAN
02-10-2009, 16:10   |  #5  
OP Denetmen
6,606 mesaj

del 3 , konu da belirtmiştim ne istediğimi yine de teşekkürler ....

CapanQUGLU , ingilizce bilmiyorsan hiç bakma : P
teşekkürler , baktım siteye güzel...

peki bir soru daha :
ben anlıyorum fakat konuşamıyorum , o nasıl olcak : )

Son Düzenleme: OSMAN BAĞÇEVAN ~ 02 Ekim 2009 16:42
Feel Good
02-10-2009, 16:43   |  #6  
Yıllanmış Üye
2,688 mesaj

https://www.chip.com.tr/forum/ing ... -oneri_t120365.html
Buradaki önerilerden yardım alabilirsin. Grammar, Vocabulary gibi dokümanlar istiyorsan www.ingilizceforum.net , http://www.ingilizcenet.com/ sitelerini önerebilirim.

Son Düzenleme: Feel Good ~ 02 Ekim 2009 16:45
PcMaKeR
02-10-2009, 16:47   |  #7  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj
Alıntı: OSMAN BAĞÇEVAN  
ingilizceyi internetten öğrenmek istiyorum..

önerebileceğiniz siteler var mı ?
yanlız güzel olsun.. google ben de sorabiliyorum fakat sizin önerdiğiniz siteler den öğrenmek en iyisi , en yararlısı olur .. ki ingilizce bilenlerin önericeği siteler daha iyi olur..

Sinsi

bir tane eğitim seti var 80 cd lik.Sinsi

böyle aratarak bulduydum.Sinsi

International Affairs
02-10-2009, 16:52   |  #8  
International Affairs avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
4,659 mesaj
del 3 , konu da belirtmiştim ne istediğimi yine de teşekkürler ....

CapanQUGLU , ingilizce bilmiyorsan hiç bakma : P
teşekkürler , baktım siteye güzel...

peki bir soru daha :
ben anlıyorum fakat konuşamıyorum , o nasıl olcak : )

Bunun için çok fazla altyazılı ingilizce film seyretmelisin,o zaman belirli bir ilerleme olur.

PcMaKeR
02-10-2009, 16:58   |  #9  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj

Anlıyon ama konuşamıyorsun.

Nasıl oluyor o.

Yani "how are you" yu anlıyon. ama How are you diyemiyon. İlginç.

gamonn diyen adamın ne dediğini anlıyon mu mesela. Come on u adam nasıl söylüyor(Steve Ballmer bunu diyen)

Bunu anlıyorsan sen konuşabilirsinde gaza getir kendini. Yabancı müzik dinle. şarkı sözleriyle birlikte eşlik et. liriklere bakarak. çok etkisi oluyor.

Son Düzenleme: PcMaKeR ~ 02 Ekim 2009 16:58
Feel Good
02-10-2009, 17:01   |  #10  
Yıllanmış Üye
2,688 mesaj

Anlayıp, konuşamamak İngilizce öğrenmeye çalışanların en büyük sorunlarından biridir zaten. İlginç olan bir durum yok.

Gürkan
02-10-2009, 17:04   |  #11  
Gürkan avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 8
403 mesaj

Bu linki bir incele bence işine yarıyacak bir site bulabilirsin: https://www.chip.com.tr/forum/ing ... iteler_t125293.html 

Benim beğendiğim sitenin linki:   http://ingilizcevi.com/ Belki sende beğenirsin....

OSMAN BAĞÇEVAN
02-10-2009, 17:10   |  #12  
OP Denetmen
6,606 mesaj

öncelikle I always thanks :)    (ben hepinize teşekkür ederim : ))

PcMaker , ben öle şeyleri almadan öğrenmek istiyorum..bir ingilizce için yurtdışına mı gidilir ya..
öğrenen her türlü öğrenir..isteğim var kısa sürede öğrenicem bak görüceksin ; )
windows 7 yi öven adam , kızıyordur gameon diyerek..onu nasıl anlıcam ben :D
bak how are you yu anlıyorum türkçesini ama işte sen bana desen ki
sen nasılsın diye sor bana bakalım , soramam...
işte ben böleyim : )

International Affairs, işte tam senin verdiğin örnekte ki gibi örnekler istiyorum..

diğer arkadaşların verdiği linkler güzel..bakıyorum , üye oluyorum ,testlere falan bakıyorum..(testlerin cevabını yazmamışlar : ) )  bi konuşsam tamam da işte zamanları karıştırıyorum ve kelimeleri unutuyorum..
kelimeyi görsem  türkçesini bilirim ama kelimeyi görmeden olmuyor  olmuyor işte..

Son Düzenleme: OSMAN BAĞÇEVAN ~ 02 Ekim 2009 17:14
Feel Good
02-10-2009, 17:15   |  #13  
Yıllanmış Üye
2,688 mesaj

O zaman sen telaffuzlarını bilmiyorsun kelimelerin. İngilizce filmleri, Türkçe değil de İngilizce altyazısıyla izleyebilirsin. Tabii bir de PcMaKeR'ın dediği gibi İngilizce şarkı dinleyip,  sözleriyle eşlik edebilirsin.

