internet bağlantısı

HPQ-User
20-03-2009, 17:51   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

milenyum sormuş:
iyi günler. usb bağlantılı bir modemim var. zaman zaman bağlantı kurmak istediğimde bağlantı kurulur kurulmaz tekrar kopuyor ve sorun tanıla dediğimde ağ bağdaştırcı kablosunu takın diye bir yanıt alıyorum. bu neden olur? ayrıca ethernet üzerinden mesela air ites modemden interntene bağlanamıyorum. şimdiden teşekkürler.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
amd x64 vista home premium

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; .NET CLR 3.0.04506; InfoPath.2)

Banned
21-03-2009, 08:14   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Bağlantınızın gidip ghelmesi usb bağlantısından yade modem öncesi bağlantılardandır, bu aralar türk telekom altyapı çalışmalarını hızlandırdığı için birçok yerde bayağı ir sorunlu. Ayrıca modem öncesi kendi bina/ev bağlntılarınızı kontrol edin. Bunların harcinde usb bkablonuzda sorun olmasıda muhtemeldir. Bağlan tı gittiğinde ağ bağdaştırıcılardan usb mode4m bağlantınızın durumuna bakarak bağlantı gösterip göstermediğine bakmaklısınız. ''Ağ bağdaştırcı kablosunu takın diye bir yanıt'' uyarısı ya usb bağlantınızında algılanmadığını yada usb bağğlantınızı onaramak mı yoksa, lan bağlantı kablosunu takarak onu kullanmakmı istediğinizi sormaktadır, usb kullanıyorsanız olağandır.