Instagram: Büyük öfke dinmek bilmiyor!

CHIP Online
30-12-2012, 15:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Son zamanlarda birçok kullanıcısının öfkesini üzerine çeken dev paylaşım ağının başı belada!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/ins ... bilmiyor_37760.html

Instagram son zamanlarda daha önce olmadığı kadar ön plana çıkmış bir isim. Uygulama için yayınlanan &lt;span style="text-decoration: underline;">son kullanım şartları</span>, birçok Instagram kullanıcını mutsuz etmiş durumda. Nitekim durum sadece mutsuzlukla kalmadı ve bir kullanıcı firmayı öne sürdüğü anlaşma şartları yüzünden dava etti.


Reuters'dan yayılan habere göre, bir kullanıcı halihazırda sunulan kullanıcı anlaşmalarının dışına çıkan bir sözleşme altında bırakıldığı için, Instagram'a dava açmış durumda. Instagram, her ne kadar &lt;span style="text-decoration: underline;">yayınlanan fotoğrafların satılacağı yönündeki iddiaların yersiz olduğu ve anlaşmanın böyle bir madde içermediğini duyursa da</span>, kullanıcıların öfkesi dinecek gibi değil.


Cuma günü açılan davanın hedefi ise, yeni kullanıcı şartları dahilinde Instagram'ın fotoğraflar üzerinde "abartılı" haklara sahip olması. Davacı tarafın iddiasına göreyse silinmiş olan fotoğraflar Instagram'ın kontrolü altında kalacak zira son kullanıcı anlaşmasının bir maddesi, herhangi bir şekilde profilini tamamen silen kullanıcıların önceki fotoğrafları üzerindeki haklarını da yok sayıyor.

Tüm Konu: Instagram: Büyük öfke dinmek bilmiyor!

Kaynak: www.chip.com.tr