İnternet devinden 5 yıl sonra gelen değişim

CHIP Online
29-10-2010, 15:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

İnternetin devrik kralı, tam 5 yıldır elini bile sürmediği sayfasını baştan aşağıya yeniliyor...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/inte ... -degisim_23234.html

Resimlerle: 15 harika internet hizmeti

Yahoo ismi uzun zamandır bir köşede sessiz sedasız duruyordu. Rakipleri olan Google ve Microsoft neredeyse her gün yeni bir fikir ve tasarımla piyasayı karıştırırken, Yahoo tam beş yıldır kolunu bile kıpırdatmadı.

Fakat geçtiğimiz yıllarda rakiplerine kaptırdıkları 279 milyon civarı kullanıcıyı geri kazanmak için büyük bir adım atmaya hazırlanıyor Yahoo. E-posta servisi Yahoo Mail'in tasarımını baştan aşağıya değişecek olan internetin devrik kralı, aynı zamanda pek çok yenilik de sunacak. İlk hedef Gmail ve Hotmail'den iki kat hızlı olmak; devamındaysa sosyal medyaya rahat bir ulaşım sağlamayı hedefliyor yapımcılar. Gelişmiş bir spam koruyucusu ve anlık mesaj atabilme gibi araçlar da Yahoo'ya eklenecek yenilikler arasında yer alıyor.

Yahoo ürün müdürü yardımcısı olan Dave McDowell BBC'ye verdiği röportajda; "İnsanlar Yahoo Mail üzerinde her ay 300 milyar saati aşkın zaman geçiriyorlar. Yapılacak o bu kökten değişim eminim ki çok fazla insanın dikkatini çekecektir." diyerek konu hakkındaki düşüncelerini dile getirdi.

Yeni tasarımın devreye gireceği tarihse henüz belli değil.


Tüm konu: İnternet devinden 5 yıl sonra gelen değişim

Resimlerle: 15 harika internet hizmeti

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Yahoo, kaptırdığı kullanıcıları geri alabilir mi?