Son Düzenleme: Feel Good ~ 02 Ekim 2009 17:17
OSMAN BAĞÇEVAN
02-10-2009, 17:18   |  #14  
OP Denetmen
6,606 mesaj

telaffuz da sorun yok..söleyebiliyorum fakat aklıma gelmiyor ki kelimeler , nasıl sölücem öle bir durum yani..
ingilizce filmleri ingilizce altyazısıyla izleyince çok karışıyor ortalık..(öle filme bakıyorum yani bişey anlamıyorum   :D)

şu anda zaten yabancı müzik dinliyorum ..anlamıyorum bak işte..hızlı sölüyor + kelimelerin hepsini bilmiyorum ,

Son Düzenleme: OSMAN BAĞÇEVAN ~ 02 Ekim 2009 17:20
Feel Good
02-10-2009, 17:23   |  #15  
Yıllanmış Üye
2,688 mesaj

Filmi ilk olarak Türkçe altyazılı sonra İngilizce altyazılı izle o zaman. =) Zaten telaffuzlarını öğrenmek için anlaman gerekmiyor. O senin beynine kaydedilecektir. =)
Hem sen benim verdiğim linkteki bütün önerileri okuduysan aklında sorun kalmayacaktır. Orada birçok arkadaşımızın da tavsiyeleri var zaten. Linki tekrar veriyorum.
https://www.chip.com.tr/forum/ing ... -oneri_t120365.html

şu anda zaten yabancı müzik dinliyorum ..anlamıyorum bak işte..hızlı sölüyor + kelimelerin hepsini bilmiyorum ,
İngilizce sözleriyle takip ediyor musun? Bilmediğin kelimeleri de hemen internetteki sözlüklerden bakabilirsin. Çok kullanılan bir sözcük ise zaten birçok kez karşına çıkacaktır ve aklında kalacaktır.

Son Düzenleme: Feel Good ~ 02 Ekim 2009 17:25
Süleyman.
02-10-2009, 17:26   |  #16  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Konuşurken kelimelerinin aklına gelmemesinin en büyük sebebi pratik eksikliği, özellikle konuşma pratiği. Verilen linklerden birinde Selçuk çok temel şeylerden bahsetmiş, linklerin hepsine bakmadım. Bol okumalı, bol dinlemeli ve bol söylemelisin. Bu işi kıvırmanın yolu sabrederek çalışmak, birden olmaz.

Söylenenleri anlaman için de öncelikle has İngilizce'yi konuşanların yani İngilizlerin sözlerine, şarkı ve filmlerine yönelmeni tavsiye ederim. Onların konuşmaları hem çok daha fasih hem de çok daha düzgündür. Mesela ben hala zencilerin konuştuğundan neredeyse birşey anlamıyorum, yiyorlar resmen kelimeleri...

PcMaKeR
02-10-2009, 17:34   |  #17  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj

Türkçeyi nasıl öğrendiysen ingilizceyi de öyle öğren. Al sana cevap.

game on demiyor orda Come on diyor.
İngilizce konuşmamanın asıl sorunu şu. harfler lastik gibi oynuyor. Ben Türkçeye diyordum lastik gibi her yere çekiliyor diye değil.
Come on. Kamon, Gamon okunuşlara bak içine ediyorlar.
Sen kurallarını biliyorsan tamamdır.
Nasıl bizde gelecek zaman vb varsa onda da var.
Kelime öğren.
Filmlerde çok kelime olmaz baştan söyliyim. Öyle patlamalı vb filmleri izlemeyeceksin.
Harry potter, yüzüklerin efendisi, eternal sun shine gibi. örneklere dikkat et. Patlamalılarda aksiyonlarda fazla söz yoktur.
Varsa da Fck y.. Shut the fck up, go hell, what the f.ck is going on here.  Allah Allah hiçmi doru düzgün söz yok be.

Şarkı dinleyeceksen, Pink floyd, Sting, Beatles vb grupların şarkılarını dinle. Aşırıya kaçarsan Metallica dinle. adamlar bir konuşuyor ki.Wherever I may roam mesela ilk dinlediğim metallica şarkısı. bende hastalıktır bu acaba sözleri nedir falan diye hemen araştırır.

Biraz da üstüne gideceksin.

@Süleyman abi örnek sana: Van Diesel. araba motorundan ses çıkıyormuş gibi konuşuyor. Örnek filmi: Daha hızlı daha öfkeli 4.

izleyin ing o ne dersin.

