internet erişimi

HPQ-User
05-05-2009, 13:08   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

yusuf sormuş:
nette sayfalar arası geçişleri  ağır  oluyor hatta bazen klitleniyor (nete kablosuz ağla giriyorum) bilgisayarı reset ederek tekrar açıyorum. ilginize teşekkürler...

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
3 GB işlemci ,512 DDR II REM ,256 ATİ ekran kartı ,80 SATA GB HDD ,XP Pack 3, Wireless modem airtes wav 180, airtes 120 hrtz  adaptör (masa üstü bilgisayar wireless bağlantısı için),

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; GTB6; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.04506.648; .NET CLR 3.5.21022; .NET CLR 1.1.4322)

Süleyman.
05-05-2009, 13:28   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Bu durum ttnet'ten, bağlanmaya çalıştığınız sayfadan kaynaklanabilir. Eğer sebep bunlardan biriyse yapılabilecek birşey yok. Ancak bilgisayarınızın hantallaşması, virüs kapmış olması da bu soruna neden olabilir. Bunun için şunları yapmanızı tavsiye ederim.
1. Ccleaner programıyla bilgisayarınızdaki çöpleri temizleyin.
2. Güncel bir güvenlik yazılımıyla bilgisayarınızı tarayın.
3. Çalıştır'a "msconfig" yazıp başlangıç sekmesinden gereksiz programları kaldırın.
4. Sürücülerinizi güncelleyin.
5. Disklerinizi birleştirin.
Ayrıca bilgisayarınız epey zamandır formatlanmıyorsa formatlanmasında fayda var. Ram takviyesi de sisteminizi rahatlatacaktır.

xmenevren
05-05-2009, 13:30   |  #3  
xmenevren avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
916 mesaj
eltahir
Bu durum ttnet'ten, bağlanmaya çalıştığınız sayfadan kaynaklanabilir. Eğer sebep bunlardan biriyse yapılabilecek birşey yok. Ancak bilgisayarınızın hantallaşması, virüs kapmış olması da bu soruna neden olabilir. Bunun için şunları yapmanızı tavsiye ederim.
1. Ccleaner programıyla bilgisayarınızdaki çöpleri temizleyin.
2. Güncel bir güvenlik yazılımıyla bilgisayarınızı tarayın.
3. Çalıştır'a "msconfig" yazıp başlangıç sekmesinden gereksiz programları kaldırın.
4. Sürücülerinizi güncelleyin.
5. Disklerinizi birleştirin.
Ayrıca bilgisayarınız epey zamandır formatlanmıyorsa formatlanmasında fayda var. Ram takviyesi de sisteminizi rahatlatacaktır.
aynen çok güzel bir şekilde vermiş arkadaş uygulamak size kalıyorAlkış