internet bağlantısının kesikliği

HPQ-User
02-06-2008, 18:59   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

ronaldinho sormuş:
Merhaba bu sefer interet sorunuyla karşınızdaym..Benim internet
bağlantım sürekli gidip geliyor.Modemdeki internet ısıgı zaman zaman gidiyo tekrar geliyo.Bense bu durumdan oldukca rahatsız oluyorum.Üstüne üstlük internet faturası 64ytl geldi.Biz internetten yeni çıkan film izlediğimi kabulediyorum.Ama bu kadar gelmemesi gerekirdi.Modemim kablolu bağlantılı. Birisi izinsiz girip de kotamı aşmış olabilirmi?Eger durum böyleyse ben bunu nasıl engelleyebilirim?
Ben  internetimi bugün sınırsız yaptırdım.Peki ben internetten artık istediğim filmi izliyebilirmiyim?
İstediğim şey yükleyebilirmiyim?
Cevaplarınız için tessekürler..
İyi günler..

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
intel Core2 Duo - 2,66 Ghz -1GB ram

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 1.1.4322)

uGuR.uK
02-06-2008, 19:06   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

bugun sınırsız başvurusu yaptıysan bu ay tarifen degistirilir büyük ihtimal ve istedigini indirip izlersin, kablolu modeme senden habersiz girmeleri imkansız(eve gizlice girip gizli bi kablo hattı döşemedikleri süreceGülümseme), eger "ben kotayı aştım ama bu kadarda degil" diyosan kesin bi şekilde bilgisayarında kötü amaçlı bi yazılım var demektir, virüs/trojan vs. o sürekli arkaplandan dosya indirimi yapıyodur ve büyük ihtimal baglantının kopup gelmesinede o sebep oluyodur, kaspersky veya eset smart security ile güvenli kipte tam tarama yaptır ve öyle dene sistemini...