İnternet bağlantısı sorunu

HPQ-User
10-06-2008, 14:04   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

rocky sormuş:
Sorunum ilk önce internete girememem üzerine başladı. sorunu çözmek için birsürü ayarla oynadım neyse düzelmedi telekomu aradım sorun ordanmış. daha sonra telekomdan düzeldi ama bu sefer bende düzelmedi.

o bölümü kısa geçtim şimdi internette sorun yok bağlantı var şu an ubuntudan giriyorum fakat windowsta hala sorun var. bilgisayardan az çok anlıyorum basit şeylerden sorun yok kısaca yaptıklarımı anlatayım:

1.ccleaner vb. yazılımlarla temizlik yaptım,
2.İE ayarlarını sıfırladım,
3.TCP/IP ayarlarını sıfırladım,
4.modemi resetlemiştim, tekrar arayüzünden girip kurdum,
5.şu an windows güvenlik duvarı dahil hiçbir av veya güvenlik duvarı yok,
6.denemek için bir antivirüs yükledim ve güncelleme yaptım güncelleme yapıyor yani internet var,

sonuçlara gelince:
1.antivirüs güncelleme yapmasına rağmen İE, firefox, opera sayfa göstermiyor. daha doğrusu "sunucu çok geç cevap veriyor" diyor.
2.msn girmiyor. onar yapınca sistem dosyası ve anahtar bağlantı noktalarında hata var.
3.3-4 defa onar yapınca açılıyor ama sonra internete giriryorum 1 sayfa ya açıyor ya açmıyor sonra gene gidiyor ve de beraberinde msn de gidiyor. "bağlantı koptu yeniden bağlanacak" diyor ama gene başa dönüyor 3-4 defa onar yapmam gerekiyor.
4.online oyuna giriyorum o bağlanırsa msn bağlanmıyor, msn i 3-4 defa onarıp açarsam oyun gidiyor. kısacası böyle hep birbirini götürüyor üçü (tarayıcı, msn, oyun)

sorun bu. çok garip. bilmiyorum bir çaresi var mı?

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
P4 3.0 işlemci, 1gb RAM, XP Pro işletim sistemi, pikatel combomax modem

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; tr-TR; rv:1.9b5) Gecko/2008050509 Firefox/3.0b5

makarna
10-06-2008, 15:09   |  #2  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
93 mesaj

HijackThis ve Autoruns programı ile bir inceleme yap.

false6
18-06-2008, 13:18   |  #3  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
49 mesaj

ubuntu'da girip windows'ta giremiyosun çok büyük ihtimalle dns sorunun var.
bi internet sayfası açıp adres satırını silip 66.249.91.147 yazıp enter'a bas.google açılıyorsa ağ bağlantına dns sunucu adresi girmen gerekir.dns adresi girmekle ilgili telekom'dan 444 0 375'den yardım alabilirsin veya google'da arayabilirsin.

bunun dışında internet explorer kullanıyosan proxy sunucusu tanımlanmış olabilir.farklı bi web tarayıcı(firefox,opera,maxthon) ile sayfa açılıyorsa explorer'ın proxy ayarlarını değiştirmen gerekebilir.