Son Düzenleme: PcMaKeR ~ 02 Ekim 2009 17:38
nonpasaran
02-10-2009, 17:35   |  #18  
nonpasaran avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,216 mesaj

ingilizceyi anlamak çoktan seçmeli soru cevaplamaya benzer
konuşmaksa klasik soru cevaplamaya...
çoktan seçmelide cevabını bildiğin bir soruyu şıklara baktığında hatırlayabiliyorken klasik soru cevaplamada bildiğin bir soruyu hatırlayamayabilirsin.(Örneğin ben ingilizceyi ana dilime yakın bilirim aynı şekilde ailem dolayısıyla boşnakçayı.Boşnakçada konuşulan herşeyi anadilim düzeyinde anlarken tek kelime dahi konuşamam.Cümle kurmaya kalktığımda tek kelime aklıma gelmez.Sebebi de  ailem boşnakça konuşurtuğunda  ben türkçe cevap verirdim)
ingilizceyi internetten öğrenmeye gelince;
tabii ki öğrenebilirsin ama bunun için günde 1-2 saatten 2-3 seneni vermen gerekir.Eğer bu mesaiyi ben vermeye hazırım dersen başla ama 2-3 ay sonra savsaklayacaksan hiçbir şey öğrenemezsin.Ama bu zamanın sonunda dahi akıcı konuşman biraz zor.Benim Boğaziçinde odtüde 5 sene ingilizce öğrenim görüp akıcı ing. konuşamayan bir sürü arkadaşım var ki bu da doğal

OSMAN BAĞÇEVAN
02-10-2009, 17:51   |  #19  
OP Denetmen
6,606 mesaj

bilgisayarda karşıma çıkan bütün ingilizce kelimelerin anlamlarını bilirim..seup , start , v.s işte bilirsiniz..
lise 2 ye kadarda ingilizce derslerde ki hep tekrar edilen kelimeleri ezbere biliyorum..hoca hep aynı örnekleri verip , zamanlara göre değiştiriyordu ...önerileriniz yapmaya çalışıcam...

answer thank everyone says : )

Süleyman.
02-10-2009, 18:03   |  #20  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Bak mesela daha temelde de bazı noksanların var demek ki Osman. "Thanks everyone for the answers." gibi bir cümle kurman lazımdı. Bu durumda epeyce daha temelden yeniden gözden geçirmelisin. Konuşma için de mesela kurduğun cümlenin söylenişini aklından yahut daha güzeli sesli olarak tekrar edebilirsin; "thenks evrivan for thi ansırs" gibi... Yalnız öncelikle ve mümkünse altı aylık filan bir kursa gitmeni tavsiye ederim.

Son Düzenleme: Süleyman. ~ 02 Ekim 2009 18:08
PcMaKeR
02-10-2009, 18:39   |  #21  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj
Alıntı: Süleyman.  
Bak mesela daha temelde de bazı noksanların var demek ki Osman. "Thanks everyone for the answers." gibi bir cümle kurman lazımdı. Bu durumda epeyce daha temelden yeniden gözden geçirmelisin. Konuşma için de mesela kurduğun cümlenin söylenişini aklından yahut daha güzeli sesli olarak tekrar edebilirsin; "thenks evrivan for thi ansırs" gibi... Yalnız öncelikle ve mümkünse altı aylık filan bir kursa gitmeni tavsiye ederim.
tenks evrivan for di ansırs abi :D

Osman cümle kurmamış kelimeleri döktürmüş helal olsun :D

Son Düzenleme: PcMaKeR ~ 02 Ekim 2009 18:40
HugOBoss___
02-10-2009, 18:53   |  #22  
HugOBoss___ avatarı
Yıllanmış Üye
2,011 mesaj

https://www.chip.com.tr/forum/ing ... iteler_t125293.html

OSMAN BAĞÇEVAN
02-10-2009, 19:32   |  #23  
OP Denetmen
6,606 mesaj

Thanks everyone for the answers
bak gördüm bunu içimden ''he ya doğru böleydi '' dedim..
for: için
olduğunu bilmiyorum sanacaksınız fakat biliyordum..cümle kurmayı da zaten dediğim gibi bilmiyorum ...

bişey daha
cevap yazanlar ingilizce yi nerden öğrendi , herkes kursda mı öğrendi yada üniversite de falan mı  ?

International Affairs
02-10-2009, 19:35   |  #24  
International Affairs avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
4,659 mesaj

Ben geçen dönem 1 yıl hazırlıkta full ingilizce idi orada öğrendim ve de çok faydalı oldu sertefika da aldım,bazı arkadaşlarımda okuldan sonra Work and Travel dahilinde Amerikaya gittiler hem çalışıp hemde İngilizceyi geliştirmek için biraz masraflı olduğu için ben gidemedim ama olsun yakında giderim inşaallah.:)<

HugOBoss___
02-10-2009, 19:37   |  #25  
HugOBoss___ avatarı
Yıllanmış Üye
2,011 mesaj

şimdi okullarda ingilizce önceki gibi değil liseyi bitiren bir eleman mükemmel olmasa da ingilizceyi yeterli seviyede biliyor... Bir de üstüne üniversite de hazırlık okursa daha ne olsun...