İnternet Baglantı Hatası

canvulcanus
29-10-2010, 15:31   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

Mrb,
Büyük bir sorunum var yardımcı olursanız sevinirim. iki gün önce pc ye avastın interent security programını yükledim sonra sildim tekrar avastın normal antivirüs programını yükledim fakat farkettimki interent bagalantım yok modem ışıklarında sorun yok baglı görünüyor ne yaptıysam olmadı en son çare modeme reset attım sonra modemin arayüzünede giremedigimi farkettim. ip adresinden bir türlü baglanmadı kablo takıp tekrar baglanmayı denedim yine olmadı.
avasttamı sorun var diye farklı bir antivirüs programı deneyim dedim avastı kaldırdım modeme tekrar baglanmayı denedim ve oldu. modem ayarları yaptıktan sonra internet geldi. Bu sefer kaspersky  yükledim ama yine explorer veya mozilla veya chrome hangisi ile denediydsem yine interenete girmedi bu sayfa kullanılamıyor veya yanlış adres uyarısı vermeye başlıyor antivirüs programını devre dışı bırakıyorum sorun yok interente giriyor antivirüs progrmaını devreye alınca nete giremiyorum. sorun nedir acaba?
birde ilk avast interent securuty kurtup pc yi taratınca bir kaç tane trojen felan buldu ve sildi sonra her pc yi açtıktan sonra .....dll dosyası bulunamafddı hatası veriyordu dosya ismini hatırlamıyorum :( internetten baktım bir keyloger galiba uzantısı kalmış o dosya şifreleri felan kayıt ediyormuş en son avast pro kurup tekrar tarattıgımda bir iki şey bulup sildi ondan sonra o hatada ortadan kalktı.
yardımlarınızı bekliyorum biraz uzun oldu ama sorunu tam anlatmak istedim bu arada  win7 ultimate kullanıyorum acer 5315 notebook.
özet olarak antivirs programı yüklü iken interent çalışmıyor programı devre dışı bırakınca internet geliyor.

Kapalı Hesap (154666)
29-10-2010, 16:04   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 16
4,901 mesaj

Başka bir bilgisayarla modeme bağlan (LAN İle)
Mümkünse ADSL şifreni ve varsa ESSID şifrelerini değiştir.
Kendi bilgisayarına temiz bir format atıp yeniden bak
Muhtemelen düzelecektir

canvulcanus
29-10-2010, 16:10   |  #3  
OP Taze Üye
6 mesaj

modemin ve ssıd şifrelerini değiştirdim. başka pc ile baglanmaya gerek oldugunu düşünmüyorum. bilgisayarım internete giriyor sadece antivirüs programı yükledigimde girmiyor. bana bu olay sanki bir virüsün işiymiş gibi  geliyor.

Kapalı Hesap (154666)
29-10-2010, 16:25   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 16
4,901 mesaj
Alıntı: canvulcanus  
modemin ve ssıd şifrelerini değiştirdim. başka pc ile baglanmaya gerek oldugunu düşünmüyorum. bilgisayarım internete giriyor sadece antivirüs programı yükledigimde girmiyor. bana bu olay sanki bir virüsün işiymiş gibi  geliyor.
Ben de virüs şüphelerinden dolayı söylemiştim. Ancak virüsten dolayı kendi bilgisayarınla tarama ve temizleme esnasında bazı ayarları kapatmışsan (antivirüs ya da internet security aracılığı ile) tekrar eski haline getirebilmen oldukça zordur. bunun çaresi format atıp tüm ayarları sıfırlamaktır.

canvulcanus
29-10-2010, 16:31   |  #5  
OP Taze Üye
6 mesaj

yapacak bir şey yok galiba format atmayı hiç istemiyordum ama başka çare görünmüyor ilgin için teşşekkür ederim.