intel'in sitesinden ICH8R ...? ama nasıl

centipede
30-04-2009, 00:53   |  #1  
centipede avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
344 mesaj

aşağıdaki anlatıma göre bana intelin sitesinden ıch8r lazımmış... birde bunu denemek istiyorum ancak ingilizcem hiç yok denebilir. yardımınız gerekiyor. tam indireceğim adresi bana yazabilirmisiniz
teşekkürler

bir yerden okuduğuma göre aynı dert bendede var ve acronis true image proğramını bu yüzden kullanamıyorum:
          Hard disk NCQ ise bu özellikten yararlanabilmeniz için bios'dan sata konfigürasyonu "achi" yapıp achi modunda windows kurmalısınız. Bunun için öncelikle Anakart cd si içinde yer alan ICH8R achi driver ile f6 disketi hazırlamanız gerekir ya da intel'in sitesinden ICH8R (6.1 versiyonu) driver ile f6 disketi hazırlamalısınız. pc yi kapatıp kasayı açın ve hard disk sata bağlantısını ide ye takın. Daha sonra bios'a girip load default yapın, ardından sata konfigürasyonu achi yapıp kaydedin. pc yi cd'den başlatıp windows kurulumunu yapın. Windows kurulduktan sonra anakart driver'larını yükleyin, ekran kartı driver'ını da yükledikten sonra aygıt yöneticisinde bilinmeyen aygıt diye sarı ünlem işaretli bir aygıt kalacak bu sizin hard diskiniz. Bu bilinmeyen aygıtı sağ tıklayıp sürücüyü kendim belirleyeceğim deyip ilerleyin ve IDE ata/ATAPİ denetleyicileri seçip disketi var deyin sonrada hazırlamış olduğuuz f6 disketini takıp ICH8R achi driver'ı seçin . Yükleme bittikten sonra pc yi kapatıp hard diski tekrar sata bağlantı noktasına takın ve pc'yi açın artık NCQ yu kullanabilirsiniz

Mustafa@PC
30-04-2009, 00:56   |  #2  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

http://www.driversdown.com/drivers/24360.shtml

Aşağıdaki download now yazan yere tıklamalısın.

Eminmisin bunun çözüceğine ben direk driver dediğin için linki yolladım içeriğine bi bak istediğin geçekten bumu diye ve mutlaka virüs taramasından geçir.

Son Düzenleme: Mustafa@PC ~ 30 Nisan 2009 00:58
centipede
30-04-2009, 01:01   |  #3  
centipede avatarı
OP Yıllanmış Üye
344 mesaj

sayın hocam dediğiniz sayfadaki download dediğin yere tıkladığımda bios falan çıkıyor
yani burası:

yanlış bişey yapmayayım kör cahil ingilizcemde yok

Mustafa@PC
30-04-2009, 01:04   |  #4  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
13,125 mesaj

Aşağıdaki sitede chipsetiniz hangisiyse onun altındaki linke tıklatın:

,+filename+or+product+ID+%23.

centipede
30-04-2009, 01:06   |  #5  
centipede avatarı
OP Yıllanmış Üye
344 mesaj

LENOVO (IBM) 3000 N500 CORE 2 DUO T6400 2GHz 2048MB 320GB TAŞINABİLİR BİLGİSAYAR NS76QTX  bu bilgisayar için hangisi olaki..
ustama saygılar

Mustafa@PC
30-04-2009, 01:20   |  #6  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
13,125 mesaj

sizin chipsetinize uygun ICH8R orda yok orasıda intelin resmi web sitesi.

Sizin sorununuz nedir ?

Hata,Sistem açılmaması gibi ?