Intel'den Windows 7 - Windows Vista testi

CHIP Online
30-10-2009, 00:03   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Pek çok Win 7 - Vista karşılaştırması okudunuz; ama gelin, bir de Intel'in testine göz atalım...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/inte ... ta-testi_16116.html

Resimlerle: Windows 7'den 8 kritik özellik

CHIP Online'ın Windows 7 performans testini, XP ve Vista ile kıyaslamasını bu bağlantıdan görebilirsiniz: Windows 7 performans testi

Intel sözcülerinden Shiv Kaushik, Windows 7'nin enerji tüketimi ve performansı konusunda Intel ve Microsoft'un beraber çalıştığını belirtti.

Kaushik açıklamasında ortak hedeflerinin Intel işlemcilerde yer alan teknoloji ve özelliklerin yazılım tarafından kullanılmasını sağlamak olduğunu belirtiyor. Enerji tüketiminde verimliliği sağlamak için iki özelliğin üzerine düşmüşler. İşlemcinin gereksiz yere çalışmaması ve işlemlerin belirli bir çekirdeğe yüklenerek diğerlerinin mümkün olduğunda boşta kalmasını sağlayan iki teknoloji, enerji verimliliğini arttırıyor.

Kaushik'e göre Intel ve Microsoft'un birlikte başardığı bir iş ise Nehalem mikro mimarisinde bulunan geliştirilmiş hyper-threading özelliğinin, Windows 7'de bulunan akıllı planlama kararlarıyla optimize edilmiş olması.

Tüm konu: Intel'den Windows 7 - Windows Vista testi

İzleyin: Windows 7'yi çocuklar bile kullanır

Resimlerle: Windows 7'den 8 kritik özellik

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Windows 7'de performans farkı tecrübe ettiniz mi?

CapanQGLU
30-10-2009, 00:08   |  #2  
CapanQGLU avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,511 mesaj

Daha kullanmak kısmet olmadı, böyle giderse en yakın zamanda inşallah.

ufuk_35
30-10-2009, 00:24   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
800 mesaj

Vista daki donmaların olmaması dışında son kullanıcı olarak dikkate değer bir fark göremiyorum. İşletim sisteminin tam anlamıyla oturmuş olmamasından olabilir ama Vista dan çok çok daha iyi bir başarı tablosu çizdikleri kesin. Service Pack siz Vista resmen işkence gibiydi, ne günler geçti be. 7 nin oturmuş hali gerçekten iyi olacak.<

_hEro
30-10-2009, 03:01   |  #4  
_hEro avatarı
Yıllanmış Üye
3,428 mesaj

Bana göre hemen herşeyi oturmuş durumda...Çünkü şuan için beklentilerimin hepsini karşılıyor.Performansındanda oldukça memnunum.Umarım böyle devam eder...
Bu arada işlemcim amd.

OSMAN BAĞÇEVAN
30-10-2009, 06:13   |  #5  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

intel işlemcim..

yeterince iyi benim için...

ErKaN-23
30-10-2009, 08:13   |  #6  
ErKaN-23 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
931 mesaj

ben vista ve win 7  yi ikiz bir kardeş olaraj görüyorum aralarında pek fazla bir fark yok gibi bazı ufak tefek sorunlar düzeltilmiş gibi ama asıl bomf-bayı sorarsanız win 8 olacak gib 128 bit oolayı gib değişiklik ben buna derim işte neyse zamanı geldimi görecez bu arada benim işlemcimde yeterince de değil fazlasıyla iyi

Toxic
30-10-2009, 10:48   |  #7  
Yıllanmış Üye
3,600 mesaj

daha windows 7 kullanmadım ama en yakın zamanda geçeceğim