Intel: "Laptop masaütünü öldüremez"!

CHIP Online
16-06-2009, 14:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

İşlemci devi Intel, masaüstü sistelemleri için işlemci üretimine tam gaz devam edeceğini duyurdu.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/inte ... lduremez_13326.html

Resimlerle: Thermaltake 10. yıl Özel kasası

Bilindiği üzere günümüzde kullanılan mobil bilgisayarların sayısı, masaüstü sistemlerle kıyaslandığında ciddi oranda artış göstermeye başladı. Bu nedenle pek çok kişi, masaüstü sistemlerin yakın gelecekte tamamen mazi olabileceğini düşünmüyor değil.

Ancak Intel'den gelen son açıklama, masaüstü sistemlerin bir süre daha bizimle birlikte olacağını gösteriyor. Intel'in Business Client Group departmanının başındaki isim olan Rob Crooke, Intel'ın mobil cihazlar için ciddi oranlarda yatırımda bulunduğunu ifade ederken, masaüstü sistemlerin de kesinlikle unutulmadığını belirtti.

Bugün hala masaüstü sistemlerin bir alıcı kitlesinin olduğunu söyleyen Crooke, bu nedenle Intel olarak masaüstü sistemler için işlemci geliştirmeye devam edeceklerini vurguladı. Intel'in bu ve önümüzdeki yıl masaüstü sistemler için yeni işlemcilerini satışa sunacağını dile getiren Crooke, bu işlemcilerden birinin Intel'in Nehalem mimarisi üzerine kurulu olacağının da altını çizdi.

Tüm konu: Intel: "Laptop masaütünü öldüremez"!

İzleyin: Vizo Shuttle ST

Resimlerle: Thermaltake 10. yıl Özel kasası

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Intel'den gelen bu yorumu siz nasıl değerlendiriyorsunuz?

Toxic
16-06-2009, 16:03   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,600 mesaj

Bir kaç yıl sonra görürüz ne olcağını

StyleALP
16-06-2009, 16:18   |  #3  
StyleALP avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,601 mesaj

Helal !!!!!!!!!! :) Ama cidden Masaüstü Bilgisayarlar uzunnn bir süre daha piyasada kalır ve ben masaüstü bilgisayarları diğer platformdaki PC 'lere göre daha çok seviyorum. Zaten en sistemli ve sınırları zorlayan Bilgisayar 'larda Desktop PC 'ler ! Notebook, Netbook, Desktop PC 'ler olarak platformlar olması bence daha iyi. Her kullanıcının kullanış biçimine göre böyle ayrı platformlar olması daha iyi.

Qromodynmc
16-06-2009, 17:16   |  #4  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 127
4,184 mesaj

ben pcyi kullanmaya devam edecem ne öyle üşengecim ben yanımda laptop falan taşıyamam

eozenir
16-06-2009, 17:44   |  #5  
eozenir avatarı
Yıllanmış Üye
406 mesaj

intel demiş ama. masaüstüler artık gerçekten giderek hantallaşıyor. heleki laptoplar neredeyse masaüstü anakart işlemcilerine hatta ramler deseniz zaten çoktan yetişti. ben masaüstü pc yi asla almam. zaten şu win 7 yi bekleyem. iyi bir laptop düşünüyorum. evde bağımlı kalmayı asla sevmem. evimde bahçeme çıkarıp tabii ki işlerimi yaoacam. bu sıcak havada evin içindemi duracam. oyun desen zaten sevmem. boş işler oyunmuş falan filan.

Ahmet Ertuğrul
17-06-2009, 00:50   |  #6  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj

Masaüstü kullanıcı kitlesinin hiçbir zaman yok olacağını sanmıyorum. Adam işini masaüstünde yapmayı seviyordur. Laptopu olsa bile dışarı götürmeyecektir, masasının üzerinde kullanacaktır mesela. Sen bu adama daha fazla paraya daha kullanışsız bir pc kullandırtırsan haksızlık olur.

STEELHEAD
17-06-2009, 10:44   |  #7  
Yıllanmış Üye
168 mesaj

dün bi arkadaşım Masaüstü bilsisayarının kasasını verdi ve format atmamı istedi
benim PC'nin klavye , mouse ve ekranını çıkarıp o PC'ye bağlamam,kurulum bittikten sonra tekrar kendi PC'me baglamam yarım saatimi aldı , artı uğraştığım kablo karmaşasını saymıyorum... laptoplar bu konuda 1 adım önde...
bide bu açıdan bakın.
ama yinede masaüstü bilgisaylarının tamamen ortadan kaldırılması taraftarı değilim.. sadece şu kablo karmaşasına çözüm bulsalar yeter...