Intel, cep şovu için hazır!

CHIP Online
16-01-2012, 16:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Çift çekirdekli canavar cep işlemcilerini unutun! Intel'in size çok farklı ve güçlü bir teklifi var!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/intel-cep-sovu-icin-hazir_31455.html

Resimlerle: CES 2012'de gözleri kamaştıran 11 cep!

Hüseyin Cem Köylü

CES şovunda Intel'in standı, geleceğin bilgisayarlarını tanımak için her zaman en doğru mekan olmuştur. Ama bu sene Intel, bilgisayarları arka plana iterek Android platformu için 32nm Atom işlemcilerini tanıttı. Bunlar, Intel mimarisini Android telefonlarda kullanan ilk prototipler ve teknoloji devi bu prototipleri, Atom işlemcilerinin diğer mobil işlemcilerden ne kadar üstün olduğunu göstermek için kullanıyor.

Stanttaki prototipler sadece gösteri için, yani bu cihazları maalesef markette göremeyeceğiz. Tüm prototipler, Intel'in yeni canavarlarının  Andorid 2.3 Gingerbread üzerinde becerilerini gösterebilecek çeşitli uygulamalara sahip.  Üstelik  telefonların ne kadar akıcı ve hızlı tepki verdiğini görmek oldukça şaşırtıcı. Çift-çekirdekli işlemcilerin güç verdiği telefonlarda bile takılan Asphalt 6 oyunu, tek çekirdekli Atom işlemci ile hiçbir problem yaşamadan oynanabiliyor.

Artırılmış oyun performansının yanında, Intel, Atom işlemcilerinin çoklu-görevi destekleyeceği ve güç tasarrufu sağlayacağını iddia ediyor. Intel'in iddiasına göre prototipler 6 saat aralıksız video oynatabiliyor.

Atom işlemcilerin sadece Gingerbread'i mi destekleyeceği sorulduğunda, Ice Cream Sandwich ve gelecek nesil işletim sistemlerini desteklemesi için çok yoğun çalıştıkları cevabı geliyor Intel'den.  Ne yazık ki, Intel'in test edecek hala çok şeyi var ve ne zaman Intel işlemcili Android telefonları görebileceğimiz hakkında kesin bir bilgimiz yok.


Tüm konu: Intel, cep şovu için hazır!

Resimlerle: CES 2012'de gözleri kamaştıran 11 cep!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Intel, cep telefonu dünyasında nerelere kadar gelebilir?