İnternet Ağ Geçidi YArdım..

AlperAydın
10-02-2009, 12:43   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
25 mesaj

selam arkadaşlar...benim kotamda 3 aydan beri büyük bir artış var...bugün internet bağlantılraım da internet ağ geçidi diye bişey farkettim ve onu ortadan kaldıramıyorum bir türlü...eskiden böyle bişey yoktu...nasıl yok edebiliri onu...yardımcı olursanız sevinirim..

Banned
10-02-2009, 13:49   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
934 mesaj

bu ağ geçidi zaten olması gereken bişi diye biliyorum ama bu  ağ işleri çok karışık olduğundan kesin bişi söyleyemiyecem ama kotanın aşmanın bunla alakalı olup olmadığını anlayabilisin birincisi bilgisayarı kapatmadan önce ağ ve paylaşım merkezinden durumu görüntüle diyip ne kadar kullandığını görebilirsin örneğin 4 gb limitliyse bu günde ortalama 133 mb kullanabileceğin anlamına gelir yani video izliyorsan bol bol yaklaşık yarım saatlik düşük kalitede bir video bu kadar limitinden yer çıkarken tt net ten de kotanı kontrol eder karşılaştırırsın arada bi fark varsa bu ağına başkasının da girdiğini gösterir tabii kablosuz kullanıyorsan bundan şüphelenirsen modemin arayüzünde istasyon bilgisi diye bir seçenek vardır orada modemine bağlı bilgisayarları görebilirsi n  birden fazlaysa ine bir istenmeyen misafirin olduğu anlamına gelir bunları bir kontrol et bendede olmuştu ağımı tekrar kurup sağlam bi şifre verdim şimdi rahatım

Mustafa Can
11-02-2009, 15:56   |  #3  
Mustafa Can avatarı
Yıllanmış Üye
2,248 mesaj

mutlaka ağ geçitini kaldır sorun o

Mustafa Can
11-02-2009, 16:00   |  #4  
Mustafa Can avatarı
Yıllanmış Üye
2,248 mesaj

sağ tıkla sil de

OnlyMann
11-02-2009, 16:54   |  #5  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj

Öncelikle ağ geçidi bilgisi gerekli bir bilgi çünkü modeme hatta modemden de nereye gidileceğini bu bilgiye göre biliyor. Ancak ağ geçidi bilgisi modemin içeriye bakan ipsi olmalıdır.

Kota artışı ise muhtemelen film izleme yükleme ve indirme ki en önemlisi mp3 paplaşımı tarzında bir paylaşım yapılıyor olabilir. Bunların ki emule tipi paylaşımlarda da kotanızı doldurabilir.

Bunlar yoksa muhtemelen makinanızda virüs olabilir. Bunun için işletim sistemi güncellemesi varsa virüs güncellemesi yaparak makinanızı taramalısınız.
Kolay Gelsin