İnternet bağımlısının sonu!

CHIP Online
03-10-2010, 19:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Bu haber internet bağımlılarının gözünü korkuttu! İşte internet bağımlısının cezası...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/internet-bagimlisinin-sonu_22743.html

Resimlerle: 90'larda çakılıp kalan 9 internet sitesi...

İnternet bağımlılığı her insanın farklı bir şekilde karşısına çıkıyor. Kimileri için Facebook, kimileri içinse bir MMORP oyun... Fakat bağımlılık denilince akla ilk gelen ülke Çin oluyor. Çünkü Çin bu konuda bir hayli ilerlemiş durumda.

Çin'de internet bağımlıları için yapılmış olan acemi birliklerinde, insanlara konu hakkında yardım ediliyor. Aslında TG Daily'nin haberine göre daha çok zorla kendilerine getirilmeye çalışıyorlar. Her gün saat 06:20'de uyandırılan bağımlılar, tıpkı askerdeki gibi sabah egzersizine çıkarılıyorlar. Sonrasında derslerine giriyor, yakın dövüş hakkında eğitiliyor ve son olarak da bir psikolog tarafından tedaviye alınıyorlar. Işıklarsa saat 21:30'da kapanıyor.

Sorun şu ki bu birliklerin bazı çalışanları gelen müşterilerine elektrikli tedavi uygulamayı seçiyorlar. Bazılarıysa öğrencilerini plastik sopalarla öldüresiye dövüyor. Ailelerse bu eğitim için binlerce dolar ödüyor.

Alınan direkt emirden sonra 16 yaşındaki Chen Shi'nin ölene kadar dövülmesiyse bu durumun acı sonuçlarından birisi oldu.

Tüm konu: İnternet bağımlısının sonu!

İzleyin: Internetin kısa tarihi

Resimlerle: 90'larda çakılıp kalan 9 internet sitesi...

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Bu bir çözüm mü?

spring
03-10-2010, 20:02   |  #2  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
47 mesaj

Bence çözüm değildir. Dayakla tedavi olur mu hiç?

Fattur
03-10-2010, 20:14   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

hayır kesinlikle değil. Daha çok karşı durulmasıyla sonuçlanır olay..

osmanefe
04-10-2010, 00:00   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,693 mesaj

:) bence boşuna uğraşıyorlar ben eskiden kardeşime hep sözle uyarıdım bir gün sözlr kifayetsiz kaldı sadece bir kere bğaıra cağıra evire çevire dövdüm ama hep kaba etlerine vurdum belki 2 gün k.. üstüne oturamadı bence dayağın bu kadarı yeterli  böyle olunca sözlerin daha değerli olduğunu anlıyorlar bence dayak şart ama az ama etkili