Intel'in yeni Atom'larının sevkiyatı başladı!

CHIP Online
30-12-2011, 17:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Intel, netbook'lara hayat verecek yeni işlemcisiyle ilgili sevindiren haberi verdi!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/inte ... -basladi_31159.html

Resimlerle: Netbook için 30 en iyi oyun!

Intel'in netbook'lara özel ürettiği "Cedar Trail" olarak bilinen çift çekirdekli Atom işlemcilerin sevkiyatına başladığı ortaya çıktı. Artık 1080p çözünürlüğünde video oynatabilecek güçte olan işlemci, Intel'in Graphics Media Accelerator 3600/3650 işlemcisi ile şu anki Atom'lardan iki kat daha fazla performans verebiliyor.

N2600 ve N2800 yeni Atom işlemcileri, aynı zamanda yüzde 20 daha az enerji tüketiyor. Çipler, Intel'in 32nm'lik işlem teknolojisiyle üretilmiş ve bu sayede güç tasarrufunun yanında, ince bir tasarıma da olanak tanıyor. Önümüzdeki ay düzenlenecek CES'den önce yapılan bu duyuru, netbook üreticilerinin şov sırasında yeni cihazları hakkında konuşmaları için şirketlere şans tanıyacak.  

Intel, yeni çipiyle oldukça zor durumda olan netbook piyasasının yanında sağlık sektöründen de medet umuyor.

Tüm konu: Intel'in yeni Atom'larının sevkiyatı başladı!

İzleyin: Intel'in sırları bu videoda!

Resimlerle: Netbook için 30 en iyi oyun!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Intel'in yeni işlemcileri netbook piyasasını hareketlendirir mi?

erkan1994
30-12-2011, 21:17   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
355 mesaj

pek bilmiyorum ama hareketlendirme ihtimali var şöyle ki her zamanki gibi ilk başta biraz yükselir yükselişe geçer ve sonra da düşmeye başlar ama şöyle bir neden den şartım da var eğer fazlasıyla verimli yenilik getirse hep üstte tavanlarda tavanda kalabilir diye düşünüyorum.